Kami97 Kami97 komentáře u knih

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Pravděpodobně moje nejoblíbenější ze série. Francesca, která v seriálu skoro není vidět mě svým příběhem naprosto upoutala a nepustila až do konce. Prožila lásku, bolest a velkou ztrátu. Její cesta ke znovunalezení lásky tam, kde by ji nikdy nečekala se mi moc líbila a moc jsem jí to přála. A Michael je neskutečný sympaťák, Francesce se nemůže nikdo divit!

Transcendence Transcendence Jewel E. Ann

Po knize jsem pokukovala už od jejího vydání, akorát jsem si myslela že je to stand alone. V půlce knihy jsem zjistila, že je to první díl trilogie, kterou teď nutně potřebuju. Nádherný příběh, ve kterém zatím fandím Griffinovi. Ale chápu rozpolcenost Swayze, je to mezi ním a Natem velmi těsné. Strašně mě zajímá jak celý příběh dopadne a co se vlastně stalo Morgan Daisy

30.05.2023 5 z 5

Syn Buvola: Wen Anyar - V Agoku s Lékaři bez hranic Syn Buvola: Wen Anyar - V Agoku s Lékaři bez hranic Stanislav Havlíček

Po knihách od Tomáše Šebka jsem s nadšením sáhla po této od lékárníka Standy. Bavil mě pohled na misi zase z jiné stránky, než od operačního sálu. Jeho toulání po Komorech, střety s náhodnými kolemjdoucími i strategie při plánování lékárny v Agoku. Akorát bych vážně ráda byla svědkem toho, kdy zpívající Standa rozvířil dav písněmi Jede, jede mašinka a Půjdem spolu do Betléma. To musel být zážitek :) Ráda sáhnu i po další jeho knize.

18.11.2021 5 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

O doktoru Šebkovi jsem poprvé zaslechla už před pár lety, ale ke knížkám jsem se dostala až teď, za to se vší parádou. Akorát jsem je vzala úplně na přeskáčku, takže jsem začínala právě Nebe nad Jemenem a Tomášův styl vyprávění mi učaroval. Na nic si nehraje, popisuje věci takové, jaké jsou, bez příkras a možná se až moc podceňuje (viz. vtipy o jednobuněčném chirurgovi) a působí jako naprostý pohodář, se kterým bych popravdě ráda pracovala. Při vyprávění popisuje detailně operace, ale takovým způsobem, že jim může rozumět i člověk, který na sálech nepracuje. Opravdu šíleně obdivuju lidi, kteří takto vyjeli do zasažených zemí pomoci. Knihy mám přečtené všechny, končila jsem příhodně první vydanou Misí Haiti, ale nejblíž mi přesto zůstalo vyprávění z Jemenu. Už mi na stolku čekají na přečtení knihy od lékarníka Standy a Honzy Trachty.

30.10.2021 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Na doplňkovou knížku Kronik prachu jsem se strašně těšila. Nádherné ilustrace, pár informací ke každé postavě a pár kapitol rozvíjejících příběh Ani a Thomase. Pobavilo mě zjištění, že jsem s Kronikami začínala rok 2020 a Pár stránkami navíc jej končila. Možná, že zase tak špatný nebyl..

05.01.2021 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

"Bojíš se mě?" zašeptám. "Mojí magie?"
"Nebojím se tebe," řekne a sleduje moje rty.
"Bojím se těch pocitů, které ve mně probouzíš."

Na Prokletý rok jsem se chystala už, když začátkem roku vyšel. Nakonec jsem se ale ke knize dostala až teď, kdy mi zkrátila to neuvěřitelný "bezčasí", které jsem zažívala během karantény.
Hlavní hrdinka Tierney mi byla od začátku sympatická a doufala jsem, že onen prokletý rok zvládne bez větší úhony. Rozuzlení magie mě překvapilo, i když jsem jen čekala, co se za ní skrývá. Všech dívek, nakonec i Kiersten mi bylo neskutečně líto. To, že víc než polovina jich zemřelo vlastně zbytečně a jen kvůli chování ostatních, bylo šílené. Dějová linka s Rykerem se mi moc líbila a vůbec mi nepřišla nadbytečná. A konec? Za mě by tam mohla být ještě jedna kapitola o budoucnosti, zda se opravdu jednou ten prokletý rok ukončil.
Knihu jsem přečetla skoro jedním dechem a určitě ji doporučuju dál. Jen by mě moc zajímalo, v jaké době se má děj odehrávat.

01.09.2020 5 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Skvělá kniha, která popisuje příběh Magdy od doby, kdy práci hledala a najednou skončila jako jedna z 15 Hitlerových ochutnávaček. Líbilo se mi její zvláštní pouto s Evou Braunovou. Eva ji nejspíš považovala za přítelkyni v jistém slova smyslu. Kniha se mi četla dobře a neměla dle mého názoru hluchá místa. Rozhodně bych doporučila všem, které by zajímala 2. sv. válka zase z jiného pohledu než vězně v koncentračním táboře.

13.05.2019 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Má milovaná série, ke které jsem se již několikrát vrátila. Zamilovala jsem se do příběhu Ameriky a Maxona.

