Kaila146 Kaila146 komentáře u knih

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Ze začatku mě to hodně bavilo a moc jsem nechápala, co všem na hl. hrdince tak vadí. Ale pak! Pak Brie začala dělat nesmyslná rozhodnutí a místo toho, aby se snažila zachránit sestru, si spíš snažila nabrnknout dva vílí prince. A co se těch dvou týče... Ze začátku jsem měla Ronana docela ráda. Nicméně docela brzo moje sympatie ztratil. Finn naopak byl lepší a lepší, takže jednoznačně team Finn.

16.04.2022 2 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Dokonalost, až na překlepy a chybějící uvozovky

09.04.2022 5 z 5

Jeden temný trůn Jeden temný trůn Kendare Blake

tak tohle. to bylo dokonalý. Sem tam mě naštvali Billy nebo Joseph, ale nebyli tam moc, takže dobrý.

04.04.2022 5 z 5

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Krásná knížka, ale po veškerém tom haló jsem čekala trochu něco víc.

03.04.2022 4 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Jelikož jsem nevěděla, o co v knize jde, byla jsem poněkud překvapená. Tohle téma... no, řekla bych, že to zatím není nic pro mě.

31.03.2022 3 z 5

Srdce z ledu Srdce z ledu Elizabeth Rudnick

Bylo zajímavé přečíst si frozen jako knihu...

31.03.2022 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Docela čtivá oddechovka.

29.03.2022 3 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Ze začátku mi vadila hl. hrdinka.
Asi od poloviny už mi bylo úplně jasné, kdo je Rozparovač. Bohužel jsem měla pravdu.
Ale konec se četl úplně sám.

24.03.2022 3 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

(SPOILER) AAAh, nejlepší díl. Temnyjova smrt byla dost smutná, alespoň za mě

21.03.2022 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

4,5*. Úžasný styl psaní. Napětí asi od poloviny. Skvělé :)

19.03.2022 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Nejlepší díl. I slza ukápla

16.03.2022 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Prvních 200 stran mě nebavilo. Naštěstí se to později pořádně rozjeloa já se jako obvykle u této série nemohla od knihy odtrhnout.

13.03.2022 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Fajn fantasy, ale prostě jsem se nedokázala začíst.

11.03.2022 3 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

(SPOILER) Za mě zatím nejlepší díl.
Co se hlavní hrdinky týče, lidi zde se dělí do dvou skupin. 1. ji milují a 2. nesnáší. Já se zatím řádím spíš k té první skupině, je to za mě jedna z lepších hlavních hrdinek (teda ne že by to bylo nějak moc těžké - většina hrdinek YA fantasy jsou udělané jak přes kopírku). Taky jsem si konečně naplno oblíbila Manon, Elide, Lorcana a Lysandru. Chaol mi v tomto díle nijak nescházel.
Elide a Lorcana jako dvojku naprosto žeru a jestli spolu neskončí, tak nevím.

06.03.2022 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

(SPOILER) I když byl Mal o poznání větší debil, tento díl se mi možná i líbil víc. Sice byl konec kapku rychlejší, ale navnadil narozdíl od minulého na další díl. Nikolaj byl taková ta postava, kterou si člověk od první chvíle oblíbí. Jsem zvědavá na Ptáka ohniváka a jak se s tím vším Alina vypořádá. Aparátus má taky velký potenciál.

03.03.2022 4 z 5

Démon stínů Démon stínů Lenka Dostálová

Sára mi připadala kapku plochá. Nevím proč, ale Lukáše jsem prostě nemohla vystát...

02.03.2022 3 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Nejlepší díl zatím

25.02.2022 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

chybělo mi tak nějaké to pořádné napětí

23.02.2022 3 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Radek Sterakdary Starý (p)

(SPOILER) I když se mi zezačátku zdálo, že jde jen o vycpávkový díl, a možná jde, ke konci už mi to tak nepřišlo. Laraem a Arila jsou spolu prostě sladcí a když L. umřel, nemohla jsem se ubránit teoriím. Jeho smrt byla... řekněme zvláštní. Nemyslím si, že je mrtvý, a pokud ano, tak autor určitě najde cestu k tomu, jak ho oživit.

22.02.2022 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Tak a je to tady, Dočetla jsem Měsíční kroniky.
A musím říct, celá série byla prostě wow. Autorka píše neskutečně čtivě, vytváří úžasné postavy (nejradši mám Winter).
Určitě si přečtu i její další knihy.

17.02.2022 5 z 5