karelpeter karelpeter komentáře u knih

Stát se investorem Stát se investorem Mikuláš Splítek

Já ti nevím.. po přečtění knihy jsem trochu znejistěl ohledně toho, jak pan Splítek vede jemu svěřený fond pod ČS.. Na jednu stranu říká, že máme přemýšlet nad firmami, které budou v dlouhém horizontu užitečnější než nyní, na druhou stranu ale pozice v průměru po 3 letech prodává .. Kniha je zajímavá v tom, že nejde pouze po technické stránce investování, ale zabývá se také psychologií.

28.04.2024 3 z 5

Jak myslí milionáři Jak myslí milionáři T.Harv Eker

Celá kniha je jeden velký reklamní text na vzdělávací či motivační seminář, který autor pořádá. Mimoděk ale odhaluje důležité principy pro práci s osobními financemi a cestě k bohatství. Stojí za přečtení.

01.04.2024 5 z 5

Umění vyjednat cokoliv - Vyjednávejte jako ti nejlepší Umění vyjednat cokoliv - Vyjednávejte jako ti nejlepší Radim Pařík

Prakticky uchopená příručka, jak si počínat při tvrdých businessových střetech.

29.03.2024 5 z 5

Nové zbraně vlivu Nové zbraně vlivu Robert B. Cialdini

Parádní čtení o ovlivňování na základě výzkumů a zkušeností profesora Cialdiniho. Vylepšené a aktualizované původní vydání knihy.

18.02.2024 5 z 5

Čtyři tisíce týdnů Čtyři tisíce týdnů Oliver Burkeman

Bohužel dost slabé. Po první polovině knihy máte chuť vzít žiletku a jít to ukončit někam do lesa. Získáte dojem, že váš život je krátký a nicotný a že stejně nikdy nic nestihnete, natož abyste stihli všechno a tak ani nemá smysl se o to pokoušet. V druhé polovině knihy se sice tento dojem zlepší, ale i tak je to spíš slátanina toho, co se autor dočetl v jiných knihách.

03.01.2024 3 z 5

Ta kniha je fakt nekonečná.

02.01.2024 2 z 5

Zázraky se dějí Zázraky se dějí Mary Kay Ash

Kniha je něco mezi auto-biografii, motivační knihou a náborovým materiálem Mary Kay. Čte se velmi přijemně a spoustu rad lze použít i v jiném podnikání či v životě obecně.

28.12.2023 4 z 5

Business etiketa a komunikace Business etiketa a komunikace Ladislav Špaček

Ladislav Špaček v etiketě je něco jako Karel Gott ve zpěvu. Prostě mistr. Kniha nabídne ucelený přehled, jak se chovat ve společnosti. Nechybí ani kapitola k mediálním výstupům či odlišnostem v jiných koutech světa.

28.12.2023 5 z 5

Ekonomické bubliny Ekonomické bubliny Dominik Stroukal

Exkurz do historie bublin. Slovo bublina je v knize použito tolikrát, že bublifuk je proti autorovi chabý břídil.

30.07.2023 3 z 5

Vznik a pád třetí říše - Historie hitlerovského Německa Vznik a pád třetí říše - Historie hitlerovského Německa William L. Shirer

Fotografiemi bohatě doprovázená kniha čtivou formou rekapituluje hlavní události nejkrvavějšího konfliktu, jaký lidstvo zažilo.

11.06.2023 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Po všech těch pozitivních referencích jsem čekal asi trochu víc, ale kniha je čtivá a postupně graduje. Surový popis válečného šílenství.

27.05.2023 4 z 5

Snězte tu žábu! Snězte tu žábu! Brian Tracy

Krátký a úderný návod na osobní management. Doporučuji.

25.04.2023 5 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Vcelku rozumný přístup ke stravování.

03.01.2023 4 z 5

Myšlenky Tomáše Bati Myšlenky Tomáše Bati Tomáš Baťa

Kniha pro nečtenáře .. Jedná se o cca 100 myšlenek na 140 stránkách malého formátu .. Přečte to za 30 minut. Myšlenky každopádně stojí za přečtení.

01.01.2023 4 z 5

Náš život pod pěti kruhy Náš život pod pěti kruhy Emil Zátopek

Kniha je velmi obsáhlá. Vypravuje ji zejména paní Zátopková. Stojí za přečtení.

30.12.2022 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Podoba příběhu s jakýmikoliv státy či politickými režimy je samozřejmě úplně náhodná! :-)

19.10.2022 4 z 5

Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Carol Dweck

Fráze " růstové nastavení mysli " je v knize tak často opakované, že vás už v druhé kapitole začne štvát.

09.10.2022 2 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Poutavě napsaný příběh českého zedníka, který se nebál přijmout novou pracovní výzvu.

01.08.2022 4 z 5

Nikdy nedělej kompromis Nikdy nedělej kompromis Christopher Voss

Zajimava kniha od vyjednavace FBI. Obchodne pouzitelne techniky prolozene zajimavymi pribehy z autorovy kariery profesionalniho vyjednavace. Stoji za precteni.

31.07.2022 5 z 5

Kmotr Mrázek II - Krakatice Kmotr Mrázek II - Krakatice Jaroslav Kmenta

Knížku zhlnete, protože nebudete věřit, co se tu všechno dělo .. Pak si otevřete dnešní noviny a zjistíte, že pravdědpodobně ještě děje, jen jména jsou jiná ..

10.07.2022 4 z 5