Kamienkova33 Kamienkova33 komentáře u knih

Služobnica Služobnica Koethi Zan

Tak táto kniha ma riadne nastvala a dokonca ľutujem, ze som ju dočítala. Zaujal ma super námet, náboženski fanatici a nevinne dievča... Keby nebolo kapitol, ktoré sa pozerali do minulosti, tak asi v prvej polovici skončím, ale čakala som, ako sa prelinie minulosť a prítomnosť. Postavy úplne naivne a nedotiahnute, špeciálne najhorší vyšetrovateľ, akého knihy mali. Veľa drobnosti bolo nedokončených a nevysvetlenych. Pre mňa strata času a 2* dávam iba za nápad a zopár dobrých časti. A ten koniec...

05.03.2018 2 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Z tejto knihy mám veľmi zmiešané pocity... Začuatok napínavý, písaný z pohľadu oboch hlavných postáv - Joanna, ktorá je sama doma, nikoho nečaká, sa zrazu musí ukrývať vo vlastnom dome pred votrelcom. On však tvrdí, že je jej snúbenec a už pár mesiacov spolu v tom dome žijú... Postupne sa príbeh rozmotáva, ale mne sa to zdalo celé... prekonšpirované? Nechcem prezrádzať nič bližšie z deja, ale pre mňa sklamanie.

22.02.2018 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Začala som Hanou a mala som to urobiť asi opačne :-) Aj v tomto prípade ide o rodinnú ságu - príbeh jednej rodiny naprieč spoločenskými a politickými zmenami. Niečo mi tam však chýbalo, preto iba 3*. (V istých momentoch mi to veľmi pripomínalo To prší moře od R. Třestíkovej)

31.01.2018 3 z 5

Akoby si kameň jedla Akoby si kameň jedla Wojciech Tochman

Síce krátke, ale mrazivé... Kniha sa číta trochu ťažsie ako napríklad Nájdem si Ťa, ale veľa som sa dozvedela, veľa som si potom vygooglila a ľahko sa mi nespalo :-/

17.01.2018 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

V prvom rade musím povedať , ze fantasy nie je úplne môj obľúbený žáner, ale nechala som sa strhnúť davovou psychozou :) a spravila som dobre. Naslouchac sa číta ľahko a rýchlo, je domysleny do najmenších detailov a síce vraj YA, ale podla mňa aj pre nás dospelákov dobre :) určite si precitam aj dvojku :)

16.01.2018 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Pravdupovediac, asi prvé 2/3 knihy som trpela a stále som rozmýšľala, ci dočítať... Nevadia mi depresívne motívy ani rodinné nešťastia, ale toto pre mna na začiatku bolo chaotické a pritiahnuté za vlasy. Zopár postáv by som najradšej nafackovala.... Posledná tretina knihy bola už lepšia, dej mi dával zmysel, ale viac ako 2* som nemohla dat, už len kvôli koncu... Po Babovkach od tej istej autorky veľké sklamanie.

05.01.2018 2 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Za mňa jednoznačne áno :-) Je cítiť podobu s Dievčaťom vo vlaku, ale tá atmosféra bola iná. Hlavná hrdinka alkoholička, ktorá to mixuje s liekmi a ťažko povedať, čo sa jej len zdá a čo sa naozaj stalo... Pre mňa to bolo zaujímavé z pohľadu psychickej poruchy, ktorou trpí a toho, čo všetko tomu predchádzalo.

