Kachorra Kachorra komentáře u knih

Vesnice u lesa Vesnice u lesa Vlasta Javořická

Román má velké množství dějových linek. Právě proto jsem se v ději na začátku trochu ztrácela, ale pak už se to jen zlepšovalo. Děj byl plný tragických událostí, ale i tak se tam našlo i něco pozitivního. I přesto se kniha četla velmi dobře a brzy jsem měla přečtené oba díly.

10.09.2019 5 z 5

Této noci patříš mně! Této noci patříš mně! Bianca-Maria

Už je to dlouho, co jsem tento příběh přečetla, ale mám pocit, že to bylo dvakrát. Každopádně se mi to líbilo a i s koncem jsem byla spokojená.

06.03.2018 5 z 5

Střídavé štěstí Střídavé štěstí * antologie

Doporučuji zejména těm, kteří mají rádi krátké příběhy z vesnického prostředí na začátku minulého století. Všechny povídky se mi líbily, nejvíce asi povídka paní Javořické. Paní Javořická prostě psát uměla. Ale i ostatní povídky byly moc povedené a možná, že na podobné sbírky si najdu čas i v budoucnu.

18.01.2018 5 z 5

Zn. blondýna hledá Zn. blondýna hledá Blanka Svobodová

Docela příjemná a oddychová záležitost, ale konec mi nějak zamotal hlavu. Myslím, že mohl být trochu více rozveden. Ještě si rozmyslím, jestli se k autorce někdy vrátím, ale styl psaní se mi líbil a občas jsem se i pobavila.

25.12.2017 3 z 5

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

Knížky paní Körnerové mám všechny moc ráda a tahle moje očekávání také nezklamala. l když musím říct, že kočárová série byla přeci jen o dost lepší. Přesto už se moc těším na Znamení hada :-)

23.12.2017 4 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Při čtení první poloviny knihy jsem vůbec neplánovala, že bych jí mohla dát plný počet hvězd. Nicméně konec, který se mi velice líbil, mě přesvědčil o tom, že si to tenhle příběh zaslouží. Co víc, obálka na mě působí velice příjemným dojmem a oceňuji, že se k příběhu moc pěkně hodí.

15.12.2017 5 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

U některých sérií je pět knih hodně. Tady je to ale žalostně málo. Doufám, že se můžeme těšit na další díly.

27.09.2017 5 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Příběh se vyvinul směrem, jakým bych to vůbec nečekala, ale to přispívá jen k vyššímu hodnocení. Myslím, že takové knihy se dají číst jedině v případě, že je na ně ta správná nálada. Takže teď se raději pustím do docela jiného soudku.

23.08.2017 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

V případě takového námětu bych upřednostnila, pokud by tam bylo méně romantiky - na můj vkus jí tam bylo až příliš. Ale knížka se četla rychle. Sice jsem ji napoprvé odložila, ale vůbec nelituji, že jsem se k ní vrátila.

02.08.2017 4 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Nedá se říct, že bych napětím musela pořád číst, ale knížku jsem přečetla rychle. Původně bych dala tři hvězdy, ale za ten konec musím jednu přidat.

22.07.2017 4 z 5

Každé řešení má svůj problém Každé řešení má svůj problém Kerstin Gier

Téma příběhu mi maximálně sedlo do nálady. Moc se mi ten nápad líbil a knížka mě bavila. Vůbec se mi nestalo, že bych pořád kontrolovala, kolik stran mi ještě zbývá do konce, jako je to u jiných knih. Hlavní postavu jsem si velice oblíbila, jinak to prostě nešlo.

20.07.2017 5 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Hana Marie Körnerová (p)

Hlavní hrdinka je sice stále horší, na druhou stranu je to zajímavé čtení, které má člověk rychle za sebou - až toho člověk lituje. S hodnocením se už výše jít bohužel nedá.

06.07.2017 5 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Na začátku knihy jsem se obávala, že mě to bude trochu nudit. Od autorky jsem už přečetla hodně, takže mě to udivilo. Ale pak se to postupně začalo zlepšovat. Ve druhé polovině první části už jsem poznávala autorčin styl, který se mi líbí.

19.06.2017 4 z 5

Zmatené Zmatené Sara Shepard

Knihu jsem začala číst před rokem, ale kdovíproč jsem ji nedočetla. V poslední době jsem si na sérii vzpomněla a řekla si, že bych to mohla zkusit znovu. A chyba to nebyla. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Sice se děj rozjel později, než jsem zvyklá, ale stále je to velmi příjemné čtení. Autorka mě stále překvapuje a jsem zvědavá, co si vymyslí příště.

09.06.2017 5 z 5

Zamilovaná Zamilovaná Delia Fiallo

V některých případech jsem žasla, ale knihu jsem dočetla a i to se počítá.

04.06.2017 2 z 5

Třetí přístav Třetí přístav Hana Marie Körnerová (p)

Toto je případ knihy, která mě nejspíš přiměje k tomu, abych více vyhledávala knihy současných českých spisovatelů. Paní Körnerová píše tak, že člověk knihu odloží, až když opravdu musí.

20.05.2017 5 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Do knížky jsem se začetla, ani nevím jak. Některé věci nebo jednání postav jsem úplně nepochopila, tak doufám, že pochopím v dalších dílech.

17.05.2017 5 z 5

Čistý plamen Čistý plamen John Steinbeck

Příběh má zajímavý námět, ale asi jsem očekávala něco trochu jiného. Vůbec jsem nepochopila, proč se vlastně střídala místa děje příběhu - dokonce jsem se musela podívat na další komentáře, abych zjistila, jestli jsem jediná, nebo je nás víc. Čtení ale netrvalo dlouho a určitě je to zajímavá zkušenost. S novelou O myších a lidech se to ale srovnávat nedá.

11.05.2017 3 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Knihu jsem přečetla velmi rychle a už se těším na další díly.

10.05.2017 5 z 5

Kniha Dinina Kniha Dinina Herbjørg Wassmo

První polovina knihy se mi četla o poznání lépe a rychleji. Pak už se ta čtivost trochu zhoršovala. Moc se mi ale líbily použité výrazy a styl, jak je kniha napsána. Konec mi přišel zvláštní, ale právě to dělá knihu jedinečnou.

25.04.2017 4 z 5