Smrt: Vysoká cena za život

Tento komiks je další Gaimanův příběh ze světa Sandmana. Ovšem hrdinou tentokrát není, jak název napovídá, vládce snů, ale jeho ségra, která má na starosti trochu jiný a trvalejší druh spánku. Ta se dostane na jeden den do New Yorku a hned se zaplete do hledání něčeho co ztratila jistá stará dáma... a zároveň se stane cílem zájmu tajemného mystika. Když má smrt volno, tak to stojí za to. Autorem úvodu je Tori Amos....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6910/big_smrt-vysoka-cena-za-zivot-pvQ-6910.jpg 4.1150

Smrt 1.

Horory, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Crew

Death: The High Cost of Living, 1994

Kniha Smrt: Vysoká cena za život

Norri

Fajn krátký příběh. Má pěknou atmosféru, celkem pěknou kresbu a má i poselství - z nudy se nesebevraždí, vy telata pitomé :-). Vlastně ta kniha má dvě poselství. Komiks doplňuje komiksové školení o sexu, AIDSu a banánech v latexu, přednášené přímo Smrtí. Tenhle komiks by mohli rozdávat děckám už na základní škole.

KubaHanzelin
14.08.2021

Smrt je velmi zajímavá a zábavná postava a jsem rád, že u nás vyšly dva svazky, které se zaměřují jen na ní, ale..
Byl bych rád stejně nadšený jako u Sandmana, ale Smrt jde vlastní cestou a ta podle mě není úplně ta, kterou fanoušci Neila Gaimana očekávají. Nechci říct, že se jedná o špatný komiks, ale kdyby byl přímo součástí Sandmana, tak by to byl ten nejslabší kousek. Samozřejmě musím říct, že jsem rád viděl pár známých postav a brzy (možná hned) se vrhnu na svazek druhý:)

RaptoR
03.05.2021

Vida, co všechno zapomenutého se dá najít v knihovně! Pro mě příjemný návrat do Sandmanova světa, což je dle mého názoru to nejlepší, co kdy Neil Gaiman vytvořil. I ve Smrti si ponechává hravou atmosféru urban fantasy s nádechem mystična a hororu. Přivřu oči a dám plný počet :)

Mooneylan
05.04.2021

Jen jednou za sto let se Smrt objeví jako jedna z nás. Tudíž smrtelná. A jedině tehdy si může dát jablko, párek v rohlíku a taky zažít to, co obyčejný smrtelník. Jen jeden den stačí, aby se mohla vrátit ke své práci.

Kate18
04.01.2020

Opět se setkáváme se smrtí a jejím pozitivním přístupem k životu. Setká se s mladým chlapcem, který je rozhodnutý spáchat sebevraždu. Stráví spolu celý den a díky optimismu Smrti se seznámí s novými lidmi. Také postkají Šílenou Hettie, která má na Smrt zvláštní požadavek...

martunka
20.06.2019

Tak určitě mě tenhle příběh bavil. Není to sice nic světoborného, ale neurazí!

malazluta
19.06.2019

Opět skvělý příběh ... taková "jednohubka", tentokrát je hlavní hrdinkou Sandmanova sestra Smrt.

Kverulant
16.03.2019

Smrt je v tomhle komiksu narozdíl od svého angažmá v Sandmanovi strašně otravná, jako by unylost předznamenala už předmluva od Tori Amos. Kresba je dost nezajímavá, ale to by nebyl problém, kdyby byl příběh a postavy lepší. Angažmá pár starých známých z Vertigo vesmíru je trochu na nic, protože se jim nic zásadního nepřihodí. Prostě taková komerční vycpávka. Na konci mě pobavil dobový informační komiks o prevenci proti pohlavním chorobám s Johnem Constantinem držícím banán.