Kalima206 Kalima206 komentáře u knih

Úterní ženy mezi bylinami a řepou Úterní ženy mezi bylinami a řepou Monika Peetz

Za mě fajn oddechovka :) sem ráda, že se mi dostala do rukou, ale myslím si, že si ten příběh stačí přečíst jednou a dost :D ale když nechcete nad ničím přemýšlet, jen to moc fajn :)

18.04.2021 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Konecne docteno! Dalsi z pribehu, z mizerne doby, ktera nas snad nepotka, ale kdovi?

Ja vim, ze valka je minulost a osudy zidu take, ale je to vec, ktera se stala a nemelo by se na ni zapominat..

Pribeh se cte opravdu hodne tezko a priznam se, ze sem byla rada a knihu chvilemi odlozila, protoze je to tema hodne depresivni. Kazdopadne clovek si pak vic vazi veci, ktere ma a to me vede k zamysleni se nad sebou. Mame sice stary domek, kde je toho opravdu hodne k opraveni, ale uprimne? Jsou lide, kteri jsou na tom mnohem hur...

12.04.2021 5 z 5

Kukačka Kukačka Natalie Daniels

Mě se kniha teda moc líbila.
Zezačátku sem trošku bojovala s tím, že jsou zde dvě hlavní hrdinky, které svůj příběh vypráví, ale jak sem si zvykla, četl se tento příběh jedním dechem :)

11.04.2021 5 z 5

Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Filip Rožek

Z toho zacatku pribehu sem byla takova va vazkach. Nejak sem nechapala, co by mi mohla kniha nabidnout. Uprimne, ono asi neni na svete moc knih, vypravenych psima ocima ze? :D a zaroven je urcena spise pro dospele jedince, nakonec sem se ale zacetla a nemuzu dat knihu z rukou!

Sem moc rada, ze si ke me tento pribeh nasel cestu a neco mi dal :)

03.04.2021 5 z 5

Za mě moc fajn příběh, který sem četla jedním dechem :) možná trošku předvídatelný konec, možná ne :P ale sem moc ráda, že se mi kniha dostala do rukou a mohla sem s ní strávit příjemné, i dojemné chvíle..

16.03.2021 5 z 5

Proč krokodýli mají sex jen za bouřky Proč krokodýli mají sex jen za bouřky Bernd Harder

Tak sem čekala že se zasměju, že kniha bude vedená humorně, ale za mě absolutní nuda :( škoda. Věřím, že kdyby to bylo jinak podané, tak má kniha úspěch.

08.03.2021 1 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Hodně pomalý rozjezd. Už už sem chtěla knihu odložit, ale zajímalo mě, jak to teda celé dopadne. Konec už byl fajn, ale nemůžu říct, že by mě kniha nějak zvlášť oslovila :-/

08.03.2021 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Prvním dílem sem byla nadšená, zatímco ten druhý ne a ne dočíst, až sem nakonec knihu odložila. Už mi to přišlo celé takové až moc sci-fi, nereálné :( škoda.

18.02.2021 1 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Asi bych řekla, že číst tento příběh v této době je celkem odvaha :D

Ale každopádně už druhá kniha do tohoto spisovatele, která se mi četla jedním dechem a líbí se mi. Ten konec, to je prostě ironie osudu, která mě poměrně dost pobavila :D

18.02.2021 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Prokousávám se textem s tím pocitem, že je kniha spíš pro náctileté, ale nakonec se zakousnu tak, že čtu jedním dechem. CO, mě ale zarazilo (a řekla bych, že ta romantika už mě začínala trošku nudit) tak v tu chvíli, se to začalo hroutit, přišlo drama!

Občas už mi to přišlo trošku sci-fi, ale na druhou stranu, proč ne :)

Příběh je hodně zajímavý, líbí se mi i ta myšlenka a nakonec po uvážení dávám s klidným svědomím plný počet hvězdiček :)

12.02.2021 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

První sem viděla filmové zpracování a tak sem měla trošku strach, jaké budou mé pocity, když budu číst příběh, ale byla sem příjemně překvapená oběma verzemi.
V té knižní se mi líbí, že je taková více brutálnější, oproti té filmové. Více se tam dozvídáme o pravidlech jednotlivých frakcí.
Celkově se mi příběh hodně líbil a četla sem ho jedním dechem :)

06.02.2021 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Zezačátku se mi knih hodně líbila. Ale poté, jak se jedna kapitola odehrává v přítomnosti, druhá v minulosti a neustále se to střídá, tak mě to tak nějak přestalo bavit. Možná je to i tím, že sem si takovým obdobím nemusela procházet a tak se do tohoto tématu nedokážu úplně začíst, těžko říct..

