Vykoupený hřích : Děti panímámy Zlatuškové

Příběh z venkovského prostředí 20.let vypráví o těžkém osudu selské ženy a jejích dětí. V krátké době umírá na statku 7 z 9 dětí. Matce zůstali dva synové, oba se chystají ženit. Starší syn ještě před svatbou umírá a nevěstu zemřelého syna vnutí matka mladšímu synovi. Trvá dlouho, než mladí lidé k sobě najdou cestu a své štěstí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95012/vykoupeny-hrich-deti.jpg 4.38
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Road

Kniha Vykoupený hřích : Děti panímámy Zlatuškové

Kachorra
05.08.2014

Kniha se moc dobře četla a brzy jsem ji měla přečtenou. Stejně jako obsah samotné knihy ale musím pochválit i obálku, která pozornost čtenáře, jako jsem já, chtě nechtě přitáhne.

kika 13
10.04.2014

Pěkně psaný román.

modranka
17.06.2013

Anotácia vcelku vystihuje túto kratučkú novelu. Za vlastné zlyhanie zaplatila panímáma Zlatoušková privysokú cenu. Príbeh je veľmi pekne napísaný, pre milovníkov českého jazyka prináša úžasné synonymá, na ktoré sme už dávno zabudli. Aj opisy života na vidieku, práce na statku, a všetko okolo hospodárstva, je v texte zachytené veľmi vierohodne. Akoby som sa v čase vrátila do chalupy svojej babičky. Kto má rád filmy pre pamätníkov, kto túži vrátiť sa v čase, kto si rád prečíta o ľudských osudoch, nenechajte si tento románik prečítať. Žiadna lovestory vám ho nenahradí. Samozrejme, že tu nenájdete "posteľové scény, šteklivé opisy sexu", no o to je zaujímavejší samotný život jednoduchých ľudí.

Vlasta Javořická
česká, 1890 - 1979