Služobnica

Služobnica https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366905/bmid_sluzobnica-grc-366905.jpg 3 13 4

Krásna Julie má dokonalý život. Láskavého priateľa, milujúcich rodičov a výborný prospech. Všetko má ešte pred sebou. Corin život je nočná mora. Psychopatický manžel posadnutý náboženskými víziami, násilnícky otec a strašné tajomstvo ju priviedli do slepej uličky. Raz v noci sa však ich svety zrazia. Dve ženy zatvorené v dome na samote musia pochopiť, čo sa stalo a komu môžu dôverovať, ak sa chcú oslobodiť.... celý text

Lexie321
20.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Mne sa kniha páčila. Bolo zaujímavé sledovať Coru a jej cestu, ktorá ju až priviedla k tomu, čo urobila Julie. Naozaj bolo jasné, že to v živote nemala ľahké a často krát lepší život a nejaké osobné šťastie jej bolo ukradnuté. Je škoda, že na konci sama uverila tým sektarskym rečiam, čo jej James hučal do hlavy ale keďže celý jej život ju natoľko utýral až zlomil asi inak sa ani nedalo. Som rada, že Julie sa dostala von ba čo viac nestratila samu seba hoci by jej to nikto nemal za zlé, keďže si prešla naozaj peklom. Jedine, čo mi je ľúto (resp. ma osobne štve,) je že Corin otec nedostal väčší trest za to všetko čo spachal.
Kniha sa čítala rýchlo a zreteľne. Bola veľmi jasne napísané a pre mňa nebol problem rozmýšľať či môžem postavam veriť alebo či ma čaká zaver typu "a potom sa zobudil a zistil, že to celé bol len sen" alebo že by sa to dialo iba v hlave postavy. Záver bol rýchly, akčný a naplnil očakávania. Určite odporúčam.

patricia8137
24.01.2021 5 z 5

Pútavo písaný thriller o dvoch ženách - obetiach. Príbeh je o psychickom nátlaku, fanatickom uctievaní vyššej moci a o správaní dvoch žien, ktoré sa obe stali obeťami. Táto kniha je ukážkou toho, ako môže výchova násilníckeho otca a neskôr vplyv psychopatického manžela posadnutého náboženskými víziami, poznačiť psychiku ženy natoľko, že sa u nej rozvinú psychické poruchy a rôzne bludy. Psychicky narušená žena neskôr drží v zajatí unesenú mladú ženu, ktorá sa snaží pochopiť choré myšlienkové pochody psychopatky tak, aby sa dokázala zachrániť.

lusila
05.04.2019 3 z 5

Táto kniha sa nečítala ľahko. Nejde o príjemný príbeh. Hoci postava vyšetrovateľa pôsobí naivne a nevzbudila u mňa žiadne pocity, z postavy Cory a jej manžela som mala zimomriavky. Kniha o tom, že každý túži po zakotvení a po určitej istote a ak sa toto nedostáva od rodičov a priateľov, človek je náchylný uveriť aj nezmyselným náboženským táraninám a konať zlo.

Kamienkova33
05.03.2018 2 z 5

Tak táto kniha ma riadne nastvala a dokonca ľutujem, ze som ju dočítala. Zaujal ma super námet, náboženski fanatici a nevinne dievča... Keby nebolo kapitol, ktoré sa pozerali do minulosti, tak asi v prvej polovici skončím, ale čakala som, ako sa prelinie minulosť a prítomnosť. Postavy úplne naivne a nedotiahnute, špeciálne najhorší vyšetrovateľ, akého knihy mali. Veľa drobnosti bolo nedokončených a nevysvetlenych. Pre mňa strata času a 2* dávam iba za nápad a zopár dobrých časti. A ten koniec...

záhady

Koethi Zan