Před-svědčování. Revoluční způsob, jak ovlivnit a přesvědčit

Před-svědčování (anglicky Pre-suasion), představuje nejnovější poznatky z oboru ovlivňování a přesvědčování. Pro autora je typický srozumitelný, čtivý styl, je doprovázený obrovským poznámkovým aparátem odkazujícím na nejnovější studie a experimenty (jeho poznatky jsou tzv. „evidence-based“). To nové, co Cialdini přináší, je změna úhlu pohledu. Na metodách úspěšných mistrů vlivu a přesvědčování ukazuje, že nemusíte změnit postoje či přesvědčení svých posluchačů – stačí správně posunout pozornost publika těsně předtím, než od něj budete chtít žádoucí reakci. Ukazuje to na mnoha příkladech od úspěšných online kampaní až po efektivní válečnou propagandu. Dovedná práce s pozorností vede podle Cialdiniho k tzv. před-svědčení posluchače a následně také k žádaným výsledkům....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321160/big_pred-svedcovani-psR-321160.jpg 4.333
Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Jan Melvil

Pre-Suasion: A Revolutionary Way to Influence and Persuade, 2016

Kniha Před-svědčování. Revoluční způsob, jak ovlivnit a přesvědčit

karelpeter

Kniha je zajímavá, ale závěry jsou často dělány na základě jedné či dvou studií navíc provedených na malém vzorku účastníků. Tím samozřejmě nechci tvrdit, že jsou chybné.

Jacinda
19.11.2021

Moc se mi líbí, jak má pan Cialdini vše ověřené. Takto si představuji prvotřídní knihu osobního rozvoje. Opět jen škoda, že se to nedostane i k některým zabědněným osobám. Hlavně poslední kapitoly by si měla přečíst tak půlka zaměstnavatelů. Už se těším na další knihu.

hu_87
30.07.2019

Jedna z nejlepších knih na podobné téma, která se mi dostala do rukou. Velmi zajímavé a poučné, v praxi použitelné. Kdo se zajímá o ovlivňování, manipulaci, měl by si tuhle knížku rozhodně přečíst.

Opravdu super práce, pane Cialdini.

Dejvid
17.01.2019

Za mě předvědl R. Cialdini opravdu výbornou práci v převedení obtížně čitelných vědeckých článků do populární, dobře čitelné formy (seznam použitých zdrojů je na neuvěřitelných 77 stranách!!). Jednotlivé kapitoly, věnující se konkrétním způsobům před-svědčování jsou uvozeny obecným textem, doplněným množstvím většinou velmi zajímavých psychologických experimentů, které potvrzují úvodní obecnou část.

LadyKet
30.07.2018

Zajímavé čtení. Některé věci se rozhodně dají využít/použít (samozřejmě v dobrém). A zajímavé se dozvědět, jak někdy naše myšlení nelogicky/logicky funguje.