Kami97 Kami97 komentáře u knih

Zen jak sviň* Zen jak sviň* Monica Sweeney

Krásný diář s nádhernými ilustracemi a božími popisky. Dnes mi přišel poštou, zatím jsem ho jen prolistovala, ale okamžitě jsem si ho zamilovala. Díky za něj ! :)

16.08.2019 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Po naprosto skvělém prvním díle, který mě ihned vtáhl do děje a druhém díle, který byl podle mě ne zrovna povedený jsem se trochu obávala se do tohoto pustit. Ale jsem ráda, že jsem to udělala. Byl to krásný závěr série, kniha dobře plynula a neměla hluchá místa. Zamilovala jsem se do Gideona :) K sérii mě dovedly filmy, ke kterým se budu ráda vracet.

02.08.2019 5 z 5

Za hranicí fantazie Za hranicí fantazie Michaela Mitroci

Knihu jsem přečetla během pár hodin. Velmi mi sedl autorčin styl, díky kterému se knížka četla skvěle. Sáru jsem si oblíbila, stejně jako záhadného Richarda. Během kapitoly v Dominikánské Republice mi došlo, jak se děj bude dále vyvíjet, ale přesto mě epilog zaskočil.

23.07.2019 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Druhý díl mě bohužel docela zklamal. Ke čtení jsem se nutila a 2/3 knihy pro mě byly opravdu nezáživné. Posledních asi 100 stránek kniha nabrala podobné tempo jako první díl, který jsem měla na jeden zátah přečtený. Doufám, že poslední díl bude mít rychlejší spád.

21.07.2019 2 z 5

Skvělá kniha, ke které jsem se dostala díky dobrým recenzím od známých. Velmi mě bavila, hlavně kapitoly z minulosti. Bylo až k neuvěření, kolik toho Alan za svůj život dokázal prožít a z čeho se zvládl vymotat. Hodně mě pobavilo finální rozlousknutí ztraceného staříka a jeho skupinky - hlavně věta: "No, mrtvý ještě nejsem, ale jsem už docela starý, tak že by se ten mrtvolný pach už začal uvolňovat ze mě ?"

18.07.2019 5 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Prvních asi 100 stránek mě nějak zvlášť nebavilo, ale poté se děj pořádně rozjel a já si užívala každou stránku. Nakonec to bylo opravdu krásný počtení a ke knize se ráda někdy vrátím.

08.07.2019 5 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Druhý díl navazuje tam, kde první končí. Moc se mi líbily konverzace Vasji a Mrazíka a doufám, že závěrečný díl to už nějak mezi nimi "rozsekne". Docela mi v příběhu chyběl Aljoša, který má Vasju podle mě nejradši ze všech sourozenců. Kniha je více akční než Medvěd a Slavík a zhruba posledních 50 stran bylo opravdu napínavých. Těším se na poslední díl trilogie.

02.07.2019 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Knihu jsem si vybrala podle nádherné obálky a podle toho, že měla být založená na ruském folkloru. Četla se skoro sama a Vasju jsem si okamžitě oblíbila. Vasja zdědila "dar" vidět bytosti, strážce domácností, démony ale nikdo jiný je nevidí a proto jí považují za čarodějnici. Je zvláštní, že toto je již několikátá kniha, co jsem četla, ve které byla postava naprosto fanatického kněžího. Za mě můžu jen říct, že kněz Konstantin mi k srdci nepřirostl.
Jediné, co mi v příběhu docela vadilo byly upíři a vlastně celý jejich popis, jak se snažili dostat do domů... Podle mě nebylo úplně nutné je do příběhu vkládat.
Celkově ale knihu hodnotím velmi pozitivně, moc mě bavila a hned se pouštím do druhého dílu.

02.07.2019 5 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Druhý díl o porodní bábě, tentokrát zaměřený na sestřičku Becky Mayersovou. Becky se vrací s doktorem Blumem zpět do Liberty, odkud před pár lety odešli. Popis důsledků hospodářské krize, to, že neměli pomalu ani na jídlo bylo hrozné. A přitom, co to dnes je, pár centů za potraviny ? Nejvíce mě bavil doktor Blum - to, jak se časem jeho stav zlepšoval, jeho deník či momentální stavy bdělosti.
Oba díly z prostředí porodních bab od řeky Hope jsou krásné a ráda se k nim časem vrátím.

10.06.2019 5 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Krásná kniha odehrávající se v 30. letech v Západní Virginii. Porodní bábu Patience - Lizbeth jsem si rychle oblíbila. Příběh se mi zaryl pod kůži i tím, že jsem chvíli žila v místech, ve kterých vyrůstala i Patience.

