Kachorra Kachorra komentáře u knih

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Velmi zajímavý příběh, konec mě velmi překvapil. Navíc se kniha četla rychle a přesně tak to mám ráda. Jisté věci mi sice neseděly, ale to nebude chyba na straně knihy.

10.04.2017 4 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

U téhle knížky jsem hodně dlouho váhala, jestli dám tři hvězdy, nebo pouze dvě. Hlavní hrdinka mě naprosto iritovala. Přestože jsem knihu chtěla několikrát odložit, nakonec jsem to neudělala a dočetla. Co se týče záhady, nemůžu říct, že bych nějak toužila vědět, kdo v tom má prsty. Z konce jsem nijak zvlášť nadšená nebyla. Nad některými záležitostmi můžu jen kroutit hlavou.
Co se mi ale líbilo, byly narážky na různé knihy. Námět také nebyl špatný. Líbila se mi také ironie (například jméno a příjmení hlavní postavy), přičemž srdce na obálce mi také přijde jako výsměch sám. Věta pod nadpisem to celé zcela vystihuje. Když k hodnocení přidám i obálku, která se mi líbí, ty tři hvězdy budou zasloužené.

07.04.2017 3 z 5

Horečka Horečka Lauren DeStefano

Obě knihy jsem přečetla, protože mě velmi zaujal námět, který je velmi zajímavý. Už je to delší dobu, co jsem četla první díl, možná by bylo lepší, kdybych je přečetla hned za sebou. Řekla bych ale, že první díl byl o něco lepší. Horečka se mi už začala zdát celkem nudná, ale konec byl velmi zajímavý. Nechápu, jak je možné vydat dva díly a poslední nechat být.

30.03.2017 3 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

U téhle knížky bych si na plné hodnocení netroufla. Začátek mě příliš nenadchl, ale přesto jsem četla dál a dokonce se mi to začalo líbit. V polovině knihy jsem si říkala, že té romantiky je už docela dost na můj vkus. Ale nechtěla jsem knihu odložit. Konec se mi líbil, ještě si rozmyslím, jestli se pustím do dalších dílů.

19.03.2017 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha se mi líbila, rozhodně se ale nejedná o nic jednoduchého, ačkoliv je v ní vše vysvětlováno. Četla jsem ji dlouho, protože jsem ji musela střídat s odlehčenějšími knihami. Ale nakonec jsem ji dočetla. Nejlépe se mi četl konec knihy. Hlavního hrdinu bych zařadila mezi ty nejlepší hrdiny ze všech knih, které jsem kdy četla. Jedná se o knihu, která každého čtenáře velice obohatí. Každý musí být rád, že se nedostal do podobné situace.

15.03.2017

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Kniha je plná krátkých kapitol a díky tomu se čte velice dobře. Bohužel hlavní postava mi není příjemná, přesto si možná přečtu další knihy. Mám pocit, že kniha se nápadně podobá trilogii Svět Tryllů (nejen stejný svět, ale i vztahové záležitosti). Dokonce si myslím, že tuším, jak to dopadne. Pokud se ovšem autorka nerozhodla, že tentokrát to udělá obráceně.

09.03.2017 3 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

U téhle knihy se mi líbil konec. Přesto neodolám a vyzkouším i druhý díl. Musím však poukázat na to, jak mi Emmi tak strašně lezla na nervy. Od začátku až do konce mi vadilo její chování. Na druhou stranu se to četlo velice rychle a uvidí se, jaký bude ten další díl.

22.02.2017 4 z 5

Původně jsem si nemyslela, že si tuhle knihu přečtu, ale nakonec jsem neodolala a musela jsem si udělat svůj vlastní názor. Zprvu jsem si říkala, že to není tak špatné. Na druhou stranu tomuto rozhodně nejde dát 5 hvězdiček. Nelze to srovnávat s tím mistrovsky propracovaným dílem, které paní Rowlingová vytvořila a kterému se žádné pokračování nemůže rovnat. Zápletka byla zajímavá, nicméně tam byly věci trochu nelogické a trochu nedodělané. Byl tam trochu i humor, ale v některých případech jsem se spíše trochu vyděsila (asi jsem trochu prudérní). Díky tomu, že se jednalo o divadelní hru, měla jsem to během jednoho dne přečtené, což je také plus. V součtu jsou tři hvězdy adekvátní.

05.02.2017 3 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Poslední dobou jsem měla problém se do knih začíst a na to čtení se i těšit. Tady jsem se ale těšila a moc se mi líbil styl psaní a především grafické vyřešení textu. Velmi si cením fotografií, takže můžu doporučit. Myslím, že tahle kniha mi právě sedla do momentální nálady.

03.02.2017 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Nápad byl určitě dobrý, ale nemám pocit, že by se jednalo o knihu, která by mě vtáhla do děje, nebo o knihu, s jejímiž postavami bych se ztotožnila. Možná jsem měla až příliš velké očekávání a pak jsem byla trochu zklamaná. Ve druhé polovině už jsem měla trochu problémy se čtením a snažila jsem se co nejvíce pospíchat. Jsem ráda, že jsem ji přečetla, podruhé ale určitě ne. Na druhou stranu je nutné vyzdvihnout konec, nebo spíše tu část před úplným koncem, která mě dost příjemně překvapila a vylepšila tak celkové hodnocení.

