kamolka Online kamolka komentáře u knih

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Posloucháno jako audiokniha, možná že při čtení bych hodnotila lépe, ale ten přednes mi moc nesedl.

01.06.2020 1 z 5

Nádherné ilustrace i příběh.

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Nad hloupostí některých lidí prostě nepřestanete kroutit hlavou, ale aspoň se u toho nasmějete.

17.01.2019 5 z 5

Štěstí - Nejkrásnější citáty Štěstí - Nejkrásnější citáty Antoine de Saint-Exupéry

Úžasné, jsem si jistá, že ji budu číst ještě hodněkrát.

Má kočka mi rozumí Má kočka mi rozumí Andrea Kurschus

Bylo to velmi zajímavé a vyskytovala se tam spousta odporných termínů. Kniha se četla rychle, zvlášť když na každé stránce byly krásné fotečky.

17.01.2019 4 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Knihu jsem dostala od své nejlepší kamarádky a jelikož je to kamarádčina nejoblíbenější autorka a série, tak jsem se rozhodla, že to zkusím. Nakonec se mi kniha i docela líbila. Líbilo se mi prostředí internátu a také to, že se vše dozvíme až na konci knihy. Rozhodně je to ale kniha pro mladší čtenáře, ale i tak si ráda přečtu další díl.

22.06.2017 4 z 5

Kniha má překrásnou ilustraci a už jen kvůli ní je dobré si ji přečíst. Také příběh je pěkný, líbí se mi, že celou dobu vlastně nevíte, jak to je (i když to nejspíš tušíte) a vše je vysvětleno až na konci. Výborná jednohubka.

03.06.2017 4 z 5

Cena za dokonalost Cena za dokonalost Céline Raphaël

Hodně zajímavá knížka z pohledu obětí týrání. Moc se mi líbilo, že to vypráví žena, která si tím vším​ prošla a známe její pohled na věc. Nemohla jsem uvěřit tomu, že jí její okolí nevěřilo, jenom proto, že byla z bohaté rodiny.

01.06.2017 5 z 5

Noční můry nespí Noční můry nespí * antologie

Kniha se mi líbila, náměty povídek byly velmi zajímavé. Bohužel mě ale žádná povídka nevyděsila. Buď je to tím, že kniha je určena pro mladší čtenáře, nebo už jsem prostě zvyklá na horší horory :)

18.05.2017 4 z 5

Tahle píseň ti změní život Tahle píseň ti změní život Leila Sales

Kniha mě hodně bavila, hlavně proto, že ukázala, že i když je člověk fakt na dně a myslí si, že ho nic dobrého nečeká, tak se vše může otočit a změnit k lepšímu. Hlavně se to nesmí nikdy vdát! Doporučuji :)

12.05.2017 5 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Kniha mě zaujala hlavně svým námětem, je to opravdu výborný nápad. Příběh byl skvělý a ten konec mě úplně dostal, už od půlky knihy bylo jasné, jak to zhruba dopadne, ale poslední kapitola, nebo spíš poslední dvě stránky knihy, to celé přetočily a dočkali jsme se i šťastného konce :) Doporučuji

05.05.2017 5 z 5

Knihu jsem doslova zhltla za jeden den. Nebyla jsem schopná se od toho příběhu odtrhnout, děj mě prostě vtáhl a do poslední chvíle nepustil. Určitě budu od této autorky číst další její knihy (a to romány pro ženy moc nečtu), protože mě opravdu přesvědčila, že umí psát.

01.05.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbilo. Námět i příběh byl vážně skvělý, jen mi občas připadalo, že se to malinko táhne, ale hned se to zase rozjelo. Konec mě překvapil. Kdo by si pomyslel, že Smrt může být tak mírumilovná? :)

30.04.2017 4 z 5

Můří deníky Můří deníky Rachel Klein

Tato kniha nejde moc dobře popsat. Pro mě bylo docela těžké se ze začátku začíst, nejsem zvyklá na deníkové záznamy. Asi po půlce knihy mě to konečně vtáhlo. Kniha je opravdu zvláštní. Z deníku jde velmi dobře poznat, jak je hlavní hrdinka posedlá svou kamarádkou a postupně z toho začíná šílet až se z toho nakonec zblázní.

28.04.2017 4 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Tato kniha se mi opravdu moc líbila. Patřím mezi milovníky koček, takže mě zaujal už jen název knihy a obálka, ale po přečtení prvních pár stránek mě kniha chytla i svým příběhem. Je to krásný příběh o tom, jak jedno malé zvíře (jakékoliv) může člověku změnit život. Doporučuji a těším se na další díl.

21.04.2017 5 z 5

Napíšu básně kytkám na listy Napíšu básně kytkám na listy William Blake

Rozhodla jsem se tuto knihu přečíst, protože je ve sbírce obsažena moje nejoblíbenější báseň. Bohužel já jsem znala jiný překlad a v té knize se mi vůbec nelíbil a ani se mi nelíbili některé další básně. Ale i když ne všechny básně jsem pochopila, tak ty které ano mě dostaly svou myšlenkou. Proto tuto knihu hodnotím průměrně.

12.04.2017 3 z 5

Most do země Terabithia Most do země Terabithia Katherine Paterson

Film patří mezi mé nejoblíbenější pohádky už několik let, ale o knižní verzi jsem se dozvěděla až tak před týdnem. Jakmile jsem zjistila, že je knížka, tak jsem ji okamžitě musela najít a přečíst. Kniha mě vůbec nezklamala a jsem ráda, že film natočili téměř přesně podle předlohy (což se moc často nestává). Knížka je vážně taková kratičká jednohubka, já ji měla přečtenou za jeden den, ale stojí za to. Moc doporučuji

09.04.2017 5 z 5

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Souhlasím s některými komentáři, že autor má i lepší knížky. Námět je rozhodně výborný, hlavně mě zajímala otázka, jestli jsou lidé od základu zlí či dobrý. Ale bohužel jsem odpověď na tuto otázku nedostala. Je možné, že se na konci knihy odpověď objevila a já ji jen neviděla nebo jsem to nepochopila. Ale i tak se mi kniha líbila

07.04.2017 4 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Podle anotace jsem čekala víc. Námět byl velmi dobrý, ale příběh mě moc nechytl. Přišlo mi, že se tam děje pořád jedno a to samé. Ale i když to chvíli trvalo, nakonec jsem tuto knihu dočetla a nakonec dokonce i ukápla nějaká ta slzička.

07.04.2017 3 z 5

Píseň o Viktorce Píseň o Viktorce Jaroslav Seifert

Kniha nebyla špatná, ale některé věci jsem moc dobře nepochopila. Na druhou stranu je tato kniha pouhá jednohubka. Já ji měla přečtenou ani ne za hodinu. Nebylo to nejhorší, ale ani to na mě neudělalo kdoví jaký dojem.

10.12.2016 3 z 5