Kačkaknihomol Kačkaknihomol komentáře u knih

Konečně něco co není záchodová četba!
Upřímně jsem si myslela, že budu stejně nadšená jako u Nového měsíce, ale kniha mě mile překvapila. Pohled těch "zlých" byl skvěle napsaný. Bree mi na konci bylo strašně líto a i když to byla krvelačná upírka, přirostla mi k srdci. ;-)

04.03.2017 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

No tak hrozné to nebylo, ale že bych si z toho sedla na zadek to určitě ne. Jacobův pohled mně štval a pár stránek jsem musela přeskočit. Navíc se nekonal žádný boj s Volturiovými, což mně naštvalo, protože jsem se na ten boj těšila a oni si s nimi jen poklábosili.

04.03.2017 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Sice to není tak hrozné jako Nový měsíc, ale žádné větší zlepšení. Aspoň je tady ten boj s novorozenými, protože jinak by se kniha věnovala jen milostnému trojúhelníku Bella, Edward a Jacob. Mile mě překvapily příběhy Rosalie a Jaspera, kteří mě nějak moc nerozčilovali.

04.03.2017 3 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Této knize by nevadilo být o 100 stránek kratší, protože to pak začíná být uspávající. Myslím, že kdyby tato kniha neexistovala, sáze by to nějak zvlášť neuškodilo. Kniha je o uřvané Belle, která má díru v srdci a její jediný lék je vlkodlak Jacob. Z nudy mně vytáhla Alice a už jsem si myslela, že ten konec bude aspoň dobrý, ale na konci mně čekalo jen klábosení s Volturiovými. No, aspoň že už je Bella vyléčená, další řvaní bych už nesnesla. :(

04.03.2017 2 z 5

Čtyři děti a skřítek Čtyři děti a skřítek Jacqueline Wilson

Tento příběh mně okouzlil, což není žádné velké překvapení, protože autorka má obrovskou fantazii, která Vás uchvátí. Nejlepší přání bylo, když se děti ocitli v edvardovské době a samozřejmě úžasné bylo, když létali. Osobně jsem knihu přečetla dvakrát a určitě toho nelituji.

04.03.2017 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

První díl mi připadal lepší, ale tento má propracovanější děj. Katniss mně začíná pomalu, ale jistě štvát takže ji možná v dalším díle uškrtím. :D Konec knihy je víc než napínavý a mám pocit, že autorku zabiju, protože jsem napnutá jako struny. Nadšeně se vrhám po konci této úžasné trilogie.

03.03.2017 5 z 5

Život není kabaret Život není kabaret Jacqueline Wilson

Tuhle sérii jsem STRAŠNĚ dlouho nečetla.
Musím, ale pochválit sama sebe, že si všechno dobře pamatuju. :D Kniha je psána z pohledu Hetty, což mně mile překvapilo, protože Elvírka je sice super, ale jedině z pohledu Hetty. Jsem natěšená na druhý díl (mimochodem NESNÁŠÍM čekání). Ach, Jacqueline píšeš úžasně. :D

26.02.2017 5 z 5

Volání z hlubin Volání z hlubin Tanya Stewner

Tato kniha je v pohodě. Taková odpočinková,pohodová a vlastně i originální. Samozřejmě tato kniha má své mouchy, třeba ten věk byl takový nepředstavitelný, ale zatím mně v knize nic neurazilo takže pro milovníky fantasy vřele doporučuju.

16.02.2017 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Tato kniha je prostě skvělá! Je strašně čtivá a vy máte nutkání číst další a další kapitoly. Katniss byla místy až moc hrdinská, ale vypadá sympaticky takže mi moc nevadí. Na konci je naznačené, že v další knize bude milostný trojúhelník, každopádně já fandím Peetovi. Autorce musím pochválit originalitu a úžasné popisování věcí. Doufám že se trilogie v dalších dílech nezhorší, byla by to škoda.

14.02.2017 5 z 5

Divná a divnější Divná a divnější Robert Reger

No já tenhle styl psaní prostě nemusím.....
Po sto stránkách mně kniha začala konečně bavit! Předtím jsem se do knihy strašně nutila a nebavilo mně to. Pak se to nějak zlomilo a bylo to lepší. Do dalších dílů se asi pouštět nebudu, bojím se nudy.
Knize, ale musím pochválit ty scénky z Havranou, strašně jsem se u nich nasmála.

