Kackac77 Kackac77 komentáře u knih

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

Tento díl byl pro mě ze všech nejnapínavější. Wolfram se mstí. Král Jan se ze všech těch intrik asi zbláznil a chová se jako umíněné děcko. ... No, škoda, že to končí. Zvykla jsem si na ty příběhy.

21.02.2023 5 z 5

Na knížku jsem narazila náhodou. Nikdy jsem se o geografii nějak více nezajímala. Bylo to pro mne těžké čtení, po všech těch beletriích. Trošku jako číst učebnici. Bylo v ní však hodně zajímavých informací, jednoduché zhodnocení, proč se podle autora dějí některé konflikty a nebo naopak, kde se konflikty kvůli geografickým podmínkám v podstatě nedějí. Kniha je rozdělena do kapitol o Rusku, Číně a Spojených státech - tito největší hráči mají každý vlastní kapitolu, a pak jsou zde kapitoly o Západní Evropě, Africe, Blízkém východu, Indii a Pákistánu, Koree a Japonsku, Latinské Americe a Antarktidě. Autor se zabývá jak současností, tak uvádí i některé historické události a vývoj. Určitě stojí za přečtení.

26.01.2023 4 z 5

Království meče Království meče František Niedl

(SPOILER) Další díl série o Wolframovi a Benešovi. Opět se mi líbil, tento možná ještě víc. Část příběhu se děje na královském dvoře. Wolfram se ožení a Beneš pomalu dostavuje svůj hrad.... Těším se na pokračování.

25.01.2023 5 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Příběh pokračuje, tentokrát je v knize mnohem víc bojů, pořád se někdo snaží někoho přemoci nebo se ubránit. Chvílemi to bylo napínavé, chvílemi mi to přišlo pořád dokola stejné, každopádně, čte se to docela dobře, ale série o Platnéřovi se mi četla líp.

18.01.2023 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Já tady půjdu proti proudu. Upřímně nechápu to dobré hodnocení, ale mám pocit, že u romantických knížek to tak často je - přemrštěné hodnocení. Děj je strašlivě předvídatelný, nic mě v něm nezaujalo. Obsahuje spoustu klišé. Proboha, to musí být v romantickém příběhu každý chlap bohatý a každý ženská na pokraji chudoby, aby to fungovalo??? Jasmine mi lezla na nervy děsně. Chovala se jak rozmazlené děcko, ještě navíc vulgární. A ten styl psaní dialogů?! Na větu ten druhý člověk odpoví za dvacet stránek, a celých těch dvacet stran mezi otázkou a odpovědí si užijeme myšlenkových průjmů Jasmine. Všechno se donekonečna opakovalo..... Jsem ráda, že je to utrpení za mnou. A to mám na nočním stolku další knihu autorky. Už nevím, kdo mi knihy doporučil, jinak by to fakt schytal! Dávám dvě hvězdičky, protože úplný odpad to zase není.

05.01.2023 2 z 5

Směna Směna Anna Beata Háblová

Zajímavé čtení, autorka každopádně psát umí. Ze začátku mě to trošku nudila nebo možná i štvalo. Přišlo mi to depresivnější než lecjaká knížka popisující holocaust nebo jinou podobně lidsky šílenou věc. Přišlo mi to takové "o ničem", ale nakonec to bylo o všem.
Úryvek : Obyčejný smysl a ne neobyčejné nesmysly. Po tom jsem vždycky toužila, jenom jsem to nedokázala najít. Neuměla jsem to uchopit. Musela jsem počkat, až to uchopí mě.

26.12.2022 5 z 5

Plavba do nenávratna Plavba do nenávratna František Niedl

Poslední díl s Michaelem Dabertem, a opět byl fajn. Takové pohodové čtení, moc hezky to plyne a Dabert je prostě sympoš. Tento díl s teroristy mi chvílemi přišel trošku přitažený za vlasy, ale přesto to byla super odpočinkovka.

18.12.2022 4 z 5

Světla na pobřeží Světla na pobřeží František Niedl

Další díl o Michaelovi Dabertovi, pořád se mi líbí, je to napínavé, místy vtipné. Tentorát okořenené tím, že se Michael zamiluje, ale docela to tam sedne, není to trapně patetické.

11.12.2022 5 z 5

Pobřežní cesta Pobřežní cesta Raynor Winn

Tý jo, to byla krásná cesta. Ráda čtu cestopisy a sním o cestách a pár jsem jich už i absolvovala. Ale věděla jsem, že se vrátím domů. Mám zázemí a rodinu a peníze na jídlo a na kemp. To by hrdinové této knížky považovali za luxus. Vím jak to bolí vystoupit že svého komfortu, Ray a Moth museli, nic jiného jim nezbývalo. A cesta je změnila. Krásný příběh.

11.12.2022 5 z 5

Když se vosy vyrojí Když se vosy vyrojí Marie Rejfová

Josefína Divíšková opět fajn čtení

21.11.2022 4 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

(SPOILER) Tuto knížku jsem četla na doporučení. Ona je krásná, nemajetná, ale chytrá. On je bohatý, má postavení ve společnosti. Nemůžou být spolu, protože se píše rok 1879, a v Anglii se společnost řídí určitými zásadami. No ale ona ho samozřejemě přitahuje a on ji, no a dopadne to samozřejmě skandálem a happy endem. Ale kupodivu to vůbec není špatné. Čte se to hezky, není to takový ten debilní romanťák. Dozvídáme se tam vlastně i o počátcích feministek - tzv. modré punčochy, probíhá tam boj žen o právo volit, a ne být pouze majetkem mužů. Líbilo se mi to.