16.01.2017 3 z 5

Ruské byliny / Russkije byliny Ruské byliny / Russkije byliny Jana Hrčková

Krásně zpracované příběhy. Jistě podpoří chuť učit se ruskému jazyku.

23.12.2016 5 z 5

Strážkyně pramene Strážkyně pramene Emmi Itäranta

Kniha má zajímavý námět, který je zajímavým zpestřením v záplavě jiných. Finská literatura má docela jinou atmosféru, než kterákoliv jiná, pro tento čtenářský zážitek vřele doporučuji.
Strážkyně pramene se mi lépe četla až v druhé polovině, kde se mi jevila zajímavější a měla jsem větší chuť číst dál. Celkově ale nemám co vytknout.

25.10.2016 5 z 5

Chceš-li s mužem býti... musíš s ním i výti…? Chceš-li s mužem býti... musíš s ním i výti…? Alena Jakoubková

Kniha mě upoutala především svým zvláštním názvem. Pokoušela jsem se číst jiné knihy od této spisovatelky, ale toto byla první, kterou jsem dočetla. Takže myslím, že nakonec na tuhle spisovatelku přeci jen nezanevřu. Přečetla jsem ji docela rychle a konec, i když byl docela rychlý, mi značně vylepšil náladu.

16.08.2016 5 z 5

Láska a zášť Láska a zášť Hana Marie Körnerová (p)

Pěkné, rychle se to čte. Pokud budu chtít mít jistotu, že kniha bude dostatečně romantická a zároveň "cudná", tak vím, které autorky si půjčovat.

26.05.2016 5 z 5

Netvor Netvor Alex Flinn

Film jsem sice vůbec nedokoukala, ale musím říct, že knížka na mě udělala daleko lepší dojem, než ten kousek filmu, který jsem viděla. Příjemně mě to vtáhlo do děje a při čtení jsem nemohla dumat nad něčím jiným, jako se mi to stává u jiných knížek. Čtení netrvalo dlouho.

22.05.2016 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

U téhle knížky si pamatuji, že jsem ji měla povinně přečíst na základní škole, což jsem také udělala, přestože tehdy jsem téměř vůbec nečetla. Když jsem si ji ale přečetla znovu, bylo to, jako bych kdysi četla jen stručný obsah o knížce. Jinak myslím, že se nedá hodnotit jinak, než pěti hvězdičkami.

21.02.2016 5 z 5

Minotaurus Minotaurus Michaela Burdová

Přestože tento druh literatury sama od sebe nijak nevyhledávám, celá série se mi moc líbila. Možná i změním názor. Od začátku jsem se ale nemohla zbavit myšlenky na člověka, který zhodnotil, že toto je vhodné pro čtenáře od 11 let. Tohle jsem nijak nepochopila a myslím si, že by se nic nestalo, kdyby tu hranici trochu posunuli. Přece jen mám dojem, že na tenhle věk je tam příliš násilí, ale možná jsem to já, kdo je trochu pozadu. Konec je podle mě velmi dobře promyšlený a překvapující.

06.02.2016 5 z 5

Nápady svaté Kláry Nápady svaté Kláry Pavel Kohout

Na tuhle knížku jsem přišla zcela náhodou a půjčila si ji v knihovně, protože jsem si vzpomněla na úryvek z čítanky na základní škole, který se mi moc líbil. Opravdu jsem se občas dost dobře pobavila. Na druhou stranu autorova souvětí se mi zdála až příliš složitá. Je třeba přiznat, že já bych tak dlouhá souvětí asi nikdy nevytvořila. Střídaly se pasáže, kdy se mi kniha četla velmi dobře s pasážemi, které mě moc nebavily. Podle mého názoru ty nejlepší scény byly především s rodinou Kláry Zimové.

05.01.2016 3 z 5

Dívka za zrcadlem Dívka za zrcadlem Cecelia Ahern

Když jsem přečetla první povídku, hodně jsem o ní přemýšlela. Nějak mi to nedalo a došla jsem k závěru, že ten konec byl prostě nějaký divný. Je pravda, že život není spravedlivý, ale pro příště si raději přečtu něco, kde to jednoznačně skončí spravedlivě. Jenže člověk někdy k něčemu přijde jako slepý k houslím, i to se někdy stává.
Co se týče druhé povídky, tak tam jsem se trochu ztratila v ději a netuším proč. Když budu hodnotit jako celek, tak to budou lepší tři hvězdičky.

17.12.2015 3 z 5

Přivolávání Přivolávání Kelley Armstrong

Nedá se říct, že by mě příběh tak zaujal, že by mě to nutilo pořád číst. To určitě ne. Ale přečetla jsem celý díl a to se také počítá.

04.12.2015 4 z 5