Kája5951 Kája5951 komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Když jsem poprvé viděla trailer k filmu Dívka ve vlaku, věděla jsem nejen to, že ten film chci vidět, ale i to, že si chci přečíst knížku. O pár měsíců později se mi to povedlo. Neslyšela jsem na ní zrovna pozitivní ohlasy, ale za mě můžu říct, že je skvělá. Je sice pravda, že to není zrovna můj běžný žánr, ale prostě mě nadchla. Kdykoliv mi někdo položil otázku: ,,Jaká je ta knížka?", odpověděla jsem: ,,Je to psycho", po dočtení můžu tvrdit i to,že je to brutální. Pokud má někdo fakt dobrou fantazii a představuje si to co čte, asi by neměl číst tohle, protože závěr knížky je dost krutý a hnusný. Ale zbytku čtenářům bych tuhle knížku rozhodně doporučila.

02.03.2017 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Skvělá knížka, kterou přečtete klidně v kuse (pokud máte dost času :D) Romantický příběh u kterého vám občas i uteče pár slz, pokud chcete zase věřit na lásku a na osud, pak je tato knížka právě pro vás.

15.10.2019 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Skvělý příběh, který ukazuje jakou cenou má pravé přátelství. Obzvláště když je období války.

04.03.2019 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Dívka, již jsi tu zanechal je naprosto úžasná knížka, která mě nadchla už od prvního okamžiku. Příběh Sophie a její portrétu mě upoutal už od první kapitoly. Ať už se jednalo o kapitoly s obdobím války nebo s procesem s Liv Halstonovou, každé slovo jsem hltala. Od začátku jsem doufala, že to skončí aspoň částečně šťastně. U některých knížek je zhruba v polovině jasné, jak skončí, ale u Dívka, již jsi tu zanechal to tak rozhodně není, do poslední věty jsem nevěděla, jestli obraz skončí u Liv nebo se vrátí k potomkům rodiny.
Knížka je o obětování kvůli lásce, o přátelství a o důvěře mezi známými a přáteli.

05.01.2017 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Při psaní komentáře na tuhle knížku budu asi mírně zaujatá, ale byla to právě tato kniha, která mi pomohla změnit život.

29.07.2018 5 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Pokud jste člověk, který se pod přečtení knížky, nad tím příběhem i nadále zamýšlíte, počítej s tím, že o této knížce, budete přemýšlet ještě hodně dlouho.

25.04.2018 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Už po začátku knížky jsem si myslela, že vím jak to dopadne, ale konec mě naprosto překvapil.

29.03.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Skvělá knížka, měla jsem možnost vidět i film, a podle mě je knížka lepší a procítěnější než film.

31.07.2016 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Od této knížky jsem nečekala sice nic úžasného, ale i přesto mě dokázala zklamat.

06.01.2019 2 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Ze začátku si říkáte "proč to ta holka proboha dělá", ale po chvíli ji pochopíte a uvědomíte si, že byste dělali to samé.

24.06.2018 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Je snad něco silnějšího a krásnějšího než vztah Edvarda a Belly? Já myslím, že ne. Jasně v této knížce jsou chvíle kdy se Edvard nezachová úplně nejlépe, ale jenom z lásky k Belle. Celou tuhle ságu si musí přečíst každý, kdo má rád romantiku, nadpřirozeno a dobrodružství v jednom. Tato knížka nepojednává, ale pouze jenom o lásce, dočte se v ní také něco o skutečném přátelství, o přátelství navždy. A myslím, že slovo navždy má v této knížce trošku jiný význam než v našich životech.

17.07.2017 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Konečně je knížka jiná než film, a kdybych si měla vybrat mezi knížkou a filmem, tak u téhle části rozhodně knížka. Knížka mnohem více popisuje detaily (jak už to tak bývá), ale mnohem více jsem se vcítila do kůže hlavních postav.

21.06.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Než jsem tě poznala mě dostala, a proto když jsem se dozvěděla, že je pokračování, hned jsem věděla, že si to musím přečíst. Od této knihy jsem čekala docela dost. Neříká, že mě zklamala, to rozhodně ne, jen jsem od Život po tobě čekala trošku něco jiného. Vlastně když o tom tak přemýšlím, co jiného jsme mohli čekat od Lou než právě něco takového. Takže všichni co jste četli Me before you, by jste si měli přečíst After you, dokončí to celý příběh Lou Clarkové a Willa Traynora.

26.03.2017 4 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Co jiného napsat, než že je tato knížka skvělá. Přečtete ji jedním dechem.

11.07.2018 5 z 5

Každá fanynka, která je naprosto šílená co se týče Gilmorových děvčat, by tohle měla rozhodně číst.

14.02.2018 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Od téhle knížky jsem čekala fakt hodně, protože jsem věděla, že by Kovy nevydal na svět něco podprůměrného. Knížka vůbec nezklamala. Rozhodně doporučuji všem, co jsou fanouškové,aby si ji přečetli, protože se o něm dozvíte spoustu dalších věcí. Takže za mě rozhodně 5 hvězd.

01.01.2018 5 z 5

Baskervillský pes Baskervillský pes Arthur Conan Doyle

Doporučuji pro všechny příznivce Sherlocka

27.12.2017 4 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Öd této knížky jsem moc neočekávala, ale nakonec mě příjemně překvapila.

03.05.2017 3 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Tuhle knížku jsem dostala na loňské Vánoce. Začala jsem ji okamžitě číst, protože z ostatních knih od Johna Greena jsem byla nadšená. Bohužel se mi nelíbila a tak jsem ji odložila zpátky do knihovny. Teď jsem měla nouzi o knížky, a proto jsem ji dala druhou šanci. Jsem ráda, že jsem to udělala, protože jsem ji tentokrát dočetla až do konce. Je naprosto skvělá a určitě si ji někdy v budoucnosti přečtu znova.

08.10.2016 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Předem upozorňuji, že na tuto knížku si udělejte co nejvíce času, protože jakmile se do ní jednou začtete, už budete mít problém se od Falešného polibku odtrhnout. Knížka vás naprosto pohltí. I když jsem se občas ztratila, kdo je kdo, časem jsem na to opět přišla a dávalo to větší smysl. Takže pokud potřebujete uniknout z reality, vřele tuto knížku doporučuji.

27.10.2018 5 z 5