02.08.2022 4 z 5

Med v hlavě, marmeláda v srdci Med v hlavě, marmeláda v srdci Hilly Martinek

Moc krásný a dojemný příběh. Líbilo se mi i to prolínání časů. Toto téma mě už delší dobu zajímá. Má starý člověk právo dožít v kruhu rodiny se vším co to přináší za problémy? Nebo má právo ta rodina žít svůj pohodlný život bez obětování se nemocnému starému člověku? Nevím... Ani tato knížka mi odpověď nepřinesla, jenom nadnesla co to znamená pro obě strany, nesoudila, nehodnotila. Příběh byl krásně lidsky dojemný.

07.05.2022 4 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Právě jsem dočetla, nemohla jsem ji od poloviny odložit a přestat číst. Krásný příběh, silný... Je to popsáno tak jednoduše a lehce, velmi dobře se mi to četlo a zároveň to ve mně probouzelo spoustu emocí. Smíření s životem, se smrtí,...bylo tam všechno.

17.02.2022 5 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Moje první knížka od Terryho, už ho mám v merku dlouho, vlastně první, co jsem přečetla byl jeho životopis, kde mě Terry Pratchett zaujal. Čtení jsem si fakt užila. Mám ráda tento druh humoru, absurdní zápletky, atd... Navíc skvělé postavy. Kapitán Elánius, Karotka, a další. Určitě se pustím do další knížky, protože takto se zasmát u čtení se mi často nestává.

02.04.2024 5 z 5

Atomové návyky Atomové návyky James Clear

Audiokniha
Zajímavá a poučná knížka. Chvílemi mě štvala, většinou ve fázích, kdy upozorňovala nebo vysvětlovala nějaký můj špatný návyk :-). Dávalo to smysl, vše bylo dobře vysvětleno, jak to vlastně funguje s našimi návyky z psychologického hlediska. Zároveň tam je i spousta návodů, co s tím, jak to udělat, aby moje návyky pracovaly z dlouhodobého hlediska pro mě a ne proti mně. Jenom takový ten americký motivační způsob mě tam trošku vadil. Celkově myslím, že knížka může hodně pomoct.

18.03.2024 4 z 5

13! 13! Pavel Tomeš

Audiokniha
Po delší době jsem šáhla po knize povídek. A byla to skvělá volba! Tomeš prostě umí psát. Jak mám tendence brát věci "vážně", tak poslouchám a najednou.. cože!? Ty povídky jsou absurdní, kde na to autor chodí??? Každopádně moc mě baví jeho humor.

08.02.2024 5 z 5

Českomoravská stezka - Po historické hranici: po historické hranici Čech a Moravy Českomoravská stezka - Po historické hranici: po historické hranici Čech a Moravy Jan Hocek

Na knížku jsem náhodou narazila v knihovně, aniž bych něco takového hledala. Stezku Českem znám, kus jsem i šla. O této trase jsem nevěděla, je z těch novějších. Knížka popisuje jednotlivé etapy Českomoravské stezky, uvádí spoustu zajímavostí, je plná krásných fotek. Přečetla jsem ji za odpoledne. Úplně to na mě dýchlo, ty fotky, už se těším jak zase vyrazím s batohem. Vůbec mi připadá jako úžasný projekt, že někdo tyto stezky obnovuje, popisuje, prostě to k nám Čechům nějak patří - to čundráctví, a krajinu máme nádhernou.

30.01.2024 5 z 5

Chyť ten zvuk Chyť ten zvuk Ennio Morricone

Nedočteno, nehodnotím, ale ne proto, že by byla kniha špatná. Je na mě prostě moc. Neustále jsem si dohledávala zmíněné osobnosti nebo i filmy. Jsem hudební analfabet, který sotva pozná notu celou od noty půlové a tak jsou pro mě nějaké výrazy příliš odborné. Pana Morriconeho obdivuji, a věřím, že kniha je dobrá. Já bych se ale u ní trápila dlouho.

18.11.2023

Nepotřebuješ se změnit Nepotřebuješ se změnit Anthony De Mello

Dříve jsem četla dost "seberozvojových" knih, teď je nečtu skoro vůbec. Na tuto jsem narazila na audiotéce, a vzhledem k tomu, že nebyla moc dlouhá, řekla jsem si, že to zkusím. Je to takové všechno na jedno brdo, ale vlastně je fajn, si to připomínat. Takové ty základní poznatky o světě, o štěstí, o lidech. Sama vím, že když týden nepáchnu do lesa a lítám z práce do práce, že se člověk necítí dobře a že mu ten pocit štěstí nepřinesou úspěchy, peníze ani jiné statky - možná na chvilku. Tak je dobře si občas připomenout, že se mám zastavit a jen tak dýchat a jen tak být. A přijímat se. A tak ta knížka byla vlastně fajn. Žádné velké AHA momenty, ale knížka je milá, čtivá, jednoduchá.

21.10.2023 4 z 5

Zelená svatozář: Kapitoly z ekologické etiky Zelená svatozář: Kapitoly z ekologické etiky Erazim Kohák

Poslechnuto jako audiokniha na ČRo. Velmi zajímavé filosofování o ekologii. Zaujalo mě tady dost myšlenek. Nejvíc mě asi zasáhly kapitoly o zvířatech, o krutosti se kterou je zabíjíme kvůli jídlu, jak pořád nemáme dost. Delší dobu cítím, že přestat jíst maso úplně je moje cesta...
Planeta je v současné podobě neudržitelná. Stoupající počet obyvatel planety je jedna věc, druhá jsou zvyšující se nároky lidí.

06.10.2023 4 z 5