Kamcatak Kamcatak komentáře u knih

Zpověď trosečníka Zpověď trosečníka Gabriel García Márquez

Moje první kniha kterou jsem přečetla ve španělštině. Bylo to místy trochu náročné a louskala jsem to dlouho, přestože to není náročné čtení a je to dost krátké :)
Místy jsem se nudila, ale to bylo asi taky dáno tím, že bylo těžké všemu rozumět.
K závěru se to už ale četlo lépe a dokončila jsem rychle.

Rozhodně velice silný příběh a jsem ráda že jsem si ho mohla přečíst.

25.12.2018 4 z 5

Čtení jsem si parádně užila, přestože to bylo o dost jiné než jsem očekávala. Nejen, že jsem se nasmála a měla možnost si přečíst diářové zápisky z natáčení Lauren při Gilmore Girls 2, ale také mě mile překvapily eseje o tom, jak jsme pohlceni moderními technologiemi, jak vlastně žádná správná dieta neexistuje a jak těžký život je začínající herečky a mnoho víc.
Často vážná témata, ale vždy s úsměvem...
Těším se, co přijde z pera Lauren příště :)

20.12.2018 4 z 5

Vlčí zima Vlčí zima John Kirby

Dobrodružný příběh pro mládež, akce od začátku do konce. Hodnotím 4 hvězdami pro danou věkovou kategorii, pro mě to už ale moc nebylo :D

08.12.2018 4 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

No, nebylo to snadné čtení, obzvlášť první část se mi četla velice pomalu a ztrácela jsem se v postavách. Ke konci jsem už však knihu odkládala zřídka. Těžko říct, jak si příběh vyložit, mě se však realismus spojený s magickými elementy líbil, i zakompované úryvky o Pilátovi byly skvělé.

04.12.2018 4 z 5

Bylo to (krásné) čtení, od kterého se nešlo odtrhnout, které mi místy bralo dech. Neuvěřitelné příběhy o životě, přírodě, "bláznovství", závislostech, spiritualitě, lásce, a především, o samotě.
Mohla bych toho říct spoustu, ale už neřeknu nic než jen: Přečtěte si to. :)

03.12.2018 5 z 5

Smrť Jánošíkova Smrť Jánošíkova Ján Botto

Uff.. tak dočteno. Díla tohoto typu jaksi nedokážu docenit. Je to pro mě nuda, donutila jsem se k tomu jen kvůli čtenářské výzvě, což je ale i pozitivní, díky detailnímu rozboru (který zabírá více stran než samotná báseň) jsem se alespoň dozvěděla něco nového a zajímavého o naší historii ještě za císařství a o zbojnících.
Navíc to byla velice náročná četba kvůli slovenskému a ještě velmi starému jazyku, moc jsem nerozuměla. Rozhodně mi to připomínalo mé utrpení při čtení Máchova Máje.. jako bych četla to samé akorát ve slovenské verzi.

20.11.2018 2 z 5

Rychlý šíp Rychlý šíp Josephine Cunnington Edwards

Četla jsem jako malá holka a naprosto jsem tuto knížečku milovala :)

20.11.2018 5 z 5

Irčák Finn Irčák Finn Alec John. Dawson

Kdysi jsem četla v dětství a bylo to úžasné dobrodružství! :)

10.11.2018 5 z 5

Až delfín promluví Až delfín promluví Robert Merle

Kdysi jsem četla jako dítě a vzpomínám si, že jsem to přečetla jedním dechem, velice se mi příběh líbil. Ale kdo ví, dnes by mě to už třeba nezaujalo.

09.11.2018

Japonky nechodí na plastiku Japonky nechodí na plastiku Sophie Ortega

Kniha nám "odkrývá" kouzlo zdravého životního stylu japonských žen a předává návod, jak toto kouzlo zařadit do našeho běžného života. Zaměřuje se především na stravu, vysvětluje čím jsou japonské suroviny speciální a o tolik zdravější, než ty, které běžně jíme my. Ukazuje, že není nikterak těžké je sehnat zde v Evropě, najdeme zde recepty jak z nich vařit i plán, jak postupně nový jídelníček zařadit do běžného života.

