Kachorra Kachorra komentáře u knih

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Musím říct, že knížka se čte velmi dobře. Hlavní hrdinka mi bohužel příliš nesedla a často se mi její reakce vůbec nezamlouvaly, což se dá jistě za daných okolností pochopit. Docela mi vadilo časté opakování jednoho vulgárního výrazu. Několik stránek jsem dokonce přeskočila - nejsem zrovna fanynka přílišného popisování - nedá se nic dělat, novodobá literatura už prostě není tak zdrženlivá. Nicméně jsem se u knížky dost nasmála, takže si myslím, že 4 hvězdy jsou přiměřeným hodnocením.

12.11.2015 4 z 5

Spadla klec Spadla klec Sara Shepard

Musím říct, že tahle série patří mezi to nejlepší, co jsem četla. Konec mě vlastně velmi překvapil a vůbec jsem s tím takhle nepočítala. Autorka mě nechávala neustále v napětí díky vloženým vzpomínkovým pasážím Sutton. Člověk už si myslel, že ví, jak to je, a hle, ono to najednou bylo úplně jinak, jelikož i samotná oběť vlastně nevěděla zhola nic. Hodně dlouho se mi nestalo, abych se na čtení tak těšila a do čtení se vůbec nemusela nutit. Takže podle mého názoru si tohle dílo pět hvězdiček plně zaslouží.

07.10.2015 5 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Myslím, že tahle knížka stojí za přečtení kvůli svému zajímavému příběhu, který je navíc zasazený do vesnického prostředí. Co se týče konce, nevěděla jsem kompletně, jak to dopadne. Celkově to ale bylo velmi milé překvapení a myslím, že si příště najdu čas i na jiné romány od této autorky.

21.08.2015 5 z 5

Muzikantská Liduška Muzikantská Liduška Vítězslav Hálek

Rozhodně si myslím, že se jedná o výborné čtení na krátkou dobu. Sice je to čtení jen na jeden večer, ale člověk se pak může zamýšlet nad tím, jak drobné nedorozumnění a nekomunikace může ovlivnit celý náš život.

18.07.2015 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Ze začátku jsem se obávala, že příběh mi nebude příliš blízký a že mě to nebude bavit. První dojem se ale ukázal jako lichý. Musím říct, že pokud člověk nemá zrovna rozjásanou náladu, tak tahle kniha je asi ten nejlepší lék na různé chmury.

18.07.2015 5 z 5

Jezero snů Jezero snů Lisa Kleypas

Když to vezmeme od obálky, tak ta se opravdu povedla. I když musím říct, že obálka slibuje něco trochu jiného a to trochu ovlivnilo můj konečný dojem z knihy. Za ducha jsem ráda, protože příběh svými vstupy oživil a bez něj by to nebylo ono. Vulgární slova zrovna v knížkách nemusím, ale to člověk na první pohled nepozná. Naštěstí se nevyskytovala tak často a občas se to dá přežít.

18.07.2015 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Musím říct, že nic zvláštnějšího jsem ještě nečetla. Podle střídání hlavních hrdinů jsem usoudila, že bude vyprávění v ich-formě. Když následovala er-forma, hodně mě to překvapilo, protože jsem se s tímhle řešením ještě nesetkala. V knize je spousta vulgarismů. Jejich přítomnost asi byla nutná - škoda, tohle mi v literatuře hodně vadí Ale skousla jsem to.

14.02.2015 4 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Od téhle autorky jsem zatím četla jen Mediátora. Možná je to tím, že jsem se namlsala a teď se těžko bude shánět něco lepšího. Námět byl zajímavý a mě se líbilo dění v podsvětí. Jen škoda, že Johnovi bylo podle mého názoru dáno jen docela málo prostoru. Nechávám si tedy rezervu pro další díly.

22.01.2015 3 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Přestože jsem ještě nezažila, aby se mi film líbil více než kniha, v tomto případě se tak stalo. Nedokážu vysvětlit, čím to je, že film, přesto že se v mnohém lišil od knižní předlohy, se mi jevil jako daleko lepší. Filmové zpracování má úžasnou atmosféru a konec, který člověka chytí za srdce.
Kniha je dobrou doplňující zkušeností s tímto výtvorem. Styl psaní může být rušivý, ale když si na něj člověk trochu uvykne, dá se to vydržet. V knize můžeme s Forrestem sdílet jeho četná a neuvěřitelná dobrodružství, situace, kterým se prostě musíme zasmát a nelze je jen tak přejít. Člověk je nucen se sám sebe ptát: "Jak jen je tohle možné?" Jsem ale ráda, že jsem si knihu mohla přečíst.

17.01.2015 4 z 5

Včera tě budu milovat Včera tě budu milovat Cristin Terrill

Tak tohle je literatura z docela jiného soudku, než na kterou jsem zvyklá. Z počátku jsem nechápala téměř nic o tom, jak to celé funguje. Díky Bohu jsem se dokonce nepodívala na konec, jak to bohužel mívám ve zvyku. Nepřipravila jsem se tak o překvapení - tady by mi to asi hodně vadilo, protože konec byl pro mě opravdu nečekaný, ba dokonce šokující.

16.11.2014 5 z 5

Anděl Anděl Denisa Tatíčková

Nápad to byl určitě zajimavý, ale co nemohu odpustit, je volba jazykových prostředků. Časté opakování některých slovních spojení mě rušilo, ale i tak jsem to rychle přečetla. Jako každé dílo mi to také určitě něco dalo, ale znovu bych po téhle knize nesáhla.

