Kalima206

Přečtené 80Apatykář
srpen 2019 (12.-17.)
Apatykář 2019, L. Hlavinková

Hoooodně pomalý rozjezd. V jednu chvíli sem chtěla knihu i odložit, ale když se sáhla po jiné, začalo mě zajímat, jak to teda s Františkem celé dopadne. S určitostí vím, že si knihu znovu nepřečtu, ale pro někoho to bude fajn oddechovka, mě nezaujala :(


Zlaté děti
? - srpen 2019
Zlaté děti 2009, J. Goldstein

Abych pravdu řekla, od této knihy sem čekala víc.. asi v 1/3 sem knihu odložila, protože mi přišlo, že se děj odehrává neustálé v jedné, rovné linii a není tam žádný spád, takže odkládám :)


Manželé odvedle
? - srpen 2019
Manželé odvedle 2017, S. Lapena

Nějak ani moc nevím, co o této knize napsat. Trošku pomalejší rozjezd, na mě osobně takové zbytečně moc zapeklité, zdlouhavé. Ale nemůžu říct, že by byla kniha nějak špatná, jen mi to přišlo celé takové zvláštní :-/ Už sem četla mnohem poutavější, zajímavější knihy tohoto rázu...


Deník vlogerky
? - červenec 2019
Deník vlogerky 2018, T. Collins

Přiznám se, že sem ji nedočetla. ALE, kdybych byla v pubertě, tak si osobně myslím, že mě kniha víc zaujme. Moc se mi líbí zpracování.


Když je láska slepá
červenec 2019 (23.-26.)
Když je láska slepá 2015, L. Buresch

Začalo to kouzelným obalem a pokračovalo tak, že sem nevěděla, jak už si k té knížce sednou, lehnout, protože sem musela číst a číst. Kniha mě bavila od první věty. Četla se jedním dechem, dokonce mi párkrát i slza ukápla a prostě, za mě fakt super! Nejspíš si ji asi hned tak zase nepřečtu, ale sem moc ráda, že mi prošla pod rukama :)


Temnou chodbou
červenec 2019 (14.-23.)
Temnou chodbou 2013, L. Duncan

Mě osobně se kniha líbila moc. Za mě hodně čtivý příběh a naprosto zajímavá myšlenka! Ačkoliv sem čekala, že to bude něco opravdu strašidelného, tak sem se vůbec nebála a to sem tedy strašpytel - místo toho sem se nemohla dočkat, jak to teda celé dopadne ! :)


Rozbouřené vody
? - červenec 2019
Rozbouřené vody 2018, D. Steel

Přiznám se, že knihu sem asi v půlce odložila. Nějak mě to vůbec nevtáhlo do děje. Osobně si myslím, že za to mohlo to, že se spisovatelka zaměřila na příliš mnoho hlavních postav a tak mi ani jedna nepřirostla pořádně k srdci. Škoda :(


P.S. z Paříže
červenec 2019 (04.-08.)
P.S. z Paříže 2018, M. Levy

Doteď jsem v šoku, že něco takového mohl napsat muž! Abyste rozuměli, to je kompliment. Kniha je psaná hodně jemně, já sem ji četla jedním dechem a opravdu hodně mě bavila. Za mě super oddechovka, ke které se jednou zase ráda vrátím :)


Stmívání
červen - červenec 2019
Stmívání 2005, S. Meyer

Já se přiznám, že miluji tuto Ságu. Četla sem ji před deseti lety, když to byla horká novinka a i po této době mě tato knižní série stále baví. Nejsem úplný milovník romantického čtiva, ale tento příběh patří mezi mé srdcovky :)


Konec léta
? - červen 2019
Konec léta 2018, A. d. l. Motte

Ačkoliv má tato kniha asi opět zajímavou myšlenku, vadí mi ty přechody z osob a různých dob (minulost/současnost) a tak nějak mi nevyhovuje ani styl, jakým je to psáno. A tak bohužel knihu odkládám a těším se na něco, co mě zase chytne a nedá mi spát :D


Lži
? - červen 2019
Lži 2017, T. M. Logan

Za mě parádní myšlenka na propracovaný a hodně zajímavý příběh, ale ŠÍLENĚ ZDLOUHAVÉ zpracování. Bylo vyčerpávající číst do konce. Přiznám se, že sem přeskočila kolik stránek a přišlo mi, že mi neušel žádný děj. Takže sem pak přečetla posledních pár stránek, abych se dozvěděla, jak to teda celé bylo, ale s jistotou vím, že určitě si tuto knížku už nikdy více nepřečtu.