10.06.2019 5 z 5

Srážka světů Srážka světů Chris Colfer

Na poslední díl jsem se těšila a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Connor s jeho literární armádou a přáteli ze Země Příběhů se snaží zachránit Alex, která má po zakletí zničit celý svět New Yorkem počínaje. Příběh plný akce a rozhodně velkého dobrodružství. Na konci knihy mi zůstal jen pocit, že všechno dopadlo přesně tak, jak mělo.
Celkově se mi tato série moc líbila a určitě bych ji doporučila dál. Podle mě to nejsou jen knihy pro děti, já jsem z nich byla nadšená i ve svých 21 letech :) Ještě se chystám na doplňkové knihy ze série, které vyšly pouze v angličtině - The Mother Goose Diaries, Queen Red Riding Hood’s Guide To Royalty a The Ultimate Book Hugger´s Guide.

22.05.2019 3 z 5

Na vlnách fantazie Na vlnách fantazie Chris Colfer

Také mám pocit, že tento díl byl trošku slabší než ostatní ze série, ale to mu rozhodně neubírá na důležitosti v příběhu. Putování dvojčat po Connorových povídkách, další armáda čekající v novém pavilonu dětské nemocnice a nejspíš nestvůra podobná Meduse ? Alex mi na konci bylo opravdu líto. Jsem jen zvědavá jak to Chris v posledním díle vše zakončí.

Za hranice království Za hranice království Chris Colfer

Cestování do jakéhokoliv příběhu, který byl napsán ? Tak to je pecka. Vykreslení Robina Hooda bylo skvělé a Merlin s Artušem a další postavy z oblíbených děl také. Jedna z nejlepších postav je bezesporu Matka Husa. Její dobrodružství si podle mě zaslouží vlastní knihu.

Varování bratří Grimmů Varování bratří Grimmů Chris Colfer

Skvělý třetí díl ze série. Líbilo se mi propojení bratří Grimmů a pohádkového světa. Tato knižní série je naprosto úžasná a kdybych byla mladší, tak se mi snad líbí ještě více.

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Na první pohled zaujme náherným obalem. Kniha mě vtáhla do děje od první stránky a střídání kapitol mezi Benem a Hošiko bylo zajímavé. Knihu jsem párkrát odložila i když jsem chtěla vědět jako dopadne. Z recyklační místnosti mi bylo zle, úplně jsem si ji dokázala detailně představit. A moment kdy se Ben opět "shledal" s Prijou mě taky dostal. Vážně jsem si pro ni přála lepší osud. Druhý díl si nejspíš nepřečtu, už tento mi dal zabrat a fakt jsem ho po dočtení vydýchávala.
Nejoblíbenější postava: Greta

15.05.2019 3 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Skvělá kniha, která popisuje příběh Magdy od doby, kdy práci hledala a najednou skončila jako jedna z 15 Hitlerových ochutnávaček. Líbilo se mi její zvláštní pouto s Evou Braunovou. Eva ji nejspíš považovala za přítelkyni v jistém slova smyslu. Kniha se mi četla dobře a neměla dle mého názoru hluchá místa. Rozhodně bych doporučila všem, které by zajímala 2. sv. válka zase z jiného pohledu než vězně v koncentračním táboře.

13.05.2019 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Po tom, co jsem loni dočetla Smrtku jsem se na tento díl neskutečně těšila. A čekání se vyplatilo. Tento díl byl opět naprostá bomba ! Plný překvapení a nečekaných zvratů a hlavně oblíbených postav. Ani jsem netušila jak mi příběh Rowana a Citry chyběl ! Číst myšlenkové pochody Nimba bylo taky skvělé. A ten konec ?!? Nutně potřebuju další díl Neale :)

06.05.2019 5 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Na tuto knihu jsem se po prvním díle moc těšila, ale bohužel následovalo zklamání. Příběh Less mě prostě nebavil. První díl byl stoprocentně lepší a ráda se k němu vrátím, ale druhý již znovu číst nebudu. Do poslední knihy se nejspíš ani pouštět nebudu.

04.05.2019 2 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Naprosto skvělá kniha ! Četla jsem v angličtině předtím, než šel do kin film. Simona si prostě od první stránky oblíbíte. Byla jsem ráda, že Blue byl nakonec takový sympaťák :)

28.04.2019 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Má milovaná série, ke které jsem se již několikrát vrátila. Zamilovala jsem se do příběhu Ameriky a Maxona.

30.03.2019 5 z 5