Má kočka mi rozumí

Má kočka mi rozumí

Určitě si rozumíme! Kočky nás stále znovu překvapují. Neomylně poznají, kdy jsme smutní nebo nemocní, mají radost, když my máme radost, podniknou cokoli, aby nás potěšily. V roce 1992 objevili vědci něco naprosto revolučního: v mozku člověka a zvířete existují zvláštní nervové buňky, které jsou klíčem pro empatii, napodobování, chápání a učení – zrcadlové neurony. Způsoby kočičí mluvy tedy odráží lidskou komunikaci. Obava, strach, radost, smutek, odpor, překvapení a zvědavost – to všechno dokážeme interpretovat, stačí rozpoznat ty správné signály. Andrea Kurschus přibližuje, jak kočky komunikují mezi sebou, s jinými zvířaty a především s námi, lidmi. Ukazuje, jak na základě empatie získáváme stále jasnější představu o komunikace i mimo hranice vlastního druhu, a jak se kočky díky svým jedinečným schopnostem učí a orientují ve světě i v interakci s okolím. Podívejte se na svět kočičíma očima....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/360556/ma-kocka-mi-rozumi-Khv-360556.jpg 4.34

Meine Katze versteht mich (2015)

Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno:, Esence

meluzena

Autorka vypozorovala různé zákonitosti v chování koček a načetla mnoho literatury na toto téma, takže svá pozorování podkládá důkazy z literatury. Dozvíte se třeba o zrcadlových neuronech, o frekvenci vrnění, která urychluje hojení, nebo o kocourovi, který v LDN neomylně ohlašuje smrt pacientů několik hodin předtím, než nastane. Tahle „vědecká“ stránka knihy je umně proložena konkrétními příběhy autorčiných koček, takže na své si přijdou i kočkomilové, které až tak netrápí, PROČ se to děje, protože VIDÍ, že se to děje :).
A kdo nechce číst žádný text, může se potěšit nádhernými fotografiemi (ta na obálce knihy je malou návnadou).