Stát se investorem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zní to snadně: z více než šedesáti tisíc veřejně obchodovaných firem vyberete ta 4 %, která dlouhodobě překonávají průměr trhu. Otevřete si účet u obchodníka s cennými papíry, určíte obnos investice a nakoupíte akcie. Tohle dokáže každý! Všichni však víme, že umění investovat není výsledkem správného technického postupu. Co ale stojí za úspěchy velkých investorských jmen? Je schopnost rozpoznat klíčové informace a okamžiky akciového trhu vrozeným talentem vyvolených a nedá se předat? Mikuláš Splítek vás přesvědčí, že jistá magie sice za investováním stojí, ale lze se jí naučit. Provede vás procesem během něhož se proměníte v soustředěného investora, který vnímá pocity a zohledňuje fakta svého vnitřního umělce i vědce, umí se oprostit od linearity času, ale hlavně už ví, že dobrá investice je vyjádřením jeho úsilím vytříbeného světonázoru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447588/big_stat-se-investorem-lNo-447588.jpg 3.418
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Stát se investorem

petaSk
06. května

Kniha spíše pojednává o životě investora než o investování, i když i toho je tam dost. Já jsem začátečník a dost jsem se ztrácela v termínech, která už asi autor předpokládal, že čtenář bude znát.

Prince_of_book
07. března

Kniha počítá s tím, že už nějaké znalosti ze světa investování máte, minimálně že znáte investorský slang a pojmy. Nenabízí žádné jednoduché návody jak zbohatnout nebo formulky pro výpočet vnitřní hodnoty, či porovnávací poměry nic takového, je spíše psychologická a vede vás spíše k podstatě vás samotného jako investora, o tom jak byste mohli či měli smýšlet.

Celkově to byla fajn změna oproti klasickým "návodovým" knihám o investování, nebo Biografiím slavných investorů.

7/10


Hannibal92
11.09.2020

Kniha je fajn okno do sveta investora a urcite i uzitecny uvod pro nekoho, kdo o teto praci uvazuje. Uz delsi dobu jsem se chystal si neco o investovani precist a kdyz se naskytla prilezitost sahnout po necem z aktualni doby (z oboru ktery se rychle meni) a jeste z Ceskeho prostredi, tak to byla jasna volba. Je videt, ze autor svemu oboru rozumi a snazi se slozite tema podat ve forme, kterou zvladnou zpracovat i jedinci bez zkusenosti v oboru, ale bohuzel mi trochu nesedel format. Behem cteni mi prislo zvlastni, ze autor doporucuje dalsi investorskou literaturu a prakticky v dalsi kapitole ocekava, ze doporucene knihy mate prectene. Zaroven jindy doporucuje napsat si vlastni text a nechat ho alespon mesic odlezet v supliku a v dalsi kapitole uz ceka ze mesic uplynul. Chapu ze se tak nutne nema dit pri prvnim cteni knizky, ale trochu to na me pusobi tak, ze autor se vic vzival do toho, jak dlouho mu trvalo knihu napsat, nez do toho, jak dlouho trva knihu precist. Ale mozna je to jen muj pocit. Druha vec co me trochu obcas zarazila je vetsi mnozstvi chyb a preklepu, ale nevim, zda to neni u knih bezne v prvnich varkach.