14.11.2017 5 z 5

Mlčanie jahniat Mlčanie jahniat Thomas Harris

K tejto knihe sa stále vraciam, stále jedna z najlepších

05.10.2017

Farby lásky Farby lásky Monika Wurm

Námet a anotácia ma veľmi zaujali, tak som po knihe hneď skočila a to aj preto, že autorka je moja obľúbená, jej knihy ma doteraz nikdy nesklamali. Táto trošku áno. Prelínajú sa dva príbehy - súčasnosť v Belgicku a minulosť v pralesoch v Kongu. Príbeh gemologičky z Belgicka ma pravdupovediac až tak nepohltil, hlavná hrdinka sa správala miestami ako puberťáčka, čo nevie, čo so sebou a hlavne vo vzťahu k mužom. Možno to bolo aj prekladom, ale mala som pocit, že používajú jazyk a slovné spojenia spred 200 rokov.
Druhý príbeh bol oveľa lepší - skrývanie sa domorodcov v pralesoch, ich úteky a následne odchytenie ,,bielymi". Miestami tvrdé čítanie, ale autorka pekne opísala rozmýšľanie mladej domorodkyne v zajatí aj v prírode. Záver knihy bol taký nijaký, nedokončený a vlastne až na konci som sa bohužiaľ dozvedela, že to má aj druhú časť.

07.02.2017 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Výborný ženský román, v ktorom autorka postupne odhaľuje súkromie hlavných postáv a časom vysvitne, že sú ich osudy prepletené viac, ako si mysleli. Radšej som ani netipovala, kto bude vrahom, nie ešte obeťou :-)

23.01.2017 5 z 5

Dámy z Grand Avenue Dámy z Grand Avenue Joy Fielding

Autorku mam velmi rada, ale tento roman v dobrom prekvapil aj mna :-) urcite odporucam

03.01.2017 5 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Konečne dobré krimi!

15.12.2015 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Podľa mňa úplne najlepší román od Keplera. Kto má rád tento typ detektívok, určite odporúčam :-)

Odísť navždy Odísť navždy Harlan Coben

Kniha sa mi páčila, aj keď chvíľami som bola zmätená, ale možno to bolo spôsobené prekladom.

26.10.2015 4 z 5

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay

Tu ma zaujala už anotácia, ktorú som si prečítala na nete a potom som dlho nevedela knihu zohnať, ale nakoniec sa podarilo :-) Príbeh dievčaťa, ktoré sa ráno zobudí a zmizne jej celá rodina, je veeľmi zaujímavý. Priznám sa, že chvíľami mi hlavná hrdinka liezla na nervy :-) ale vôbec to neovplyvnilo môj dojem z knihy, prekvapilo ma rozuzlenie, ktoré som vôbec nečakala.. T

Slzy predaných dievčat Slzy predaných dievčat Monika Wurm

Kniha, ktorá nás určite prinúti rozmýšľať... Síce nejde o skutočný príbeh, ale som si istá, že podobné (ak aj nie rovnaké) príbehy sa odohrávajú veľmi často. 16-ročnú filipínku predá jej vlastný otec mafii, spolu s inými dievčatami ich prevezú v kontajneroch do Dubaja a tam ich na aukcii predajú. Nebudem sa viac rozpisovať, iba toľko - kniha obsahuje napätie, romantiku, erotiku, ale aj dobrú zápletku. Ja určite odporúčam, ani na jednej strane som sa nenudila :)

Policie Policie Jo Nesbø

Z nejakého dôvodu som túto nesbovku stále odkladala, presúvala a tak, možno mi nebola sympatická obálka, alebo fakt neviem :) ale teraz som veeeľmi rada, že ju mám za sebou :) Môžem len odporúčať - nesbo-maniakov určite nesklame. Síce knihy čítam striedavo, nie rad za radom, ale je zaujímavé sledovať osudy postáv. Aj táto kniha obsahuje napätie, pre mňa nečakané zvraty, dokonca koniec, ktorý by som vôbec nečakala.

26.10.2015 5 z 5

Šlabikár šťastia 4 - Strachy, vzťahy, sloboda Šlabikár šťastia 4 - Strachy, vzťahy, sloboda Pavel Hirax Baričák (p)

Myslím, že z tejto knihy si každý niečo zoberie, ak sa zaujíma o takéto témy, za mňa super :-)

27.09.2018 4 z 5

Jak se vyléčit bez léků Jak se vyléčit bez léků Andreas Winter

Čakala som niečo úplne iné, v podstate som sa nič nové nedozvedela.

21.08.2018 2 z 5

Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Radkin Honzák

Veľmi dobre napísaná knižka- trošku odborné, trošku ľudsky:) Myslim, že každému, kto sa zasekol a ma všetkého plne zuby, to aspoň trochu pomôže:)

16.08.2018 5 z 5