30.12.2020 1 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Rychlý rozjezd, pak na mě asi až zbytečné detailní "DNA" vysvětlivky a vědecké pojmy, takže chvilkami to bylo až příliš zdlouhavé, ale nutilo mě číst, jak to teda dopadne s vrahem a kdo jím tedy je :D ale jinak mi to občas přišlo trošku sci-fi..
Neříkám, kniha je čtivá, hodně sem se do ní zakousla, ale už s jistotou vím, že znovu číst nebudu, protože mi některé situace přišly hodně nesmyslné..

28.12.2020 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Poprvé sem knihu odložila. Četla se mi hrozně špatně, nechápala sem souvislosti, přišlo mi to hodně postav najednou.
Potom sem shlédla filmové zpracování a to mne nadchlo natolik, že sem knihu vzala do ruky podruhé a světe div se, najednou to šlo! Dokonce natolik, že sem se díky filmu zorientovala a hltala jednu kapitolu za druhou :)
S velkou pravděpodobností si knihu někdy do budoucna přečtu znovu.

22.12.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Jak začít?
No, zajímavě propletený příběh, řekla bych až trošku "divný" hlavní hrdina, ale za mě hodně čtivé. Ze začátku mi trošku vadilo, jak se děj odehrává ve dvou časových úsecích - než sem se vždycky zorientovala, ale nakonec už to jelo samo.
Hodně se mi líbily detaily, takže sem si některé scény dokázala živě představit a běhal mi z toho mráz po zádech.
Ale sem z toho taková na vážkách.
Nevím, jestli bych se k tomu někdy vrátila a kdybych se měla o této knížce s někým bavit, tak ani nevím, jak bych měla začít :D

30.08.2020 3 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Trošku pomalejší rozjezd, ale nakonec se děj natolik rozjede, že sem se nemohla dočkat, kdy se zase dostanu ke čtení.
Některé úseky jsou hodně morbidní, ale zajímavá myšlenka :) Vše popsáno do detailů a mě osobně přirostly i hlavní postavy k srdci - až na pachatele :D

30.07.2020 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Od této knihy sem čekala, že mě nebude bavit a po pár stránkách ji odložím. ALE, nakonec sem ji četla jedním dechem. Jen se musím přiznat, že sem strhla dvě hvězdy, protože mi to přišlo někdy až moc zdlouhavé, postavu Billa a jeho příběh bych asi vymázla úplně, ale jinak sem opravdu ráda, že sem si knihu přečetla a strávila s ní hezké okamžiky :)

11.07.2020 3 z 5

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

Myšlenka podle mě zajímavá.
Kniha se mi četla taky moc hezky, jen mi úplně hlavní hrdinky nepřirostly k srdci a ke konci už to bylo pro mě takové hodně předvídatelné a to sem člověk, který neví do poslední kapitoly, kdo je tedy vrah.
Ale na druhou stranu sem ráda, že sem knihu přečetla a bavila mě :)

27.06.2020 3 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Hodnocení jen 89% proč?!

Kniha se čte jedním dechem. I když i já se musím přiznat, že asi po třetí kapitole sem chtěla knihu odložit, protože mi přišla hrozně drsná. Ale sem ráda, že sem se nenechala zastrašit a pokračovala v každé volné chvíli, co sem měla.

Opravdu strašné co se dělo, ale já osobně se hrozně obdivovala, jak se někteří lidé dokázali podržet v takových těžkých časech.
Za mě můžu jen doporučit a hodně uvažuji i o Tatérovi z Osvětimi..

14.06.2020 5 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Bohužel, pro mě hrozně nezáživně napsané :( film sem neviděla a tak nemůžu ani srovnat :(

24.05.2020 odpad!