Ivanka

Ivanka https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176921/mid_ivanka-wyR-176921.png 4 8 3

Oktávanka Ivanka má vše, co si mladá dívka může přát, a proto je povrchní a zhýčkaná. Neuvážená finanční transakce její matky ale přivede rodinný podnik do těžké situace a matka i s dcerou jsou nuceny odejít ze svého domova. V tíživé životní situaci postupně poznávají nejen těžký život chudých lidí, ale také charaktery těch, kterým důvěřovaly, i těch, nad kterými se povyšovaly.... celý text

RendyaDav
13.01.2020 4 z 5

Jo pěkné , příjemné čtení pro ty co mají rádi romantiku.

susu
26.03.2017 4 z 5

Klasická prvorepubliková červená knihovna. Někdy v pubertě jsem ji našla v babiččině knihovně a byla jsem jí nadšená. Z nostalgie dávám 4 hvězdy :)

Kachorra
28.12.2013 5 z 5

Někdy přijde podobné čtení vhod. Zchudnutí povrchní Ivanky kontrastuje se zbohatnutím lékaře, který jí byl jen pro smích. Přesto je vydět, že ani bohatství člověku nezaručí šťastný život. Musí být krásné znát člověka charakteru doktora Veselého. Nevím, jestli jsem pesimistická, ale myslím, že je to dnes velmi ohrožený druh člověka, který je laskavý, vlídný, srdečný, nesobecký a ve kterém není snad ani jediná stopa po špatné lidské vlastnosti.