Kalina Kalina komentáře u knih

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Jak autorka poznamenala. Bohužel nejde o fikci! Kniha se čte velice dobře, má spád i když někdy až moc rychlý. Knihu doporučuji.

27.10.2017 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

Kniha od začátku s předvídatelným koncem, ale velice pěkně zpracovaná.

26.05.2015 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Trochu detektivka, trochu duchařina a trochu romantika. Nic náročného, ale určitě bych knihu zatím nezatracovala.

24.10.2023 4 z 5

Případ Ewy Morenové Případ Ewy Morenové Håkan Nesser

Tak tento příběh jsem si opravdu užila. Děj má švih, skvělá zápletka. Doporučuji k přečtení.

21.02.2022 5 z 5

Cena moci Cena moci Sabine Ebert

Skvělé čtení. Přečetla jsem všechny díly Porodní báby a tento poslední díl Cena moci se už začal prolínat s prvním dílem Porodní báby, což bylo velice příjemné. Děkuji autorce za úžasný zážitek a poučení z historie.

08.02.2022 5 z 5

Čas zrady Čas zrady Sabine Ebert

Krásné příběhy, které se odehrávají na základě historických událostí. Můžeme se těšit na čtvrtý díl, vlastně devátý, protože Meči a Koruně předcházelo pět dílů Porodní báby.

11.04.2020 5 z 5

Apatykář Apatykář Lucie Hlavinková

Příjemné čtení, které dle mého názoru trošičku zavání červenou knihovnou. Ovšem příběh je zajímavý a poutavě napsaný. Také mne okouzlilo nářečí používané v tamním kraji. Knihu doporučuji přečíst.

09.09.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pro mne zklamání. Začátek byl čtivý, ale později dost jmen a pomalé plynutí děje.

24.01.2019 1 z 5

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Moje první kniha od Grishama a doufám, že ne poslední. Skvěle napsaný příběh z právnického prostředí.

29.12.2018 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Úžasná kniha, která popisuje pravdivý příběh rodiny a vily.

01.10.2018 5 z 5

Křik Křik Nicolas Beuglet

Skvělá kniha, jedna z těch, které vás nutí k zamyšlení. Tedy mě rozhodně. Samozřejmě děj obsahuje dva hlavní hrdiny, kteří prožívají “neuvěřitelné véci s předpokládaným koncem”. Rozhodně doporučuji k přečtení.

04.09.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

K této knize mohu napsat jenom to,že se je úžasně čtivá. Cokoli bych komentovala k obsahu , to by asi napovědělo a prozrazovalo zápletku. Rozhodně doporučuji přečíst.

10.03.2018 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Prima detektivka. Závěrečná část má spád a rozuzlení nečekané. Mohu dopororučit.

18.11.2017

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Třetí díl je podle recenzí nejlepší. Bohužel tento názor nesdílím. Mnoho popisu něčeho co nemá s dějem nic společněho, po odhalení vraha jsem pátrala, zda bylo možné z nějakých dřīvějších náznaků pachatele uhodnout. Bohužel jsem nic takového nenašla na rozdíl od jiných detektivek. No,ovšem to může být pouze můj problém.

09.09.2016 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Tak takhle propracovaná zápletka je prostě geniální. Konec lehce překvapivý, ale asi spravedlivý? Doporučuji.

01.06.2015 5 z 5

Léčebna Léčebna Helen Fields

Kniha se četla velice dobře. Kromě vyšetřování případu vraždy a únosu, se spisovatelka věnovala jednotlivým obyvatelům (vrahům), jejich životům a co je vedlo k tak otřesným činům. Skvěle napsané. Mohu doporučit.

06.05.2024 5 z 5

Zlato posledních Ronovců Zlato posledních Ronovců Jan Činčura

Pěkně plynoucí příběh bez zbytečného natahování knihy. Osudy hlavních hrdinů zasazených do bojů se Švédy byly myslím dost dobře vyprávěné. Je pravda, že historické události z té doby nezabrali moc místa, ale co,je to román, kde snad politika nechybí. Ovšem švédské delikatesy mi lehce obraceli žaludek a ocenila jsem i tehdejší znalosti v ošetřování zraněných a nemocných vojáků. Samozřejmě nechybí ani láska. Z mého pohledu můžu román doporučit k přečtení.

14.03.2024 4 z 5

Grayova hora Grayova hora John Grisham

Příběh je moc pěkný, “ale” místy se opravdu vlekl. Škoda. I přesto mohu doporučit, protože jako všechny knihy od Johna Grishmana vám něco napoví o čem přemýšlet.

13.12.2019 4 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

Pěkné oddechové čtení s předvídatelným koncem. Rozhodně stojí za přečtení.

30.06.2019 4 z 5

Očarovaná Očarovaná Hana Hindráková

Kniha je velice čtivá. Příběh má spád. Jenom ke konci mi děj připadal trochu uspěchaný. Něco jako “ už ať to mám za sebou” a to je škoda. Rozhodně doporučuji k přečtení.

14.02.2019 4 z 5