30.10.2014 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Ještě než jsem si přečetla tuhle knihu, rozhodla jsem se, že si dříve přečtu Poslední dopis od tvé lásky. Ten mě ale vůbec nezaujal - možná to bylo tématem, které se prolínalo celou knihou. Pak teprve jsem začala číst Než jsem tě poznala. Nevím, jestli to mělo nějaký vliv na mé vnímání příběhu, ale naštěstí mě dopisy nijak neodradily od čtení této knihy. Musím říct, že Než jsem tě poznala je dozajista daleko lepší dílo s hlubší hlavní myšlenkou. Kniha je naštěstí vtipně napsaná, což trochu umírňuje vážnost hlavního tématu. Určitě jsem ráda, že jsem si to přečetla, ale toto zrovna nepatří ke knihám, které bych si chtěla přečíst znovu. Myslím, že konec byl docela reálný a docela ho i chápu. Kdyby byl jiný, možná by Než jsem tě poznala nevyvolala takové nadšení a vlnu emocí. V knize byly kapitoly v ich-formách vedlejších postav, u Willa se tak ale nestalo. To je trošku škoda, protože speciálně do jeho myšlení bych pronikla ze všeho nejraději. Příběh je to vyjímečný a trošku mu přilepšuje i obálka, která na mě působila pozitivním dojmem.

10.10.2014 4 z 5

Oheň bez uhlí Oheň bez uhlí Vlasta Javořická

Kniha obsahuje 3 povídky. Ta první byla neuvěřitelná a jen jsem se divila, kam hlavní hrdinka odkládala svou hrdost. Druhá povídka byla velmi krátká a název Ve spárech alkoholu mnoho napovídá. Při četbě třetí povídky, Vičíhoroviny, jsem přemýšlela, jak někdo může snést tolik neštěstí najednou.

27.08.2014 4 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Výborná kniha pro čtenáře každého věku, která v člověku dokáže probudit silné emoce - smutek, radost, vztek, lítost. Smutný námět je doprovázen humorem, u kterého se člověku brzy zlepší nálada.
Je psána v ich-formě, která nám většinou umožňuje pohled na ďěj jen prostřednictvím jednoho člověka. V tomto případě to ale autorka skvěle vyřešila a na jednu situaci můžeme pohlížet prostřednictvím ostatních osob. Dozvíme se jiné skutečnosti, které by nám jinak unikly. S tímto stylem jsem se ještě nesetkala a já mu tleskám, protože jsem z něj byla nadšená. Krátké kapitoly podněcují čtenářovu chuť číst dál.
Na tomto příběhu jsem nenašla jedinou negativní věc a jsem ráda, že jsem měla možnost si ho přečíst. Není tedy divu, že má kniha tak vysoké hodnocení a je pravdou, že si ho plně zaslouží.

13.08.2014 5 z 5

Vykoupený hřích : Děti panímámy Zlatuškové Vykoupený hřích : Děti panímámy Zlatuškové Vlasta Javořická

Kniha se moc dobře četla a brzy jsem ji měla přečtenou. Stejně jako obsah samotné knihy ale musím pochválit i obálku, která pozornost čtenáře, jako jsem já, chtě nechtě přitáhne.

05.08.2014 5 z 5

Hřivna zakopaná. Část první Hřivna zakopaná. Část první Vlasta Javořická

Strašná je jen ta představa, že se na jednoho člověka může najednou sesypat tolik neštěstí. I přes četné životní překážky se hlavní hrdina dokázal smířit se skutečností. Přes to vše negativní se objevil i záblesk naděje a štěstí.
Všichni můžeme být rádi, že doba spěje rychle kupředu a jak jsou dnes rozsáhlé možnosti v medicíně.

24.07.2014 5 z 5

Dopisy do minulosti Dopisy do minulosti Judith O'Brien

Přestože mám často dojem, že v knihovně nemám zrovna šťastnou ruku na výběr knih, tentokrát se mi podařil husarský kousek. Kniha mě nadchla a přiměla zjistit si více o válce Severu proti Jihu. Často jsem se u ní příjemně zasmála, takže doporučuji hlavně romantickým duším, kteří si zde přijdou na své.

24.07.2014 5 z 5

Ivanka Ivanka Mája Nováková

Někdy přijde podobné čtení vhod. Zchudnutí povrchní Ivanky kontrastuje se zbohatnutím lékaře, který jí byl jen pro smích. Přesto je vydět, že ani bohatství člověku nezaručí šťastný život. Musí být krásné znát člověka charakteru doktora Veselého. Nevím, jestli jsem pesimistická, ale myslím, že je to dnes velmi ohrožený druh člověka, který je laskavý, vlídný, srdečný, nesobecký a ve kterém není snad ani jediná stopa po špatné lidské vlastnosti.

28.12.2013 5 z 5

Na nebožku vypadáte skvěle Na nebožku vypadáte skvěle Miloslav Švandrlík

Na začátku knihy, nebo spíše v první polovině mi myšlenky unikaly kamsi daleko, takže jsem se docela ztrácela i v postavách. V polovině se to ale zlepšovalo a konec mě pobavil. V reálu už by to ale tak komické nebylo.

20.08.2013 3 z 5

Obdivuji, jak někdo dokáže takto zveršovat celý příběh tak, aby to mělo hlavu a patu. Jen škoda, že autorův život skončil zrovna tak, jako život postavy básníka Lenského.

23.06.2013 4 z 5