Noční můry nespí

Koupit

Rádi se bojíte? Nejlépe v pohodlí křesla s nějakou pěknou čtivou knížkou v ruce a horkým čajem na stole? Nová knížka s názvem Noční můry nespí, kterou sepsali studenti Literární akademie Josefa Škvoreckého pod vedením Ivony Březinové, je pro takové odpoledne nebo večer jako stvořená. Začínající i již zkušení autoři předkládají čtenářům další výtvory ze svých literárních dílen a tentokrát se zaměřili na žánr hororu. Noční můry nespí je knížka plná strašidelných příběhů, ve kterých se dětští hrdinové potýkají s nebezpečími v nejrůznějších podobách, jako jsou pohádkové čarodějnice, krvelační upíři, mimozemšťané, ale také psi zabijáci, únosci nebo zlí lidé. Některé příběhy jsou realistické, jiné už méně, ale jedno mají společné, při jejich čtení tuhne krev žilách. 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/66_/66009/nocni-mury-nespi-66009.jpg 441
Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, XYZ (ČR)

Kniha Noční můry nespí

Nazli

Celkově je to dobré. Každá povídka má něco do sebe a je o něčem jiném, jediná věc, jež je spojuje, je strach. Akorát bych vytkla styl psaní, ale četlo se mi to dobře.

pixiepickpocket
28.12.2018

Všechny povídky mají něco do sebe, ale jak už je to se vším, co se líbí jednomu, nemusí se líbit druhému. Ve svém hodnocení zohledňuji výhradně obsahovou stránku antologie. Nevadilo mi, že některé povídky byly psané v ich-formě, ani to, že vypravěč povídky nakonec v povídce sám zemře. U takovéto sbírky, kdy primárním účelem je čtenáře vyděsit (nebo alespoň zabavit), mi to připadá podružné (někoho ale nejspíš děsí právě ta forma) :). Za mě jsou tedy vrcholem této sbírky povídky: Pozor, za tebou!, Posel smrti a Po mně potopa. Až při psaní komentáře jsem si všimla, že autorkou Pozor, za tebou! a Krásná, krásnější, nejkrásnější, je tatáž osoba. Zatímco Pozor, za tebou! je, podle mne, jedna z nejlepších povídek sbírky, Krásná, krásnější, nejkrásnější u mne nezabodovala.

Mystig
14.08.2017

Až na jednu povídku (Duchna) mě kniha bavila. Některé části méně, jiné mě vtáhly a ohromily svou nápaditostí. Rozhodně pro milovníky strašidelna doporučuji.

Mixxa
27.07.2017

Knížka se mi líbila, obsahovala zajímavé povídky, ale jak to u spolku různých autorů bývá, některé byly i slabší. Ale oceňuji, že tato kniha vznikla a určitě bych si přečetla i nějaké další vydání.

Nejvíce se mi líbily povídky od Davida Švába (Zuby za plotem a Posel Smrti). Zdánlivě obyčejné povídky, které zároveň měly něco do sebe a nepostrádaly napínavost a pěkné zápletky. Škoda, že jich autor nenapsal více.

Ostatní povídky byly také dobré, ale kdybych měla psát o tom, co mi vadilo, tak bych zmínila příběhy psané v 1. osobě, kdy nakonec postavy zemřou. To je podivné. A nebo mi vadily příběhy, kde se zjevili nějací duchové, přízraky či záhady, které poté ani nebyly vysvětleny.

Ale občas mne překvapily chyby autorů, které jsou fakt "primitivní" a studenti žurnalistiky a absolventi literárních kurzů by si na ně měli dát pozor!

kamolka
18.05.2017

Kniha se mi líbila, náměty povídek byly velmi zajímavé. Bohužel mě ale žádná povídka nevyděsila. Buď je to tím, že kniha je určena pro mladší čtenáře, nebo už jsem prostě zvyklá na horší horory :)

minimonisek
08.07.2016

Jedna z mých nejoblíbenějších knih hororových povídek, všechny se čtou moc dobře. Knihu čtu už po několikáté.

Radka M.
11.02.2014

povedená kniha...souhlasim, že některé povídky byly nepovedené, ale číst se to dalo...mně osobně se nejvíc líbilo Pozor, za tebou

SabinaV.
14.12.2013

Tuhle knihu jsem četla asi před 2 lety. A doteď si pamatuju,jak mi při jejím čtení běhal mráz po zádech....

Finální říše
Finální říše