Myšlenky Tomáše Bati

Myšlenky Tomáše Bati https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477051/bmid_myslenky-tomase-bati-s3F-477051.png 5 6 4

Myšlenky Tomáše Bati byly vysloveny téměř před sto lety, jejich nadčasovost se nás však dotýká denně. Mnohdy máme pocit, jako by se Tomáš Baťa vyjadřoval k současným ekonomickým, podnikatelským, národohospodářským, politickým i celospolečenským tématům. Tento pocit je zcela oprávněný a vzniká z podstaty myšlení Tomáše Bati, jehož základem byla osobní zkušenost. Nejlépe způsob myšlení definoval Antonín Cekota, blízký spolupracovník Tomáše Bati a šéfredaktor firemního tisku: „Nejsou to akademické nebo teoretické úvahy národohospodáře, sociologa, filozofa a politika, který smí volně povolit svou fantazii a stavět ze svých myšlenek a názorů souvislý, uzavřený svět, bez odpovědnosti vůči skutečnému světu. Jsou to projevy muže, u něhož slovo bylo předchůdcem a součástí činu a které proto nelze odloučit od jeho práce. Snad právě proto mu nejlépe rozumí ti, kteří pracují na svém denním díle, cítí, že všechno živé zůstává neukončeno, že život lze chápat v nekonečnu klíčení, zrodu a usilování, jako jej chápal a prožíval Tomáš Baťa.“... celý text

SladkaK
02.11.2023 5 z 5

Jedna z těch, které máte neustále po ruce a denně v ní listujete.

karelpeter
01.01.2023 4 z 5

Kniha pro nečtenáře .. Jedná se o cca 100 myšlenek na 140 stránkách malého formátu .. Přečte to za 30 minut. Myšlenky každopádně stojí za přečtení.

Markéta_2
14.09.2021

Citáty z knihy:
Když jsem měl 20 let, myslel jsem si, že můj otec je idiot.
Když jsem měl 30 let, občas jsem si myslel, že má docela pravdu.
Když mi bylo 40 let, tak jsem si myslel, že to byl celkem moudrý chlap.
A když jsem měl 50 let, řekl jsem si: kdyby tu tak byl a poradil mi!

Moje práce má jeden účel: službu životu. Jsem nadšen životem. Miluji život. Přál bych si žíti jej desetkrát po sobě beze změny, nebo za každých podmínek. Přál bych si míti deset synů. Ne, abych mohl mezi ně rozděliti své jmění, ale abych je naučil žíti a pracovati.

Lavastan
17.08.2021 5 z 5

Geniální podnikatel a vizionář Tomáš Baťa v knize, kterou přečtete jedním dechem. Letos je 145 let od narození tohoto významného moravského podnikatele, a kniha představuje jeho nejznámější názory na podnikání a život. Nadčasové a stále aktuální.

Tomáš Baťa, 1876-1932

Tomáš Baťa