Adieu, Vídni – Bonjour, Paříži
červen 2019 (08.-18.)
Adieu, Vídni – Bonjour, Paříži 2014, S. Kubelka

Tak tohle je jedna z mála knížek, které sem rozečetla, poté přeskočila dobrou polovinu knihy a dočetla posledních pár stránek. Nějak mi to přišlo, že je to stále v jedné linii, nezajímavé, nevím no. Čekala sem něco víc, ale bohužel se nic nestalo...


Tichá modlitba
červen 2019 (05.-07.)
Tichá modlitba 2017, A. Marsons

Absolutně NIKDY nepíšu komentář na knihu, dokud ji nemám dočtenou a nehodlám ji odložit. Každopádně tohle!!! je prostě. Líbí se mi krátké kapitoly, podle mě přidávají na dramatičnosti příběhu. Na mě jsou až moc ty brutální úryvky, ale zase chápu, že to k tomu prostě patří, ale teda myslím, že u této knihy snad ani nedýchám a nejradši bych si našla, jak to celé skončí, jenže mi k srdci přirostly hlavní hrdinky, včetně svérázné vyšetřovatelky Kim a tak budu muset tuhle knihu asi opravdu dočíst, ale teda to jsou nervy!!!!


Léto divokých květin
květen - červen 2019
Léto divokých květin 2018, K. Taylor

Tak tento romantický příběh se mi opravdu hodně líbil a dokone byl i takový, relativně uvěřitelný. Četla sem každou volnou chvíli, dokonce sem si na konci i pobrečela a prostě fajn oddchovka na léto :D


Muž, který už nezavolal
? - květen 2019
Muž, který už nezavolal 2018, R. Walsh

WOW, tak tohle sem teda nečekala. Kniha se mi od první věty četla jedním dechem. Přiznám se, že některé situace mě rozčilovaly, některé pobavily a některé rozesmutnily natolik, že sem byla ráda, že mám po ruce kapesník, ale takové pocity by měla pořádná knížka obsahovat :) Je to jedna z knih, u kterých jak se dozvíte zápletku, tak už si ji nechcete znovu přečíst, ale u této knihy bych byla schopná asi udělat výjimku. Moc DOPORUČUJI !!


Dívka na kusy
květen 2019 (13.-15.)
Dívka na kusy 2018, K. Glasgow

Kniha se mi opravdu velmi líbila. Má relativně krátké kapitoly a tak se i dobře četla. Příběh je hodně zajímavý, myslím, že o tomto téma se moc nemluví a hlavní hrdinka to tady vybalí zcela otevřeně. Je pravda, že když člověk někoho takového potká, tak si myslím, že jej rovnou odsoudí, aniž by znal důvod, proč si to udělal. Takže za mě asi tak :)


Porodní bába od řeky Hope
duben - květen 2019
Porodní bába od řeky Hope 2016, P. Harman

Nevím jestli je to tím, že porod už mám za sebou, ale tahlu knihu sem četla jedním dechem, kdykoliv sem měla volnou chvilku a musím uznat, že mě bavila od úplného začátku až do konce! Je hodně hezky psaná, přesto se nejedná o žádnou červenou knihovnu, ale řeší se zde i jemně politika minulosti, těžká doba a v neposlední řadě přivádění na svět děti. Opravdu doporučuji :)


Kouzelný svět princezen
? - duben 2019
Kouzelný svět princezen 2018, W. Disney

Naprosto krásná kniha! Krátký text, krásné písmo a ty obrázky jsou prostě klasika. Malá tuto knížku zbožňuje! :)


Zhubni
březen - duben 2019
Zhubni 2012, S. King

Furt přemýšlím, co k této knize napsat. Jako úplně super příběh, jen teda některé pasáže za mě takové trošku přetažené, až nudné. U Kinga mi přijde, že má takové delší rozjezdy a pak se jeden nestačí divit. Tady mi přišlo takové zbytečně zdlouhavé nahánění "cikána" a rychlý začátek a konec. Takže za mě asi tak nějak :)


Co jsi to za matku?
březen 2019 (06.-12.)
Co jsi to za matku? 2017, P. Daly

Tak tohle je absolutní BOMBA! Jedna akce za druhou, četla sem jedním dechem a furt tápala, kdo je teda pachatel a je to teda masakr! Samozřejmě nic neprozradím, jen že si to musíme URČITĚ přečíst! Páni, Páni, Páni!!!!


