Vliv: síla přesvědčování a manipulace

Vliv: síla přesvědčování a manipulace https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185251/bmid_vliv-sila-presvedcovani-a-manipulac-ALA-185251.png 4 27 6

Co způsobuje, že říkáme ano? Které techniky jsou nejefektivnější, potřebujeme-li dosáhnout souhlasu? Jak sebou nenechat tak snadno manipulovat? Ve své nejprodávanější knize Robert Cialdini zkoumá teorii i praxi přesvědčování, manipulace a dosahování souhlasu. Za pomoci čtivého vyprávění předává autor poznatky získané seriózním vědeckým výzkumem i osobní zkušeností. Kniha je užitečným čtením pro všechny, kteří potřebují přesvědčovat, ale také pro ty, kdo chtějí umět rozpoznávat manipulaci a ubránit se jí. (síla přesvědčování a manipulace)... celý text

Emik87
24.02.2024 4 z 5

Chvíli trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní, ale pak už se kniha četla dobře. Nevím, do jaké míry opravdu pomůže, ale čtení je zajímavé.

nevermore3
17.11.2022 3 z 5

Vliv poodhaluje, jak na nás působí některé manipulativní taktiky a proč jim podléháme. Některé věci mi přišly zajímavé, spousta příběhů a příkladů moc podrobných a zbytečných. Styl mi celkově spíš nesednul. 60%

baacinka
14.11.2022 5 z 5

Čte se to trochu hůř, ale je to prostě klasika. Dnes už tyto přesvědčovací taktiky vidíme všude kolem sebe. Ale tady je ten základ.

zdendaz
20.04.2020 5 z 5

Tahle kniha je opravdu skvěle napsaná. Stojí za přečtení, ale pokud jste obchodník, co nemá etické zábrany, vyhněte se jí :).

Lily101
19.03.2019 2 z 5

Poprvé jsem měla takový ten pocit: "No tak, zrychli, ať se můžeš věnovat jiným, třeba i zajímavějším, knihám." Kniha je popsána ne příliš odborně, takže se místy hezky čte, ale na druhou stranu to není četba na pár dní. Líbily se mi vědecké studie, které byly v knize řádně uvedené, obsah mě obohatil, protože jsem doposud žádnou knihu s touto tématikou nečetla, avšak i přesto se nedomnívám, že by jednotlivé "nástroje" byly již vymizelé či zastaralé. Bohužel je třeba mít se na pozoru a mám dojem, že "instrumenty" jsou tak silné a mají skrz vědecké výzkumy natolik prokázaný vliv na lidské rozhodování, až si možná jinými způsoby (Dnes máme internet, kam se společnost z hlediska technologického vývoje posune za 20 let?), ale "nátlak" bude asi stejný či na podobné bázi nastíněné v knize. Současně mi připadalo zajímavé si osvětlit pozadí známých kauz či triků právě z hlediska psychologie, sociologie a dalších disciplín.

Je to ovšem americká kniha plná amerických příběhů (což jí k tíži úplně není) a bohužel i nesrovnalostí stylu několik odstavců tvrdím něco, následně však chaoticky změním (názorným příkladem může být nastínění řešení v situaci, kdy zaznamenáme příznaky mrtvice po hudebním koncertě v parku-kdy řešení mi přišlo jako popření napsaného dříve v dané kapitole (konkrétně jde o stranu 133-134 a kapitolu 4: Sociální vliv) a (naštěstí v klidu a teple s hlavou nad střechou) mě napadl lepší způsob řešení při zachování poznatků z výzkumů a celkově textu výše uvedené kapitoly. Dále se autor místy dost opakuje a u dvou částí textu nedokázal souvisle propojit své myšlenky, takže bych obsah výzkumu popsán o pár stránek dále podruhé (jednou v kapitole 3: Příslib a stálost a podruhé, kdy to bylo do očí bijící nejspíš ve stejné kapitole (- zpětně nedokáži dohledat).

Michaleus
07.07.2017 5 z 5

Táto kniha zmení váš život.

Na veľa vecí sa budete pozerať s iného uhla pohľadu a hlavne sa naučíte rozpoznávať, čo je obyčajná slušnosť a čo je dopredu premyslené manipulovanie. Autor píše pútavým štýlom, ktorý vás nenechá knihu nedočítať a uvádza v nej plno príkladov zo života a experimentov, ktoré dokazujú jeho tvrdenia. Super je, že autor sa nehrá na neomylného a dokonalého človeka, ale priznáva si: Áno, v tejto situácii som sa zachoval zle, toto som mohol urobiť lepšie, takto lepšie som to mohol povedať,...

Rozhodne odporúčam. Pre mňa prázdninová kniha č. 1