Kniha Dinina

Kniha Dinina

Silný, bolestný životní příběh ženy, jejíž osud poznamenala tragédie - jako dítě Dina zavinila smrt své matky. Otec, krajský hejtman, ji od té doby ignoruje a nechává ji vyrůstat bez jakékoli péče, až si uvědomí, že zcela zdivočela. Zaměstná pana Lorcha, aby ji naučil číst, počítat a hrát na cello. Hudba se pro ni stane útěchou, dívka se však nikdy nenaučí chápat pravidla a řídit se nepsanými zákony svého okolí. Když Dina dovrší patnáctý rok, seznámí se s padesátiletým Jacobem Gronelvem a okouzlí jej. Hejtman uvítá, když jej Jacob požádá o její ruku, a Dina proti své vůli odchází s manželem na statek Reisnes. Stane se z ní podivuhodná, nebezpečná bytost, která svou nevázanou smyslností a vnitřní silou získá obrovskou moc nad osudy ostatních. Muži po ní touží, ale přestože Dina miluje sex, nikdo nedokáže proniknout k jejímu srdci. Až jednoho dne připlouvá na Reisnes tajemný Rus.. Podle tohoto románu natočil Ole Bornedal v roce 2002 poměrně úspěšný stejnojmenný film. V hlavních rolích se objevil vedle Marie Bonnevieové také Gérard Depardieu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25435/kniha-dinina-25435.jpg 4.242

Dinas Bok (1989)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Kachorra
25.04.2017

První polovina knihy se mi četla o poznání lépe a rychleji. Pak už se ta čtivost trochu zhoršovala. Moc se mi ale líbily použité výrazy a styl, jak je kniha napsána. Konec mi přišel zvláštní, ale právě to dělá knihu jedinečnou.

ber-tram
12.07.2016

Divoká, smyslná, živočišná, tvrdá, prohnaná. Taková je hlavní hrdinka. Přivedl mě k ní Marco Beltrami, kterého moc nemusím, jenže soundtrack k obrazivému filmu Ole Bornedala patří mezi perlu jeho diskografie. Severskou literaturu nemám v malíku aspoň jako Beltramiho, abych posoudil, kam patří Kniha Dinina, jestli mezi perly či všední náklad. Mně se však i vzdor rozměrům líbila (kniha i Dina). 30/16

playada
04.04.2016

Zbytečně zdlouhavé. Od strany 450 jsem již notně přeskakovala. Konec? Jak to skončilo? Ví to někdo? Podle mě to konec nemá.. Jinak čtivý román, dala bych pět, ale ten konec mi tam chybí.

iae
13.08.2014

Výborný román!!!

Alma-Nacida
06.04.2014

Rozpaky, rozpaky... Jako poselství knihy vnímám to, že nelze dostat, to co chceme, hlavně proto, že to chceme. Závěr se ztrácí v mlze, proč hrdinka nechává svého syna bezmála bez povšimnutí jsem taky nepochopila, jestli zabila svého muže z lásky nebo z nenávisti nebo z jiného důvodu se mi taky nevyjasnilo. Když má kniha přes 500 stran, zdá se i to trochu málo.

orinka3
24.03.2014

Jak jen to ti severští autoři dělají...strhující četba, silný příběh o zničující osobnosti ženy, kvalitní četba. Zaslouží si plný počet hvězdiček.

apfelbirne
27.01.2011

Můj favorit! Od začátku jsem byla paf a hltala stranu za stranou. Promyšlená na emoce působící kniha.

lucajda
23.12.2010

Kniha které mě několikrát rozbrečela, je to opradu silný příběh. Viděla jsem i film ale už to nikdy neudělám. Film končí úplně jinak jako kniha. Ale alespoň jsem z toho nebyla tak smutná

Márinka

Úžasná kniha. Důkaz, jak lze spojit mystickou krásu s racionální chladností. Tomu, kdo miluje historické romány a netuší jak může ledová Skandinávie 19. století souviset s horkou vášní, vřele doporučuji. Podle knihy vznikl v roce 2002 film „Dina“ s Marií Bonnevie a Gérardem Depardieu v hlavních rolích.