Farma
únor - březen 2019
Farma 2016, T. R. Smith

Za mě naprostá bomba! Četla, nebo přímo hltala sem stránky a kdyby mě čtení neuspávalo a měla sem čas jen pro sebe, tak jen čtu a čtu! Opravdu až brutálně napínavé. Mě osobně se to hrozně dobře četlo, ačkoliv se děj vypráví v přítomnosti a minulosti, je to hezky rozděleno do odstavců a tak člověk netápe, v kterém čase zrovna je. Naprosto obdivuji, že někdo dokáže takhle do detailů vymyslet příběh, za mě obrovské nadšení! Měla sem trošku obavy jak to teda celé dopadne, ale fakt určitě stojí za přečtení! Škoda že vím, jak to celé dopadne, jinak bych si knihu přečetla z fleku znovu! :D


Čas vlčích máků
únor 2019 (15.-24.)
Čas vlčích máků 2018, C. Bomann

Kniha se čte hezky. Trošku mohou vzniknout ze začátku zmatky mezi minulostí a přítomností, ale člověk se rychle zorientuje. Co se týče děje, opravdu hodně dobře vymyšlený, zajímavý příběh. Jen prostě ve mě to nějak nic nenechalo. Možná je to tím, že je mi 26 a tím nechci říct, že se nedokážu vžít, já sem opravdu hodně empatická, ale věřím, že kdyby mi bylo třeba kolem 50ti, tak mě to mnohem víc nadchne. Jen mě osobně tam prostě chybí asi nějaká větší akce. Dynamičnost, nevím no. Tohle, ačkoliv se tam neustále něco děje, tak tím jak se to odehrává ve dvou časech tak to asi ubírá na dramatičnosti, těžko říct.


Dívka na sněhu
leden - únor 2019
Dívka na sněhu 2018, D. Kukafka

Už na začátek musím zmínit, že se mi líbil styl, jakým je kniha psaná. Četla se mi jedním dechem. Jen bych možná vynechala jednu nebo dvě postavu - např. toho bezdomovce, to sem moc nepochopila důvod, proč tam byl zmiňován, ale to je jen můj dojem. Jinak se mi líbilo, jak člověk do poslední chvíle s jistotou neví, kdo to teda spáchal. Každopádně určitě stojí za přečtení :)


Bridget Jonesová: S rozumem v koncích
leden - únor 2019
Bridget Jonesová: S rozumem v koncích 2014, H. Fielding

Druhý díl pro mě opravdu slabý, hodně sem se do čtení musela nutit. S filmovým zpracováním se to nedá srovnat a bohužel musím říct, že knižní se mi vůbec nelíbilo :(


Zamilovaná hypnotizérka
prosinec 2018 - leden 2019
Zamilovaná hypnotizérka 2016, L. Moriarty

Za mě hodně čtivá kniha, hrozně ráda sem se k ní vracela, kdykoliv sem měla volnou chvilku. Jediné co bych asi jen vytkla, je, že to někdy autorka zbytečně moc natahuje, aby děj prodloužila, ale jinak super. Mě osobně se líbí, jak je kniha psaná z více pohledů, takže se člověk vcítí do kladných i záporných hrdinů :-)


V šedých tónech
leden 2019 (19.-23.)
V šedých tónech 2013, R. Sepetys

Za mě naprosto "opravdová" kniha. Nevím jak to přesně popsat, ale po celou dobu, co sem jí četla, sem cítila uvnitř hroznou úzkost, která vygradovala slzami. Je psaná tak hrozně osobně, že sem s hlavními hrdiny soucítila, a bylo to prostě děsivé. Osobně si myslím, že by ji měli číst zejména mladá generace, aby si uvědomila, jak jsme marnivý. Protože ano, opravdu jsme. Nevím, co bych ještě měla dále napsat..


Láska nebeská z Notting Hill
prosinec 2018 (12.-19.)
Láska nebeská z Notting Hill 2010, A. McNamara

Za mě super oddechovka! Četla sem ji jedním dechem a nemohla se od ní odtrhnout. Do postele, před spaním úplně ideální čtivo :-) Hodně mi připomíná styl Deník Bridget Jones - filmové zpracování a to je moje srdcovka.


