Kaila146 Kaila146 komentáře u knih

DOKONALOST
10/10 ABSOLUTNĚ MILUJU

29.06.2022 5 z 5

Hořící království Hořící království Sally Green

Nejlepší a nejčtivější díl!

26.06.2022 5 z 5

Vyvolená Vyvolená Kristin Cast

(SPOILER) Rozhodně lepší než předchozí díly, četlo se mi to daleko líp. Zoey mě štvala o malinko míň než v předchozím díle, ale stále dost. Přece jí muselo dojít, že je s Lorenem něco špatně! Ale jsem ráda, že na své chyby konečně nějak doplatila. A taky jsem ráda, že přeměna Stevie Rae nebyla zadarmo.
Konec byl vážně napínavý.

26.06.2022 4 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

(SPOILER) Pozitiva:
DObrý nápad, postupné odhalování Leniny minulosti, čtivý konec, Kora, Prostě Lena a Nemoj (jsou spolu dokonalý xd), ta mytologie.
Negativa:
Začátek byl pomalejší, rychlý konec, Lukáš

21.06.2022 4 z 5

Svět démonů Svět démonů Sally Green

(SPOILER) POZITIVA:
Catherine feťák, postava Tanyi, Edyon, svět démonů, konec.
NEGATIVA:
Ambrose, střídání kapitol v nejhorších možných místech, zpočátku mi to nevadilo, ale hlavně ke konci mě to už hrozně štvalo

14.06.2022 3 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Klady:
Originální nápad, napínavé scény jako Zkouška a konec, postava Novy, Anarchisti, dobro a zlo ze dvou pohledů, vidět obojí z obou stran bylo vážně skvělé.
Zápory:
Adrianovy kapitoly, které mě bavily daleko míň, hlavně zezačátku a taky hluchá místa, kterých bylo alespoň za mě vážně hodně.
Více na mém bookstagramu @kaila146_watt.

11.06.2022 3 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

(SPOILER) Pozitiva:
Prostředí Pitorie a Severní planiny
Démoni, jejich dým a ilegálnost toho všeho
Napětí na konci
Postavy¨
HOLYWELLOVA SMRT
Negativa:
Hrozně rychlý konec, najednou boom a lidé hroozně rchle umírají
Ze začátku jsou postavy jako postavy ze SoC, akorát tam není Kaz
A samozřejmě hluchá místa

Více na mém bookstagramu @kaila146_watt

31.05.2022 3 z 5

Dvě temné vládkyně Dvě temné vládkyně Kendare Blake

Nepatrně slabší než předchozí díl. Úplně první kapitola, nebo spíš prolog, byla prostě úžasná. Četla jsem si ji několikrát. Potom to začalo být slabší a moc mě to nebavilo. Naštěstí zhruba od třetiny mě to bavit začalo. Katharinu jsem zase začala mít ráda, Arsinoe jsem si ještě víc oblíbila, moc nevím, co si mám myslet o Jules a Mirabellu mám míň ráda.

28.05.2022 4 z 5

Instant karma Instant karma Marissa Meyer

Pěkná a oddechová, ze začátku mě vůbec nebavila, ale pak nabrala na čtivosti.
V prvních dvou třetinách knihy mě štvala Prudence.

24.05.2022 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Ze začátku mě to vůbec nebavilo. Clary mi přišla taková nijaká, jediná dobrá postava byl SImon. ALe zhruba od půlky jsem začala mít ráda všechny a taky se to pořádně rozjelo. Konečně.
Ale ten konec mi přišel uspěchaný a já si říkala jen: wtf?
Nevěřím tomu, že je Jace Claryin bratr. Ty náznaky jsou už teď očividné.
Ale uvidíme...

22.05.2022 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Pěkná novela, ale na ostatní díly Dvorů to nemá.

19.05.2022 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Až na pár hluchých míst byla kniha úžasná.

13.05.2022 5 z 5

Hate List Hate List Jennifer Brown

(SPOILER) Wau, už hodně dlouho jsem si takhle nepobrečela. Jediné, co mi vadilo, byla neorientovatelnost, a to hlavně na začátku. Hl. hrdinka mi byla sympatická a místy mi jí bylo příšerně líto.
Takový otec... zase mi to připomíná, že bychom si měli své rodiny vážit.

09.05.2022 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Tahle kniha byla absolutně nádherná... čtivá a cítím se díky ní lépe. Postavy byly úžasné, nejradši jsem měla Tavi a hl. hrdinku (!). Ella byla taky zajímavá, ale trochu nevýrazná. To mi vůbec nevadilo, naopak - Isabelle tak měla daleko víc prostoru pro sebe.

08.05.2022 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Úžasné fantasy, akorát jak jsou všude ty vykřičníky, že je to plné erotického obsahu... ne. Možná v dalších dílech, ale tady na to vážně není prostor.

07.05.2022 5 z 5

Krátká a milá knížečka.

03.05.2022 4 z 5

Opačno Opačno Hannah Mathewson

Na to, jaké kolem toho bylo haló, teda nic moc
Ale hl. hrdinku jsem měla ráda

03.05.2022 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

(SPOILER) No nevím. První část mě bavila, stejně jako většina druhé, ale u svržení Kapitolu jsem si jen říkala: To je jako ono? Smrt Coinové jsem očekávala. Smrt Finnicka mi naopak přišla ÚPLNĚ zbytečná. Super čtení, ale autorka to koncem zkazila. (Podobně jako u Balady...) Taky je mi líto, že jsem se nedočkala interakce mezi Tigris a Snowem.

21.04.2022 3 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

Dobrá kniha, ale na Bardugo slabá.

19.04.2022 3 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Hodně lidí si tady stěžuje, že Poppy některé věci dojdou o 200 stránék později a je naivní, ale přesně to jsem na ní měla ráda, je tak daleko víc uvěřitelná. Naopak nesnáším ty hrdinky, které všechno umí, všechno zvládají a mají bezchybný instinkt. Co se Hawkeho týče, bavil mě, ale mezi mé knižní crushe se ROZHODNĚ nepočítá.
Až na některá hluchá místa byla kniha super.

18.04.2022 4 z 5