kachnat kachnat komentáře u knih

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Knihu jsme přečetla jedním dechem. Čekala jsem ženský pohled na Osvětim, který byl jen nastíněný pár odstavci a kniha vlastně byla o tom, co se s Cilkou stalo po válce, ale i tak mě příběh pohltil. Velmi silný a smutný příběh. Stejně jako Tatér s Osvětimi mě ten příběh prostě dostal.

08.06.2020 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Není až tak drsná, děj má spád. Hlavní postavu jsem si hned oblíbila. Vraha jsem tušila, ale pořád jsme přemýšlela proč... Příjemná detektivka, příjemně napsaná. Už se těším na další případ.

08.06.2020 5 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Podstatně lepší něž první díl. Čtivě napsané, děj má spád. Pachatele jsem neodhalila až do konce knihy.

04.06.2020 4 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Přečteno za 2 večery. Dobře napsané, skvělá zápletka.

28.05.2020 5 z 5

Skrytá píseň Skrytá píseň Valentina Nazarova

Nápad psát knihu formou zpráv na FCB, mi zprvu připadal zvláštní, ale nakonec to bylo stejné, jako psát kapitoly. Příběh je zajímavý, skvěle se četl. Jedna sestra se vydá po stopách té druhé, aby zjistila, co se vlastně stalo. Zda žije nebo ne. Mě se kniha líbila, přečetla jsme ji za 2 večery.

23.05.2020 5 z 5

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

První 2 kapitoly jsme se nemoha začíst. Pak jsme se ale do knihy zakousla a přečetla ji na jeden zátah. Příběh malého chlapce a jeho matky. Malý Noem si vzpomíná na svůj předchozí život a způsobuje tím kolem sebe zmatek. Jeho matka si nejprve myslí, že trpí psychickou poruchou, pak však narazí na článek o reinkarnaci a profesora, který tento "obor" studuje a píše knihu. Do příběhu je krom reinkarnace zapletena kriminální zápletka.... Kniha je dobře napsaná, líbila se mi.

20.05.2020 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Opět napínavé, chvilku mi trvalo, než jsem se začetla. Tento díl jsem nehltala tolik, jako první a třetí (povedlo se mi ho přeskočit). Ale do týmu přibyla Rose, dialogy jsou vtipné a celkový dojem dobrý. Pachatelé jsou známí od počátku, takže jde o to je dostat.....

18.05.2020 4 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Vtipné, hezky a čtivě psané. Nejsem biožena a ani nikdy nebudu, ale tohle mě fakt bavilo a smála jsme se občas nahlas. Brala jsme to jako parodii, nadsázku.

15.05.2020 5 z 5

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Nechtělo se mi do čtení, nemám tento styl příliš v lásce, ale musí uznat, že je to naprosto úžasně napsané. Krátký příběh, zajímavý. Děj má spád a čte se sám.

12.05.2020 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Přeskočila jsem omylem druhý díl série, který čtu teď. Vzkaz v láhvi byl opět skvělý příběh, další rozmotávání minulosti a hledání vraha, špičkování mezi Karlem, Asadem a Rose (Yrsou) je příjemné zpestření děje. Občas je kniha trochu překombinovaná, ale i tak si přečtu celou sérii, autor píše čtivě a knihy jsou napínavé.

08.05.2020 5 z 5

Patrioti Patrioti Pascal Engman

Kniha mě ve vlnách nadchla a zase nebavila. Popis současného Švédska a problémy s migrací a nenávistí jsou velmi dobře popsány a je to vlastně realita dnešních dní, nejen ve Švédsku. Nebavily mě části o politice. Zajímavé propojení postav. Chvílemi velmi napínavé. Ovšem konec na trajektu byl lehce přehnaný, i když smutný, tak vlastně happyend???

06.05.2020 3 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Příběh smrti jednoho z dvojčat mě do sebe vtáhl okamžitě. Vyprávěno z pohledu otce i matky, stres, nevěra, smutek přeživšího dvojčete, duchařina. Příběh je zamotaný, ale četl se překvapivě dobře, za jeden den jsem ho dala. Konec mě velmi překvapil, čekala jsme částečně happy-end. Rozuzlení toho, co se vlastně stalo bylo také velmi překvapivé.

25.04.2020 5 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Fantasy, postapo… Nevím, kam konkrétně bych knihu zařadila. Ale za jeden večer jsme ji zhltla. Skvěle napsaná, nepustí Vás. Má 2 časové linie, popisuje strach z toho, co se děje, soudržnost lidí, brutalitu neznámého. Malorie, hlavní postava, má strach, ale dokáže přežít a vychovávat 2 děti tak, aby přežili všichni.…..
Navíc teď, v době koronavirové krize, je to jako být přímo v ději, přestože to není totéž.

24.04.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Klidná, příjemná a pohodová detektivka, nevadí mi množství stran, je to příjemně psaná kniha, čte se sama. Je pravda, že v tomto díle je víc citů. Ale to spíš dodává lehké napětí mezi hlavními postavami. Zdálo se mi to lehce překombinované, ale i tak se těším na další díl.

24.04.2020 5 z 5

Druhý život Druhý život S. J. Watson

Tak třetina knihy měla velmi rozvláčný děj, pak se to zlomilo a četla jsme jedním dechem. Hlavní hrdinka, Julie, pro mě byla trochu ujetá v tom smyslu, že reagovala na své životní zvraty naprosto nečekaně a nelogicky. Vyústění jsme nečekala, vrah a otec Connora - to bylo velké překvapení. A konec byl uspěchaný a jako čtenáři přede mnou, jsem nabyla dojmu, že zbraň obrátila proti sobě. Nečekala jsem, že mě kniha tak zaujme, ale i přes en rozvláčný začátek jsem ráda, že jsem knihu dočetla.

16.04.2020 3 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Moc jsem se na další díl těšila. Uběhla asi moc dlouhá doba, takže jsem zpočátku trochu tápala, knihy na sebe navazují. Předchozí díly byly víc vražedné, krvavé. V tomto dílu se autor věnoval více soukromí postav a děj obsahuje hodně dialogů a vtipných hlášek. Konec je (epilog) šťastný, přestože bych to nečekala. Celá serie se mi líbila a jistě se k ní zase vrátím.

12.04.2020 4 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Příjemná četba, psychothriller bez zbytečné krve. Nemohla jsme se odtrhnout. Až do poslední chvíle jsme jen spekulovala o tom, kdo vlastně chůvu sejmul. Psáno z pohledu několika postav (matka, dcera, chůva a detektiv), dvě časové linie.

09.04.2020 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Pěkná detektivka, propracovaná, překvapivý příběh. Čtivá.

06.04.2020 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Velmi čtivá kniha, příběh není složitý, ale propojení postav, popis děje a situace je velmi chytlavý a mě kniha prostě nepustila. Přečteno za 24 hodin. Konec mi byl sice jasný zhruba od půlky knihy, ale i tak jsem ji hltala až do konce i přes ponurou atmosféru.

06.04.2020 5 z 5

Hněv andělů Hněv andělů John Connolly

Propletený příběh, fantasy thriller, množství postav. Příjemně napsané, dobře se četlo. Zajímavý příběh s padlými anděli, bojem dobra a zla, a překvapivý konec. Detektivní zápletka.

06.04.2020 4 z 5