KaiShun KaiShun komentáře u knih

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Dialogy jak z ustavu pro hluchoneme retardy. Neco to do sebe melo ale malo.

15.02.2017 2 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Snad autor dovrší co tady rozjel, protože finální rozuzlení bylo brutální a zaslouží si pokračování jak to vlastně se Samem začalo a jak to dopadne. 6*

25.07.2019 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Ano, takhle by dle mého názoru měla vypadat kniha, která má na sobě nálepku ESB. Ne nějaký Hadrak nebo Loutkař. Tohle je úplně jiná liga. Takhle nějak bych si představoval práci policie v reálné praxi, kde se i bez důkazů hrabou ve všem, pitvají i maličkosti do sebemenších detailů které mě ve finále dostaly a byl sem mile překvapen. Určitě půjdu a seženu si další knihu serie Kim, která mi docela připomněla Sagu Noren ze serialu Most, analyticky robot postrádající emoce a jdoucí za svým cílem, takovej Harry Bosch v ženském provedení docela :) 5

05.11.2018 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Zajímavé prolínání dvou časových linií, bavilo mě to. Konec řekněme, mírně přitažen za vlasy, chvíli jsem musel nad tím uvažovat, ta Edova sběratelska posedlost mě dostala. A srovnání s S. Kingem? Za mě rozhodně ne, ale určitě se k autorce vrátim. 3* za obsah 1* za obálku.

11.04.2019 4 z 5

Handrová bábika Handrová bábika Daniel Cole

Námět super, zpracování slabé , postavy vyšetřovatelů jsou k smíchu až na Edmundse který jediný něco tvoří , hlavní postava škoda slov... Hlavně že se kniha honosí titulem bestseller roku a nejočekávanější krimi , pche. Carter měl lepší knihu a Deaverova další bomba vyjde za pár dní. Tohle mohlo zůstat klidně dál pod postelí D. Cola jako sběrač prachu.

09.11.2017 odpad!

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Mám z toho rozporuplné pocity poněkud. Líbila se mi pointa a i vsuvka v podobě deníku, bylo to postaveno celkem věrohodně, takže se dal pochopit i motiv částečně. Nicméně, už někde ve třetině sem věděl která bije, přesto mile překvapení a nejspíš dojde i na další díl(y).

04.07.2019 4 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Ze všech 3 knih rozhodně nejlepší. Ani tady autor nešetřil postavami s iq houpaciho koně ale tentokrát se to dalo nějak čekat

14.04.2019 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Myslel jsem, že Nesbø už lepší knihy než ze serie HH nenapíše. Moje chyba. Sonny mě začal bavit daleko více, mnohem dříve. Trochu mi to připomnělo Harryho Přízrak, ale bylo to o hodně hodně lepší. Kdyby šlo dam 6*.

26.04.2018 5 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Co na to rict? Prekombinovane ale perfektne to slape!

18.02.2017

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

No myslím že to nebylo zase až tak špatné ale ani tak dobré, lepší průměr, takže 4*. Reacher jako hlavní postava je skvělý, kniha se přesto vleče a poněkud ztrácí tempo v pasážích týkajících se vedlejších postav které jsou jednak nezáživné a nudné. Zkrátit knihu o 100 stran...

17.10.2019 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Dobře vystavěno, nebýt toho šíleného sci-fi konce, dal bych 5*

01.09.2019 4 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Klasicky Deaver jak ho známe z dřívějška, příběh plný zvratů a zase se něco nového naučím, tentokrát z diamantového průmyslu, za mě plny počet a potěšil mě i závěr jež napovídá o čem by mohl byt další díl, tik ťak, tik ťak

15.04.2019 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Neuvěřitelné tempo, jdu se pustit do snehulaka!

23.01.2018 5 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Nejslabší Rhymovka, todle postrádá vše na co jsem byl zvyklý z předchozích dílů. A konec? Myslel jsem že to ani nedočtu. Snad se Deaver vrátí s Lincem zpatky do NY ke svému kopytu a bude chytat vrahy, pokud se po tomdle fiasku odváží napsat další knihu v téhle sérii.

11.01.2018 3 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

U mě má i slabší Deaver 5* , asi moje slabost vůči autorovi. Zásadní je zde rozdělení Kapitol které nebudu spoilovat. Jdeme na další Kathryn.

22.08.2017 5 z 5

Zrušený rozsudek Zrušený rozsudek Michael Connelly

Úžasný pohled do soudní síně, jak sou někteří lide schopní ohýbat a obcházet právo a zneužívat ho ve svůj prospěch. Myslím že Clive, dostal co potřeboval. Konec mě trošku překvapil, čekal jsem více akce, ale i tak opět skvěla kniha s Boschem a Hallerem.

18.08.2017 5 z 5

Poslední kojot Poslední kojot Michael Connelly

Zase me Connelly prevezl , ajta krajta , jdeme na falesne hrace :)

19.05.2017 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Chvílemi dobré, chvílemi nudné. Průměr, snad se bude dál věnovat sérii s Erikou.

08.12.2019 3 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Prvních 80proc. se četlo skvěle, pak kdy vyšel najevo motiv, šlo to do kopru a ten závěr? Třetí knihu o zbabělém Riskovi rozhodně riskovat nebudu.

05.04.2019 2 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Nemám slov. Výslechy mi připomínají rozhovory s Lectrem, kdežto samotné vyprávění co se dělo v Zahradě je někde o 10 levelu níže. Co se týče závěru, mé hodnocení je zcela na místě, slovo odpad k téhle sragoře naprosto sedí.

29.06.2018 odpad!