kachnat kachnat komentáře u knih

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Velmi povedený příběh, pohltil mě od začátku až do konce. Už se nemohu dočkat pokračování...

23.12.2020 5 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Pomalý rozjezd, až jsme přemýšlela, že knihu odložím. Naštěstí jsme to neudělala. Příběh se rozjel na plné obrátky a pohltil mě.

23.12.2020 4 z 5

Catherine Catherine April Lindner

Velmi čtivé, příběh reálný. Myslím, že vše už bylo napsáno od čtenářů přede mnou a není třeba nic dodávat.....

23.12.2020 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Taková odpočinková četba, nic extra náročného. Kdo je vrah jsem tušila už od půlky knížky. Odpočinková četba, zhltla jsem ji za 3 večery, dobře se četlo.

07.12.2020 3 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Vcelku odpočinková kniha, žádné extra těžké zápletky, dobře se mi četla, ale rozhodně to není top od této autorky.

07.12.2020 3 z 5

Skleněná republika Skleněná republika Tom Pollock

Opět úžasně čtivé. Škoda, že další díl v českém jazyce nevyšel. Konci to v nejlepším a mohu si jen domyslet, kdo nakonec bude paní ulic a jak to dopadne.

21.11.2020 5 z 5

Syn Londýna Syn Londýna Tom Pollock

Skvěle psaná městská fantasy. Hezký příběh plný zvláštních postav.

21.11.2020 5 z 5

Hraj mrtvého Hraj mrtvého Julia Heaberlin

Opět jsme se nezklamala. Skvělý příběh, čtivá kniha.

12.11.2020 5 z 5

Temnota Temnota Ragnar Jónasson

Dobře se četlo. Zajímavý příběh s velmi nečekaným koncem. Hlavní postava má pěkně zašmodrchaný osud....

09.11.2020 4 z 5

Půlnoční kluk Půlnoční kluk Mark Hill

Prvních pár stránek jsem nemohla přečíst. Pak mě děj vtáhl do sebe a i přes střídání časových linií a velkou kombinaci jmen a příběhů jsem knihu zhltla za 3 večery. Rozuzlení velmi zajímavé, přestože jsem od půlky knihy tušila, byla jsem kombinací překvapena.

03.11.2020 4 z 5

Vítr z hor Vítr z hor Andy Wildwood

Také děkuji autorovi, za poskytnutí knihy k četbě.
Pro mě byl děj příjemný, četlo se mi dobře. Fantasy mám ráda, a i když moc nadpřirozena kniha neobsahovala, bylo to příjemné čtení.
Co mi nesedělo byla na jedné straně spisovná čeština, což bych u druhu postav, které v knize jsou, nečekala. Na druhou stranu až příliš často používané slovo zmrd. Také některé reakce hrdinů nejsou úplně úplně přirozené.
Ale celkově knihu hodnotím jako příjemnou a odpočinkovou četbu.

02.11.2020 3 z 5

Náměsíčná Náměsíčná Chris Bohjalian

Prvních cca 100 stran jsem se snažila udržet pozornost a nutila se číst. Pak kniha nabrala spád. Konec mě opravdu překvapil, takový závěr jsem nečekala. Nakonec vcelku ucházející kniha, i když přemýšlím, zda je to opravdu možné, to co náměsíční ve spánku dle knihy dělají.

26.10.2020 3 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Hezká detektivka, příjemné čtení. Zhruba v polovině knihy jsem věděla, kdo je vrah, ale i tak jsme knihu dočetla.

26.10.2020 4 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Zhltnuto za 2 večery. super detektivka.

26.10.2020 5 z 5

Dcera Dcera Jane Shemilt

Než sem knihu otevřela, jukla jsme na její hodnocení... Takže jsem čekala něco nemastného, neslaného, prostě strašného. Ale opak byl pravdou. Naopak mě kniha téměř od začátku nadchla. Střídání času, postavy, příběh. Konec je nečekaný, vlastně i trochu nereálný. I když.... Co je dnes nereálného? Za mě doporučuji, četlo se mi dobře, jedním dechem.

21.10.2020 4 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

(SPOILER) Jak již bylo napsáno, horor to rozhodně není, spíš psycho thriller. Ale i tak se mi kniha četla dobře, líbila se mi. Příběh byl zajímavý a s překvapivým koncem. Sice jsem tušila, že tam bude další člen rodiny, ale pořad jsem si říkala, že to ta nebude. Dočetla jsem včera večer a pořád přemýšlím, který z nich vlastně přežil.... A jestli je možné, že přežil ten hodný a probudil v sobě monstrum….

12.10.2020 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Naprosto úžasný thriller. Čteno jedním dechem. I když jsem podezřívala skutečného vraha pořád jsem si říkala, že to tak nebude.... Dokonalá zápletka, děj měl hlavu a patu (trapně opakuji hodnocení od ostatních :-)), skvěle napsané. Doufám, že v dalším díle bude pokračovat tým ve stejném složení a alespoň trochu nám bude poodkryt tajemný neznámý č. 037....

10.10.2020 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Přečteno za jeden den, jedním dechem.... Příběh moc pěkný, strašidelný dům skvěle popsaný, postavy sympatické. Konec trochu moc šťastný.... Ale kniha se mi líbila, stejně jako předchozí knihy autorky.

04.10.2020 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Rose se vrátila do práce, Asadovo tajemství je odhaleno, opět spousta uprchlíků, zamotáme do toho Alexandra, kterému hráblo a rozhodl se vzít do rukou samurajský meč a nakonec teroristický útok.... Asadova minulost se spojuje se současností, pomsta, nenávist..... Chápu, že severské země díky své politice mají hodně uprchlíků. Jenom bych ráda, aby se Olsen vrátil k více klasickým případům oddělení Q.

04.10.2020 3 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

První půlka knihy mi nějak nešla číst, prala jsme se s ní. Pak se děj rozproudil a v momentě, kdy se začal zaplétat a rozplétat Rosin život mě tento díl pohltil. Hned sem vlítla na další, abych zjistila, co s s Rose dělo dál :-)

30.09.2020 4 z 5