Syn Buvola: Wen Anyar - V Agoku s Lékaři bez hranic

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Půlroční lékárnická mise v Jižním Súdánu krátce po ukončení 3-leté občanské války, v roce 2016. V knize autor popisuje příběhy spolupracovníků i pacientů, kteří se léčili v nemocnici Lékařů bez hranic, a také své zážitky z Komorských ostrovů, které navštívil v rámci své povinné dovolené. "Ne, vůbec to není akční ani adrenalinové. Nezachraňuji cizí životy přímou masáží srdce," říká lékárník Stanislav Havlíček o svém působení v nemocnici v Agoku. I když se misi snaží zlehčovat, bez Standova bystrého úsudku a pečlivé práce by Lékaři bez hranic tolik lidských životů nezachránili. Rozvrhl zásobování agocké lékárny na devět měsíců dopředu, připravil správný protijed na hadí uštknutí nebo namíchal tišící lék pro ošklivě popálenou holčičku. Nic ale nebylo tak těžké, jako když Tomáše Šebka učil pěstovat rajčata. V jeho zápiscích se čtenář podívá i na Komorské ostrovy, po nichž Havlíček putoval během své povinné dovolené. To vše doprovází svérázný humor a kouzlo osobnosti, díky kterému si Havlíček vyzkoušel i roli kazatele v africkém kostele. Co bylo to nejhorší, s čím se během půlroku v Agoku musel vyrovnat, a proč ho v Jižním Súdánu přejmenovali na Syna buvola?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409578/big_syn-buvola-wen-anyar-KRU-409578.jpg 4.667
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Syn Buvola: Wen Anyar - V Agoku s Lékaři bez hranic

Kami97
18. listopadu

Po knihách od Tomáše Šebka jsem s nadšením sáhla po této od lékárníka Standy. Bavil mě pohled na misi zase z jiné stránky, než od operačního sálu. Jeho toulání po Komorech, střety s náhodnými kolemjdoucími i strategie při plánování lékárny v Agoku. Akorát bych vážně ráda byla svědkem toho, kdy zpívající Standa rozvířil dav písněmi Jede, jede mašinka a Půjdem spolu do Betléma. To musel být zážitek :) Ráda sáhnu i po další jeho knize.

MadamC
23. června

Poslouchala jsem jako Radioknihu. Výborný výběr interpreta a i znělka mezi kapitolami se opravdu povedla. Knihu jsem si velmi užila. Když bych měla porovnávat, tak je méně akční, než ty Šebkovy knihy, ale i tak je skvělá! Zase úplně jiná a možná čtenářům více řekne o prostředí a domorodcích. Moc se mi líbila některá přirovnání a nevtíravý vtip autora. Těším se na jeho další knihy. Obecně bych knihy z misí s Lékaři bez hranic doporučila naprosto všem. Dokonce bych i řekla, že tato kniha je pro laiky stravitelnější ve smyslu toho, že neobsahuje tolik odborných termínů. A je zde také o poznání méně krve :).


Alík064
02. března

Standa píše krásně!

kob
06. února

Moc pěkné a zajímavé, ráda čtu tyhle zápisky a vzpomínky z míst, kam se nejspíš nikdy sama nepodívám. Aspoň se tam mohu přenést v představách.

oskli
18.09.2020

Tuhle knihu jsem si dlouho šetřila a konečně na ni došlo! Úplně mě nadchla. Čekala jsem něco podobného, jako je v knihách Tomáše Šebka nebo Jana Trachty, ale tohle bylo jiné. Asi ve všech ohledech. Nádherná čeština, úžasné popisy lidí, prostředí, zážitků, neuvěřitelný všeobecný rozhled, hluboké odborné znalosti a přitom je zřejmé, že autor není namachrovaný odborník, ale neskutečně lidský a skromný jedinec. Za mně je tohle jedna z nejlepších knih, které se mi letos dostaly do ruky.

javirgo
24.08.2020

Po Janu Trachtovi a Tomášovi Šebkovi další z týmu Lékařů bez hranic, který se rozhodl své zážitky a zkušenosti z mise zpracovat do literární podoby. Poslouchala jsem to jako četbu na pokračování a je to stejně dobré , jako knihy předešlých dvou autorů a docela mě to i pobavilo.

Danago
07.08.2020

Knížka je podaná z úhlu pohledu lékárníka na misi lékařů bez hranic. Oproti knihám Tomáše Šebka to není tak krvavé, ale životy se zde zachraňují také. Více je zde popis jeho zvláštních zážitků v Jižním Sudánu. Odpovědi na otázky nás čtenářů i domorodců. Pan Havlíček má velký všeobecný rozhled a odpověď na každou otázku, často jsem před ním v duchu smekla.
A smekám přede všemi, co se vydají do takových zemí pomáhat ať už jakkoli.
Autora jsem měla možnost vidět a slyšet na besedě a působil na mě jako je skvělý a skromný člověk.

MildeZ
29.06.2020

Jak už tu několikrát zaznělo, je to jiné, než např. Šebkoviny :) ale taky sympatické!

1