Kamčučák Kamčučák komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Skvělá kniha. Najdeme v ní realitu válečné doby. Člověk se i místy musí pousmát, jak vojáci měli radost z maličkostí, které my, v dnešní době, bereme za samozřejmost. Poslední stránky jsem dočítala přes slzy v očích. Pan Remarque je prostě pan spisovatel. Doporučuji všem k přečtení.

05.07.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velmi pěkně napsaná románová kronika o karvinsku. Kniha vykresluje život v druhé polovině 19. století a pokračuje až k první velké válce. Autorka nás i seznamuje se strastmi té doby. Vzhledem k tomu, že bydlím kousek od Karviné, tak některé historické věci, jsem se dozvěděla až z knihy. Vřele doporučuji!

24.04.2023 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Páni. Tato kniha mě velmi dostala. Příběh je skvěle vykreslený a myslím si, že by si ji měli přečíst jak všichni rodiče, tak i adolescenti. Přečteno velmi rychle.

17.11.2021 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Paráda! Kniha mě opět pohltila. Už se těším na třetí díl. Jde vidět, že v Česku je konečně pořádný spisovatel detektivek. A ještě k tomu mladá paní.

01.10.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Boží. Takhle kniha mě bavila, i když mi místy bylo velmi úzko. Autorka skvěle popisovala děj tak, že mě to vtáhlo do děje, jakobych seděla přímo vedle Jarka. Přečteno za odpoledne.

26.04.2023 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Opět přečteno jedním dechem. Autorka tak skvěle popisuje děj, až mi místy přislo, jak bych byla s hlavními hrdiny u jídelního stolu. Už se těším na další díl.

04.05.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

(SPOILER) Skvělá kniha. Je velmi čtivá. Mnohem lepší než Les v domě. Přečteno jedním dechem. Doporučuji. A dokonce se něco přiučíte o houbách.

13.02.2024 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha se mi líbila. Utopistický román, který pojednává o tom, co se odehrálo po roce 1989. Děj mě zcela pohltíl a přečteno jedním dechem. Jak rády s kolegyni říkáme, je to takový Orwellovský rok 1984, ale po česku. Určtiě knihu doporučuji.

17.11.2022 3 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

No páni. Konečně česká autorka, co píše pořádné detektivky. Kniha se velmi dobře čte. Děj je napínavý. Vzrušující. Doporučuji. Těším se na další díly.

17.07.2023 4 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Deník farářky. Kniha na mě působila velmi mile, lehce. Pěkně se četla. Autorka vykresluje její zážitky a myšlenky, které ve mě zanechaly takový zvláštní hřejivý pocit. Určitě doporučuji.

23.03.2022 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Takový průměr. Kniha se sice dobře čte, ale že bych si z ní sedla na zadek, to ne. Avšak pokud člověk nechce moc přemýšlet, tak určitě doporučuju. Ale pozor, je tam hodně jmen a já osobně jsem se musela často ve stránkách vracet a osvěžit si kdo je kdo, a to jsem knihu přečetla za velmi krátkou dobu.

28.07.2022 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Strach. Kniha, ze které šel opravdu strach. Ponurá atmosféra od začátku do konce. A to doslova. Konec knihy byl třešničkou na dortě. I když jsem podvědomě tušila, jak to dopadne, stále jsem doufala, že to tak nebude. Knihu jsem četla pouze za světla v přítomnosti lidí. Takže kdo se chce bát, nechť po této knize sáhne. Doporučuji více, jak autorovu Trhlinu.

23.03.2022 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Rozhodně doporučuji. Přečteno jedním dechem. Vrah do posledních stránek neznámy. Překvapivé rozuzlení.

09.10.2023 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak silně emotivní knihu jsem snad nikdy nečetla. Vzhledem k tomu, že radši dávám přednost detektivkám jsem sáhla po románu, který vypráví o životu židovské rodiny. Knihu jsem přečetla jedním dechem a můžu konstatovat, že jak si na ní vzpomenu, mám stále husí kůži.

01.08.2018 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Námět dobrý, kniha se příjemně četla, ale ve výsledku mě moc nenadchla. Zatím nejslabší kniha, co jsem od autorky četla.

23.08.2023 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Skvělé. Bála jsem se od prvních stránek. Uvidíme, co přinesou další autorovy knihy.

07.02.2023 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

A tak po všech těch psychologických knihách a thrilerech, které čtu, je tohle velmi příjemná oddychovka. Kdo nechce nad ničím přemýšlet, tak rozhodně doporučuji.

30.05.2022 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Tak to byla nálož, kniha přečtená skoro na jeden zátah. Neskutečně mě vtáhla do děje a byla jsem nedočkavá jak to všechno dopadne. Pro milovníky detektivek rozhodně doporučuji.

27.10.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tak tato kniha mě velice oslovila. Louskla sem jí za dva dny, protože se od ní nedalo odtrhnout. Je to takový Harry Hole- od Jo Nesba- v sukni. Kniha se i velmi dobře čte. Zápletka je skvěle promyšlená, a na to, že to psal slovenský spisovatel tak palec nahoru.

04.03.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Další díl o policistce Fosterové, která vyřešila případ dívky v ledu, a mohu konstatovat, že opět skvělá detektivka. Rozhodně u téhle knihy neplatí, že první je vždycky lepší. Stejná úroveň a hlavně promyšlené do poslední vraždy. Tenhle spisovatel má určitě něco do sebe. Aneb pokud tě někdo sleduje, jsi mrtvý.

03.03.2018 5 z 5