Mimo jídlo se autorka věnuje i dalším aspektům života japonek - sport, dekorace zahrad, ale i důležitost pozitivního myšlení.

Mně se kniha líbila, užila jsem si ji a možná mi i dost pomohlo, že k asijské kuchyni a kultuře mám velice vřelý vztah.

Kdyby však člověk měl začít žít tak, jak autorka navrhuje, rozhodně by se vám život velice změnil, ne-li úplně (záleží, co z toho už třeba ve svém životě děláte). Ale myslím, že není důležitý svůj život obrátit vzhůru nohama, to by každého asi rovnou i odradilo… Ale stačí si vzít jen něco, zkusit ty recepty třeba jednou za čas a už to má cenu. :)

Doporučuji pro ženy a dívky co mají chuť do zdravého stravování a celkově zdravého a pozitivního stylu života!

03.11.2018 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Tak konečně můžu říct, že jsem přečetla toto asi největší dílo české poezie.. Určitá část mě chápe, že je to velice krásné... ale mně to nic neříkalo (obecně na klasickou poezii moc nejsem)... a celou dobu jsem se jen těšila, až to bude za mnou...

Přečteno do čtenářské výzvy.

12.10.2018 3 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Nikdy jsem se o politiku či historii naší země nijak nezajímala.. naopak to byly témata, která mě odpuzovala a nudila.... V poslední době jsem však začala vnímat určitý zájem o to, co se tu vlastně děje a co já s tím mám společného, co já s tím mohu udělat. A první krok je se trochu informovat, vzdělat, začít situaci lehce rozumět... A tak jsem přišla k této knize. A musím říct, že po do čtení jsem v mém myšlení dospěla k velkým změnám.

Autor napsal knihu velice inteligentní, své názory podporuje odkazy na výroky nespočet chytrých lidí a odborníků jak z česka tak ze zahraničí, dotýká se několika velice důležitých témat pro naši dobu a celek tvoří skvělé dílo.

Rozhodně doporučuji KAŽDÉMU! Jak už tu někdo zmínil, toto by teď měla být POVINNÁ ČETBA. A především doporučuji těm, kteří se mohou cítit podobně jako mé dřívější já: "politika mě nezajímá".. a těm, kteří se domnívají, že v tom mají jasno... mohou se velice mýlit..

Díky Eriku Taberymu za tuto publikaci! Ocenění Magnesia Litera se skutečně neminulo.

02.10.2018 5 z 5

Tři vánoční povídky Tři vánoční povídky Petr Šabach

Všichni píšou, že poslední povídka se jim moc nelíbila, nebo ji nepochopili.. Já naopak musím říct, že mě zaujala nejvíce!
První dvě povídky jsou opravdu k pousmání, mají otevřený konec volný k čtenářově představivosti, co se asi dělo dál, což se mi líbí. A ta poslední se mi líbila, protože hlavně ta nutí trochu k přemýšlení. Co tím chtěl autor říci? - To, jak se česká společnost (nebo Pražané) chová (nebo chovala dříve) k cizincům. Neuctivě, až hulvátsky bych řekla. Z povídky cítím, že autor nás chtěl trochu probudit, abychom si uvědomili, jak se někdy chováme...

15.08.2018 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Čím vším si musíme projít, co všechno zažít, abychom pochopili, že to nejcennější máme přímo pod nosem..

Nádherný příběh s velice důležitým poselstvím.
Dávám "jen" 4 hvězdičky, protože styl předání poslání této knihy byl až moc okatý.. A pro mě, kdo se těmito tématy zabývá už nějakou dobu, to bylo velice základní.
Rozhodně ale doporučuji každému!

07.08.2018 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Wow.. tak toto byla jízda.