Stříbrná zátoka
listopad - prosinec 2018
Stříbrná zátoka 2015, J. Moyes

Ta ženská mě zase dostala! Když to tak musím napsat. Na mě trošku pomalejší rozjezd a možná až zbytečně moc hlavních postav, ale jak se to poté rozjelo, tak sem se nemohla od knihy odtrhnout! A ten závěr! Tak ten byl naprosto strhující :D aji slza mi ukápla, prostě fakt mě to dostalo! Určitě doporučuji


Jurský park
říjen - listopad 2018
Jurský park 1993, M. Crichton

Za mě osobně trošku zbytečně moc dlouhý rozjezd - řeší se zde moc do detailů technické věci, DNA, společnosti, proto hvězda dolů. Jakmile se ale čtenář ocitne v parku, to jsou nervy! Líbí se mi, detaily, vypjaté situace, čtenář je v neustálém napětí, co bude! Kniha se klasicky od filmu liší a tak ti co milují filmové zpracování nebudou určitě zklamaní ani tím knižním, i když zde je konec úplně odlišný od filmového ]:-)


Prvok, Šampón, Tečka a Karel
říjen 2018 (16.-22.)
Prvok, Šampón, Tečka a Karel 2012, P. Hartl

Kdo má rád české filmy a celkově náš humor, tak ho tato příjemná oddechovka určitě pobaví :) Pro mě je to první kniha od p. Hartla a už se těším, jak zkusím i další. Mě osobně by ale ani nevadilo, kdyby bylo pokračování této knihy.. uvidíme, třeba jednou ...


Cizí muž v mém náručí
? - říjen 2018
Cizí muž v mém náručí 2008, L. Kleypas

Za mě příjemná oddechovka, která se mi četla jedním dechem. Určitě doporučuji :)


Divočina
srpen 2018 (01.-14.)
Divočina 2015, C. Strayed

Potok stínů
srpen 2017 (18.-21.)
Potok stínů 2013, J. Fielding

Dostala mě! Už hned první krátká kapitola a knížka mě chytila a nepustila. Četla sem, kdykoliv sem měla volnou chvilku a některé pasáže rozdýchávala. Myslím, že spisovatelka to tak hezky zamotala a hlavně zachytila myšlení "hlavních hrdinů", takže ti co se o takové lidi trošku zajímají ví, o čem píšu. Každopádně komu nevadí troška morbidního smýšlení, ať si knížku určitě přečte! Mě hodně zaujala a určitě si od této spisovatelky přečtu ještě něco jiného :-)


Černobílý svět
? - březen 2017
Černobílý svět 2011, K. Stockett

Strhující příběh - ke konci sem si trhala vlasy a říkala "jak tohle dopadne?!". Každopádně se mi líbí, jak jsou kapitoly rozděleny na hlavní hrdiny s tím, že hospodyně mluví "nářečím/nespisovně", zatímco jejich nadřízené mluví spisovně. To se mi hodně líbilo i když je to jen takový detail. Rozhodně DOPORUČUJI, rasismus je tady ale hodně silný a tak sem někdy musela knihu odložit a chvíli to prodýchat. Ale co mě asi nejvíc fascinovalo, tak ta logika - hospodyně se jim mohly starat o děti, vařit jim, ale nemohli použít společný záchod :D :D :D to nepochopím.


Román pro ženy
únor - březen 2017
Román pro ženy 2005, M. Viewegh

Příjemná oddechovka :-)


Bouřlivý příliv
září 2016 (06.-17.)
Bouřlivý příliv 2000, N. Roberts

Přiznám se, že sem čekala trošku víc. Chvilkami mě kniha až nudila, a hodně se dalo čekat, jak to nakonec dopadne. Nora má i lepší knížky. Jako neurazí, ale ani nenadchne.


Zdravé těhotenství
červenec 2016 (29.-30.)
Zdravé těhotenství 1998, E. Fenwick

I přesto, že je kniha již staršího vydání, byla psaná hezky a četla se jedním dechem. Záležitost tak na jeden den :)


Kde končí řeka
červenec 2016 (02.-27.)
Kde končí řeka 2002, N. Roberts


Stopařův průvodce Galaxií
červenec 2016 (10.-16.)
Stopařův průvodce Galaxií 2002, D. Adams


Báječná léta pod psa
červenec 2016 (02.-12.)
Báječná léta pod psa 2002, M. Viewegh

Jedna z mých oblíbených :-) Zezačátku trošku krkolomný rozjezd. Kniha je psána takovým zvláštním, až chytrolínovským stylem :D nevím jak to jinak nazvat, ale zezačátku se mi to na tom nelíbilo. Po dalších stránkách se mi to začínalo líbit. Hold to, že je Kvido jiný, neznamená, že by měl být nějak špatný. Pak se děj hezky rozjede, zejména, když je již orientovaný na většinu rodiny. Příjemná oddechovka :-)


1 2 >