Kacennnka Kacennnka komentáře u knih

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Jakože... od začáku jsem čekala něco jiného, ve výsledku to bylo tak hrozný.

Zakletá Zakletá Orson Scott Card

Knize dávám dvě hvězdičky zcela subjektivního rázu. Není to dvouhvězdičková kniha, tahle kniha má mnohem na víc - ale ne u mě. Není to špatná kniha, naopak je to dobrá kniha s opravdu neskutečně propracovaným příběhem, mě bohužel nijak nezaujala a dočítala jsem ji horko těžko.

Drakie Drakie Sophie Jordan

Tak jo, moc jsem od toho nečekala. Vlastně vůbec nic. A hlavně jsem ani trochu nečekala, že celou knihu spolknu během jednoho dne. Sice mi to občas docela hodně připomínalo Smečku, ale když si vezmu, jak mě Cremerová nas... štvala, tak mi to vůbec nevadí. Není to stoprocentní, ale pět hvězdiček tomu prostě dám!

04.11.2019 5 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

Některé scény byly tak sladké, že mě z toho bolely zuby a Jacindino skuhrání po Willovi mi brnkalo na nervy, ale stejne tomu dávám všechny ty hvězdičky. Cassian tuhle knihu jednoduše zachránil.

Návrat Návrat Sophie Jordan

Byl to díl, který se hravě vyrovná těm předchozím, ale chybělo mi tam to kouzlo. Autorka se to snažila udělat šíleně dramatické a akční a to to trochu pokazilo. Navíc tam byla spousta nesmyslných událostí a až moc náhod. A ještě ke všemu ten konec... Já chápu, že spousta lidí byla nadšená z tohohle happyendu, protože to byl happyend v pravém slova smyslu a ani nebyl klišoidní. Nicméně, pro mě to zas tak happy není.

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Percy není špatná knížka. Naopak je velice dobrá. Bohužel jsem od toho čekala moc a nakonec mě to lehce zklamalo. Ale zase to nebyl žádný propadák a já se rozhodně chystám pokračovat v dalších dílech, protože všichni říkají, že je to díl od dílu lepší a lepší.

Dokonalý sen Dokonalý sen Ally Condie

Někde hodně na pomezi mezi 4* a 5*. Čtyři hvězdičky asi nejsou fér, ale Cassia je někdy fakt otravná a navíc si potřebuju nechat rezervu na další díl. :) Btw. Někteří autoři by si měli ujasnit, co je konec a co ne! Grrr...

Děti z půdy Děti z půdy Jan Pavel

Nic pro mě.

Panika Panika Lauren Oliver

Tato kniha není pro každého. Pokud nemáte velká očekávání a nechcete se moc zabývat děním a nějak se v tom šťourat, tak by se vám líbit mohla. Opravdu, má na to potenciál. Nicméně mě nijak moc nezaujala, nudila mě a rozčilovala. Je mi to líto, ale nakonec jí dávám dvě hvězdičky, protože to víceméně zachraňovaly jen některé scény a vyprávění.

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Je to pro mladší čtenáře, ale je to milé a roztomilé a vyprávění naprosto fajnové.

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Jenny Han. Skvěle vymyšlený příběh. Boží překlad.

04.11.2019 5 z 5

Oheň a plamen Oheň a plamen Jenny Han

Jednička byla top, ale trochu mě zamrzelo, kam to směřuje. Ale Jenny Han.

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

Kdyby nebylo 300 stran venovano malichernym problemum Taylor z doby, kdy ji bylo dvanact, bylo by to mnohem lepsi.

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Oproti jedničce docela zklamání.

Solitaire Solitaire Alice Oseman

S touhle knihou nesouhlasím v mnoha věcech. Buď jsem ji úplně nepochopila nebo ji ani nechtěla pochopit... Nebo prostě jsem ji četla v blbé době či se bojím si přiznat, že to, co je v ní napsané je vlastně pravda. Každopádně tahle kniha není pro každého. Upřímně si nejsem moc jistá, co se na tom tolika lidem mohlo líbit, ale budiž. Každý je nějaký. Nad Tori jsem si vyloženě málem vytrhala vlasy, jak strašně moc mě štvala. Celý koncept příběhu mě moc neoslovil a celkově jediné, co se mi fakt zamlouvalo byl styl psaní, protože to bylo opravdu čtivé. Dávám tři hvězdičky a pevně věřím, že si kniha nejde své fanoušky.

Losing it Losing it Cora Carmack

Je to milý a zábavný příběh, který přečtete za chvíli. Nejen kvůli rozsahu knihy, ale hlavně díky autorčině stylu. Dávám čtyři hvězdičky, přestože mě trochu nafrknul epilog, který byl pro mě až moc kýčovitý.

Prach a popel Prach a popel Jenny Han

Nakonec trochu zklamání, protože mi nakonec nesedl koncept příběhu. Ale miluju hrdinky. A miluju Jenny Han.

Lola a kluk od vedle Lola a kluk od vedle Stephanie Perkins

Fajn oddychovka, zajímavé prostředí. Milovala jsem otce hlavní hrdinky.

Isla a šťastné konce Isla a šťastné konce Stephanie Perkins

Fajn oddychovka, která ve vás zanechá hezký pocit, ale tím to hasne.

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Intirky v dystopickém světě jsou vždycky fajn a tady se to autorce docela povedlo. Jenom nemám ráda námět vyvolených hrdinek.

03.11.2019 4 z 5