30.03.2019 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Druhý díl tentokrát s vikomtem Anthonym. I když jsem nejdříve viděla seriál, tak se mi předloha moc líbila a ústřední dvojice Kate a Anthony byla skvělá

Něco za něco Něco za něco William Shakespeare

Tato hra mě zaujala díky jednomu mladému herci, jež ztvárňoval roli knížete. Strašně mě mrzelo a doteď mrzí, že jsem na něj narazila tak "pozdě" a ona hra je již delší dobu po své derniéře. Rozhodla jsem si tedy pořídit předlohu a ta nezklamala. Bavila jsem se Luciovými výstupy a hláškami, žasla nad chytrou a ctnostnou Isabelou a byla překvapená, jak si to onen kníže krásně vymyslel. Na konci mě jen napadlo, zda i on nabídku Isabele bral jako "něco za něco". Ráda se pustím do další Shakespearovy hry.

"Na tisíc hříchů jedněm projde snadno, druhé jen jeden přivede až na dno."

edit: (23.10.2020) Komorní scéna aréna právě odemkla svůj archiv, kde můžete inscenaci najít. Doporučuji všem, hra je ještě lepší, než jsem doufala.

10.10.2020 5 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Prvních asi 100 stránek mě nějak zvlášť nebavilo, ale poté se děj pořádně rozjel a já si užívala každou stránku. Nakonec to bylo opravdu krásný počtení a ke knize se ráda někdy vrátím.

08.07.2019 5 z 5

Srážka světů Srážka světů Chris Colfer

Na poslední díl jsem se těšila a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Connor s jeho literární armádou a přáteli ze Země Příběhů se snaží zachránit Alex, která má po zakletí zničit celý svět New Yorkem počínaje. Příběh plný akce a rozhodně velkého dobrodružství. Na konci knihy mi zůstal jen pocit, že všechno dopadlo přesně tak, jak mělo.
Celkově se mi tato série moc líbila a určitě bych ji doporučila dál. Podle mě to nejsou jen knihy pro děti, já jsem z nich byla nadšená i ve svých 21 letech :) Ještě se chystám na doplňkové knihy ze série, které vyšly pouze v angličtině - The Mother Goose Diaries, Queen Red Riding Hood’s Guide To Royalty a The Ultimate Book Hugger´s Guide.

22.05.2019 3 z 5

Za hranice království Za hranice království Chris Colfer

Cestování do jakéhokoliv příběhu, který byl napsán ? Tak to je pecka. Vykreslení Robina Hooda bylo skvělé a Merlin s Artušem a další postavy z oblíbených děl také. Jedna z nejlepších postav je bezesporu Matka Husa. Její dobrodružství si podle mě zaslouží vlastní knihu.

21.05.2019 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Za mě nejslabší díl série. Převyprávění Popelky mě moc neuchvátilo, ostatní sourozenci mají lepší příběhy

30.05.2023 3 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Po dlouhé době jsem sáhla po fantasy a bylo to opět skvělý. Kniha mě chytla od prvních stránek a do konce si udržovala skvělé tempo. Příběh vlků a jejich známých mě hodně bavil. Ani bych vlastně nepotřebovala pokračování, stačilo by mi uzavření takové, jaké bylo.

27.11.2022 5 z 5

Dana sleduju něco přes rok, moc mě baví jeho projev, a proto jsem si jeho první knížku nemohla nechat ujít. Nezklamala, bylo to vážně pohlazení na duši. Několikrát jsem se nahlas zasmála, jindy se hloupě uculovala :) Myslím, že kluci se hledali, až se našli a držím jim moc, moc palce s jejich zámeckým snem.

24.10.2022 5 z 5

Lvářka Lvářka Tereza Janišová

Na knize mě na první pohled zaujala překrásná obálka. Příběh mě vtáhl od prvních stránek a než jsem se nadála byla jsem na poslední stránce. Postavy jsem si oblíbila, způsob cestování časem taky, i když naprosto chápu, proč Josef tak dlouho otálel a Petřín prostě miluju. Krásné ilustrace už byly jen pomyslnou třešničkou.

05.07.2021 5 z 5

Herec k nepřežití Herec k nepřežití Albert Čuba

Miluju Tři tygry, takže Albertova knížka zákonitě musela následovat. Pobavila jsem se a jako laik jsem popřemýšlela, co všechno se vlastně odehrává v onom divadelním zákulisí.

06.10.2020 4 z 5

Muž odnaproti, který mě převezl Muž odnaproti, který mě převezl Marek Boško

Škoda, že kniha není delší, protože příběh muže odnaproti byl prostě skvělý. Částečně mi připomněl Stoletého staříka, který mě neskutečně bavil. Doporučuji!

01.09.2020 5 z 5

Země příběhů – speciální průvodce Země příběhů – speciální průvodce Chris Colfer

Průvodce plný nádherných ilustrací a zajímavostí k postavám a ději. Rozhodně doporučuji všem, kterým se celá série Země Příběhů líbila.

16.04.2020 5 z 5