London nás mistrně zatahuje do mnoha příběhů, (které zdánlivě spolu nemají nic společného). Příběhů protagonistových minulých životů. Hltala jsem každý z nich, přestože některé byly popsány jen na pár stránkách. Pokaždé jsem se do vyprávění ponořila a zapomněla, že je to jen "příběh v příběhu" a stejně jako náš protagonista jsem byla vždy šokem probuzena do vězeňské kruté reality.

Pro mě, jako někoho, kdo věří v reinkarnaci, měla tato kniha obzvlášť silný význam, ale jsem si jistá, že uchvátí každého, nehledě na náboženskou víru či její absenci.
Věřím, že autorovým záměrem bylo také (nebo především..) upozornit na nehumánní zacházení vězňů v amerických věznicích a jeho šok, že se takové věci děly ještě na začátku 20. století.
Nyní jsme tu o 100 let později.. a s vědomím, že takové věci (a horší) se dnes stále dějí na mnoha místech této planety se ptám... Je krutost opravdu "jen" výsledkem lidského barbarství? Žijeme ve velice moderním světě a krutosti se stále dějí i ve velice vyspělých zemích. Budu tedy raději doufat, že v příštích 100 letech se zde budou inkarnovat vyspělejší duše (které ví, že LÁSKA je nejvíc), než abych doufala v moderní pokrok lidstva, který se (mylně) zdá být tím, co potřebujeme.

31.07.2018 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Až na to, že to bylo místy opravdu přitažené za vlasy, bylo to super :) Přečteno jedním dechem, rozuzlení opravdu neočekávané až do posledních pár scén a souhlasím s ostatními, že popis uměleckých děl a staveb a všech míst v Římě byl skutečně super :)

26.06.2018 4 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem (převyprávění) Dvacet tisíc mil pod mořem (převyprávění) Ondřej Neff

Až po dočtení knihy jsem zjistila, že nečtu originál (myslela jsem si, že je kniha převyprávěná pouze do modernějšího jazyka a ne že byl změněn i děj a postavy..)..

Měla to být první verneovka, kterou jsem se chystala číst, tolik se těšila a docela se mi kniha líbila, nevěděla jsem co očekávat, tak jsem nebyla nijak zvlášť zklamaná až do závěru, kde bylo vysvětleno jaké všechny změny se na příběhu odehrály.. Jaká škoda !

Tak na “odškrtnutí” knihy od Julese Verna si budu muset počkat do příště :)

Když hodnotím knihu bez znalosti originálu nebo znalosti ostatních verneovek, kniha to je docela hezká, pravda že děj nic extra, ale je tam, a četlo se mi to dobře..

20.06.2018 3 z 5

Smrt: Vysoká cena za život Smrt: Vysoká cena za život Neil Gaiman

No, tak to bylo šlápnutí vedle.. Náhodou jsem na to narazila jako dílo oblíbeného Neila Gaimana (vůbec jsem netušila že píše komiksy).. A tento byl vydaný v roce mého narození, čímž se mi hodil do čtenářské výzvy.. už po 5 stránkách jsem věděla, že to dočtu jen díky tomu, že je to krátké a kvůli výzvě.
Příběh mi absolutně nic neříkal.. a závarečné rady o chráněném sexu..?

08.06.2018 odpad!

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Přečetla jsem povídku během dvou dnů a jsem z ní totálně mimo. Nechápu jak jsem mohla tento příběh ignorovat takovou dobu a přečíst si to až teď.

Je to velice silný příběh, nebudu psát víc, všechno už bylo řečeno :) :)

18.05.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Obávám se, že patřím do té úzké skupiny lidí, kteří nechápou, proč touto knihou je UCHVÁCENO tolik lidí. Ano, kniha se mi moc líbila (až na zvláštní vyprávěcí styl Smrti a její neustálé prozrazování děje dopředu, to mě nehorázně rozčilovalo celou knihu). Příběh je krásný, dojemný a na konci jsem bulela, ale to můžu říct o spoustě dalších knih a příběhů a nerozumím čím je tenhle tolik vyjímečný.

16.05.2018 4 z 5