kamolka kamolka komentáře u knih

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Tuto knihu jsem dočetla docela rychle, bylo to velmi čtivě napsané. Celou dobu jsem byla velmi napjatá, jak to dopadne hlavně kvůli tomu, co bylo napsané na první stránce knihy, ale dopadlo to nečekaně dobře. Pro milovníky zvířat to bylo celkem smutné (hlavně ten konec) a ukápla mi nejedná slzička. Ale i přes to se mi to velice líbilo. Byly tam velmi dobře zachyceny pocity a vliv války jak na nevinné lidi, tak i na vojáky.

09.12.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha se mi líbila, byla vtipná i smutná, ale hlavně vás donutí se zamyslet. Jediné, co mě mrzí, je to, že tuto knihu musí číst děti na základní škole a přitom mi přijde, že aby jste pořádně pochopili tuto knihu musíte být starší.

04.12.2016 5 z 5

Tajemný cizinec Tajemný cizinec Mark Twain (p)

Tato kniha se mi líbila, bylo to nejen vtipné, ale dokonce vás to donutilo k zamyšlení. Nejvíce mě fascinovalo, že i na pomezí 19. a 20. století, kdy byl tento příběh stvořen, měli lidé stejný názor na chování jiných lidí a smutné je, že se toto chování dosud nezlepšilo, spíše zhoršilo.

02.12.2016 5 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Naprosto úžasná kniha!!! Takhle dobrou dějovou zápletku už jsem dlouho nikde neviděla. Tak půlka knihy se vydává jednou dějovou linií a pak najednou přijde obrovský dějový zvrat a všechno, co jste si dosud mysleli je v tahu :D Moc doporučuji

02.12.2016 5 z 5

Můj psí život Můj psí život Martin Čáp

Díky této knize jsme mohli zjistit, co si o nás myslí naši psí miláčci, co je vlastně vede k tomu, aby tak zlobili a hlavně, jak svoje zlobení omlouvají. Číst z pohledu psa bylo velmi zajímavé a velmi jsem se u této knihy nasmála. Já jsem kočičí typ, ale i tak mě čtení bavilo a doporučuji všem milovníkům pejsků a nejen jim :)

12.11.2016 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Pokud si myslíte, že když jste viděli filmy, tak číst knihu je zbytečné, tak jste na omylu. Tato kniha mě znovu přesvědčila, že knihy v sobě skrývají něco, co ve filmu nikdy nepochopíte (a nebo to do toho filmu vůbec nedají). Při čtení této knihy (i po jejím dočtení) jsem si říkala, jak je možné, že takto nemocní teenageři si dokáží užívat života tak, jak to mnozí zdraví nedokážou (včetně mě). I když nemám ráda romantiku, čas od času je to jako oddechovka dobrý a jsem ráda, že jsem si vybrala zrovna tuto knihu. Bylo to dojemné, ale i vtipné a také tam byla pár věcí k zamyšlení. Mě osobně se nejvíce líbilo, že všechna vyobrazení jsou ve své podstatě abstraktní. Moc doporučuji všem, kteří mají rádi romantiku, ale i těm, kteří si jako já chtějí čas od času u něčeho odpočinout.

19.05.2016 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Tohle je osobně moje nejoblíbenější kniha od Coelha. Dokonalá knížka, kterou jsem zhltla v pro mě docela krátkém čase. Konec byl úplně úžasný a vážně překvapivý. Opravdu doporučuji.

13.03.2016 5 z 5

Odhalení zločinu Odhalení zločinu Kieran Fanning

Hodně se mi líbily ty úkoly, které tvoří vlastně celou knihu. Občas mi dělalo problémy pořád prolistovávat knihu jenom abych našla pokračování příběhu, zvlášť když nemáte čas přečíst celou knihu v jeden den. Ale i tak to byla skvělá knížka pro odreagování a vylepšení vašich detektivních schopností.

Zachraňte faraona Zachraňte faraona Renée Holler

Zajímavá knížka. Hodně se mi líbilo, že na konci každé kapitoly jsou nějaké úkoly a více vás to vtáhne do děje.

13.03.2016 4 z 5

Dinosauři a jiná prehistorická zvířata Dinosauři a jiná prehistorická zvířata Michael Benton

Dinosauři mě zajímali již od dětství, a tak jsem si koupila tuto knížku. Velice dobře se v ní orientuje. Zvířata jsou zde seřazena podle abecedy.

13.03.2016 5 z 5

Tajemství upírů Tajemství upírů Lisa Jane Smith

Námět knihy je docela dobrý, ale pár věcí mi přišly nelogické. Nebyla to úplně nejhorší knížka, ale rozhodně ani nejlepší.

13.03.2016 4 z 5

Kniha byla zajímavá a četla se docela rychle. Ze začátku mi přišla docela nudná, ale vydržela jsem to a pak mě to chytlo. Nedoporučila bych ji však všem. Je pěkná, ale ne pro každého.

27.02.2016 4 z 5

Hry Hry William Shakespeare

Kniha se mi velice líbila a dalo se v ní dobře zorientovat. Trochu jsem se bála, že roztrhnu stránky jak jsou tenké, ale až jsem si na to zvykla, tak to bylo dobrý.

29.01.2016 4 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Kniha mě zaujali už svojí anotací a i celkový obsah knihy byl skvělý. Trochu mi dělaly problémy poznámky pod čarou, ale jinak úžasná i trochu dojemná kniha. Stojí za přečtení.

15.01.2016 4 z 5

Robin Hood Robin Hood Alexandre Dumas, st.

Kniha se mi moc líbila. Pokud vám nevadí starší mluva, tak určitě stojí za přečtení.

15.01.2016 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Opravdu krásná knížka ve které se dozvíte spoustu informací o renesanci a šestnáctém století (pro ty které tohle zajímá). Moc se mi líbilo i mluva těch lidí, vážně byla taková starobylá :D Dobrá oddechovka.

21.06.2015 5 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Výborná knížka a velice originální. Upíři jsou v dnešní době hodně populární, ale o tomto námětu (nebo jemu podobnému) jsem ještě nečetla. Pro fanoušky upírů, nebo pro ty kteří mají rádi fantasy to velmi doporučuji.

07.06.2015 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Děj se mi moc líbil a byl docela zamotaný, vše se však na konci vyřešilo a konec mě úplně dostal. Krásná četba.

27.05.2015 5 z 5

Kniha upírů Kniha upírů Ditte Bandini

Velmi zajímavé čtení, zvlášť pokud máte rádi upíry tak jako já :D Dozvěděla jsem se toho hodně o různých legendách a různé podoby upírů. Koho ovšem upíři nezajímají, tak jim tuto knihu nedoporučuji.

04.05.2015 5 z 5

Nádherné čtení při kterém si začnete uvědomovat svět kolem vás. Krásy všedního dne a života na Zemi. A to že všichni zemřeme, tak si musíme život užívat naplno. :D Doporučuji

26.02.2015 5 z 5