Proč krokodýli mají sex jen za bouřky

Proč krokodýli mají sex jen za bouřky obálka knihy
Mé hodnocení:

Důležité otázky v životě zůstávají často nezodpovězené... Je pravda, že spolknutá žvýkačka zůstává v žaludku sedm roků? A že toaleta v letadle může vtáhnout i člověka? Je pravda, že po transplantaci srdce příjemce přebírá osobnostní rysy a povahu dárce? A že se mozkové buňky neobnovují? Je pravda, že se vyskytuje ještě třinácté znamení zvěrokruhu? A že se vepři nepotí? Tyto a další záhady běžného života naší doby si autor opět bere pod lupu. Jeho odpovědi na jednoduché i složité otázky našeho světa jsou zábavné a často překvapivé – vždy však vědecky přesné....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60076/proc-krokodyli-maji-sex-jen-za-bour-aX2-60076.jpg 3.413

Proč... 2.

Literatura světová
Vydáno, Ikar (ČR)

Warum Krokodile nur bei Gewitter Sex haben, 2009

Kniha Proč krokodýli mají sex jen za bouřky

Kalima206

Tak sem čekala že se zasměju, že kniha bude vedená humorně, ale za mě absolutní nuda :( škoda. Věřím, že kdyby to bylo jinak podané, tak má kniha úspěch.

IHT
15.04.2020

Velmi slaba kniha. Mam tento typ literatury rad a podobnych knih mam nekolik. Tahle je z nich nejslabsi. Vysvetleni ruznych fam a podivnych faktu jsou hodne nevyrovnana. Nekde staci lakonicke konstatovani, ze to neni pravda (jeden odstavec), jinde se stejne sdeleni rozpitvava na nekolik stran. Hodne uchylne mi pripadaji treba povery tykajici se pisnickovych textu (Sympathy for Devil, Hotel Califonia) - to opravdu nestoji za komentar. Podobne bezzube mi prijde vysvetlovat, proc je treba platit koncesionarske poplatky za televizi, ci ze dalnice existovaly pred Hitlerem. Jinymi slovy - temata jsou vybrana velmi nesourode a spousta z nich si ani nezaslouzila byt do knihy zarazena. Navic je kniha prvoplanove psana pro nemecke ctenare, rada fam a pover v nasem prostredi nema adekvatni obdobu a jejich vysvetleni je proto nezajimave.
Posledni hrebicek do rakve pridava dost chaby preklad. Text se hemzi germanismy - nejvice me asi sokoval termin "biologkriminalista", ktery nedela dobrou vizitku ani prekladateli, ani redakci.
Dalsi tituly od autora cist nebudu - neni ani zabavny, ani poucny, ani zajimavy. Skoda :(

tereza2627
08.02.2020

No nektere otazky jsou hrozne.. u jinych jsem se nasmala a nektere mi daly neco noveho , ale celkove nic moc.

Lotka
02.10.2019

Úsměvné, poučné, něco je víc zajímavé pro Němce. Celkově prostě oddechovka.