12.02.2017 4 z 5

Deník mimoňky 1-5 (box) Deník mimoňky 1-5 (box) Rachel Renée Russell

Upřímně jsem si nejdřív myslela, že to bude nějaká blbost, ale opak je pravdou.
Je to sice blbost, ale krásná blbost u které se musíte zasmát. Postavy mi připadají roztomilé teda až na potvoru Mackenzie, která je neuvěřitelně prolhaná a hnusná. Ty ilustrace jsou hrozně hezké a vtipné, knihy se četly rychle a proto dávám pět hvězdiček. Mně se asi nejvíc líbil čtvrtý díl, protože byl s vánoční tématikou a pátý, protože kdo by nechtěl být paní Všeználkovou. Já teda ne. :D

10.02.2017 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Nevím proč ale na tuhle knihu jen tak nezapomenu. Samozřejmě kniha má hodně negativ :
hrdinku Bellu, táhnoucí se děj atd. Přesto mám ale knihu tak nějak ráda a proto jí dávám pět hvězdiček. Nejspíš hlavně proto, že mě pak nějak začali zajímat upíři. Za to autorce smekám jak si tento svět dokázala vymyslet. Kniha je rozhodně lepší než film. Film hold nedokáže všechno narvat do hodiny a půl, ale kniha ano. Pokud hledáte knihu s romantikou a upíry, sáhněte po Stmívání.

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Co říct....WOW. Opravdu úžasná trilogie bude mi chybět. Jen se mi nelíbil ten konec, poslední pasáže jsem si přála mít s Gideonem. Xemerius je sice super, ale konec knihy jedině s Gideonem. Určitě bych snesla další knihu. Ale je to trilogie takže kniha nebude.
Achjooo. K filmu jedno velké NE. Děj je protáhlý, vynechávají se tam postavy a absolutně to není podle knihy. Jsem strašně zklamaná, film mě zklamal. :(

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Tahle kniha je možná JEŠTĚ lepší než Rudá jako rubín!!!!!!!!
Ty obálky jsou prostě krásné a, jsou jedním z důvodů proč jsem si knihu koupila. K minulému dílu jsem psala, že je děj rozjezdový. Tedˇ k ději nemám co vytknout. Postavy byly taky v pohodě až na Gideona, který byl neuvěřitelně náladový a lezl mi na nervy.
Filmy jsou hezké, ale knížky jsou prostě lepší. :D

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Tahle kniha ach.... Já prostě nepochopím, jak to tahle autorka napsala. Kerstin má neskutečnou fantazii a ta se cení. Určitě si tuhle knihu přečtěte, je prostě úžasná.
Děj je takový rozjezdový, nejsou tam nějaké obří zápletky. Gwendolyn je fajn hrdinka, oblíbila jsem si ji. Líbilo se mi na ní, že si od Gideona nenechala nic líbit. Postavy jsou celkem fajn jen babička, Charlotte a teta Glenda jsou neuvěřitelně protivné. Podle mně jedna z nejlepších knih, co jsem za tenhle rok přečetla. :D DOPORUČUJU

19.01.2017 5 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Co říct..... DOPORUČUJU

12.01.2017 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Krásná kniha i, když smutná.

09.01.2017 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Tahle kniha... WOW. Neuvěřitelně Kerstin obdivuju za její fantazii. Na začátku tam na mně bylo hodně postav a, proto jsem strašně vděčná za přílohu. Jinak nevím proč, ale mám strašně ráda Graysona.
DOPORUČUJU

09.01.2017 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Kniha mně neuvěřitelně zklamala. Po přečtení knihy Hvězdy nám nepřály to bylo velké zklamání. Nejzajímavější je asi ta první část, kterou bych upřímně nazvala "Vandalismus". Pak je tu druhá část, kde se pořád opakuje hledání Margo. A nakonec třetí úplně katastrofální a navíc se smutným koncem, který tam neměl být. Asi se opakuji, ale prostě kniha která Vás zklame.

06.01.2017 3 z 5

Rozdělená smečka Rozdělená smečka Erin Hunter

Kniha byla dobrá, mám ráda Zákon smečky. U těhle knih se mi, ale stává že mně na začátku neuvěřitelně nudí. Hlavní hrdinka Bouře byla někdy vážně bezcitná k Ševelovi. Občas jsem jí ale obdivovala, jak dokáže bránit ostatní psy. Čtyři hvězdičky dávám kvůli počáteční nudě a občas bezcitné hrdince. :-)

04.01.2017 4 z 5