Kamcatak Kamcatak komentáře u knih

Komu se to dostane do rukou Komu se to dostane do rukou * antologie

naprosto perfektní a ano, děsivé :)

17.10.2015 5 z 5

Tato kniha mi paradoxně přišla ze série nejslabší, postrádala jsem více té "napínavosti", pocit, že nemohu přestat číst.
Přesto je skvělé zakončení skvělé trilogie a bude mi chybět.

26.02.2015 4 z 5

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

"Co byste udělali, kdybyste se nebáli?"

Díky knize jsem si uvědomila jak mnoho věcí (které by jistě byly pro mě, můj život a osobní rozvoj prospěšné) jsem zavrhla kvůli nějakým obavám, ať už malým nebo velkým - vlastně jen proto, že jsem srab.
Ten stejný den, co jsem knihu přečetla, jsem udělala rozhodnutí, že se pustím do něčeho, co jsem dlouho odkládala a zavrhovala.
Poselství této knihy by si každý měl vrýt do své paměti, do svého srdce a každý den, před každým malým nebo velkým rozhodnutím si ho připomenout a nechat se jím vést celý život.

15.02.2015 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Autor navazuje na události z první knihy a příběh rozvinuje do úžasných rozměrů a opět šokuje. A pak znovu. A znovu. :) Za mě nejlepší kniha ze série.

15.02.2015 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

První půlka knihy se tak trochu vleče, neděje se nic extra šokujícího, ale přesto mě kniha bavila už od začátku a každý večer jsem po ní s touhou hrábla. Druhá polovina je už naprostá bomba, kdy prostě nechcete přestat číst :)

26.01.2015 5 z 5

Jarní hlasy Jarní hlasy * antologie

Velmi dobře vybrané povídky většinou na téma Kulturní revoluce. Hlavní hrdinové se s ní snaží vyrovnat, ať už žijí přímo během ní, nebo musí snášet její důsledky.
Některé příběhy jsou čtivější než jiné. Některé mě nebavily vůbec, jiné jsem přečetla jedním dechem.

27.07.2014 3 z 5

Jantarový oheň Jantarový oheň Azylchán Kuzbajev

Většina povídek je velmi čtivá, některé jsou i dobrodružné. Kniha se mi moc líbila.

05.05.2014 4 z 5

Vřava, Polní tráva Vřava, Polní tráva Lu Sün

Polní trávu jsem nečetla, ale přečetla jsem všechny povídky ze sbírky Vřava.
Některé si jsou velice podobné, ale od některých se velmi liší. Většina z nich ale není ani dobrodružná, napínavá, zajímavá....
A tak povídky dodávají dojmu, že jsou velmi nudné. Přesto nám hodně říkají o tehdejších čínských lidech, jaký byl život v chudé rodině, co si musela protrpět matka bez muže atd..
Povídky v sobě jistě skrývají mnoho, i když to na první pohled není patrno. Přesto většina z nich není moc čtivá.
Kdybych to neměla v povinné četbě, tuto knihu bych nikdy nedočetla.

23.04.2014 3 z 5