Kacenak Kacenak komentáře u knih

Popravčí Popravčí Chris Carter

I v tomhle případě musím dát pět hvězd. Opět důmyslná zápletka, napínavý příběh, i když dost brutální, popis míst činu je dost podrobný. Každopádně Vás ta temnota zcela pohltí, a čekáte, kdo bude další. Čte se to samo, nelze se odtrhnout. Navíc drsnej Hunter a milej Garcia tvoří dost sympatickou dvojici. :)

29.10.2019 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Dávám 5*, ale oproti Zlobě byl tenhle díl trochu slabší. Je to stále stejná šílená Carterovina plná napětí, tojo! Ale proložená dost podrobným popisem krutýho týrání dítěte, který mi prostě vadilo víc než vraždění samotný.

23.11.2022 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Jedna hvězdička za "real-life" příběh a za zajímavosti ze života v Africe. Nic víc.
Nezaujal mě styl psaní autorky, nakonec mě vůbec nebavil ani příběh, a co mi nejvíc vadilo je fňukání rozmazlený ženský, která se na dovolený zbláznila do chlapa a pak se celou dobu diví tomu, že v Keni musí čůrat za chajdou, nebo že je tam táák odlišná kultura. Neasi. Mein Gott, Lketingovi by se asi u Švýcarů taky moc nelíbilo.

Asi nejsem ten správnej romantik.

12.08.2017 1 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tohle bylo fakt labůžo. Sice trochu drsný, ale napínavý od začátku do konce. Důmyslný, zajímavý, s nečekaným rozuzlením. Asi jsem se zase zamilovala. 100%.

15.02.2019 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Musela jsem s hodnocením chvíli počkat, abych si srovnala své pocity z knížky. Je to první věc od autora mimo jeho sérii s HH (kterou mimochodem zbožňuju celou).
Je to jiný. Ale! Pořád je z toho cejtit ta napínavá Nesbovina. Konec hodně překvapivej. Hodně se mi líbí postupné odkrývání souvislostí minulosti s přítomností. Člověk vlastně přichází až postupem knížky, co se vlastně tehdy stalo a co dalo hrdinům směr v jednání. Rozhodně doporučuju přečíst.

28.03.2022 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Jak už bylo psáno níže, přijde mi, jako by psal knihu někdo jiný. Ale! Není to vůbec myšleno negativně. Bylo to mnohem temnější a brutálnější. Sice ne tolik napínavé jako třeba Písečný muž, ale v určitých pasážích šokující určitě. Celkově další podařený díl.

18.01.2022 4 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Mě to bavilo! Ideální na čtení v pražským smradlavým MHDčku.

05.12.2021 4 z 5

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Tohle jsou fakt nejsilnější ****, nejradši bych dala 4 a půl, ale nemůžu se zbavit pocitu zklamání po dočtení konce. Je to moje první Kulhánkova kniha, a musím říct, že se mi dostalo všeho, co mi bylo slíbeno. Gejzíry krve, mrtvoly všude kolem, brutální řežba a k tomu vtipný hlášky. Neustálá akce nenechala vychladnout, a člověk valil oči, co všechno může hlavní hrdina přežít. Ale. Ten konec mě slepil jak výstřel z gluegunu a nechal ve mně rozporuplný pocit. Celkový dojem se dá ale vyjádřit: Páni!

06.11.2020 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Silo mě bavilo hlavně na začátku, autor měl čas se více věnovat popisům postav i okolí, a vy jste se mohli ponořit do tamního světa a představit si život v něm. Atmosféra byla velmi dobře vykreslená. Nicméně místo toho, aby příběh gradoval, ke konci spíš oploštěl, což mě trochu mrzí. Každopádně kniha stojí za přečtení, v post-apo žánru by mohla tvořit základ knihovny. :)

06.11.2020 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Zpočátku jsem se bála, že mě po Harrym a Joonovi hlavní postava vůbec nezaujme, a taky že jo. Morck je starej morous. Ale jeho parťák to dobře oživuje. Společně to pak vytvoří supr tým, co mě baví. Takže i přes počáteční obavy hodnotím příběh velmi pozitivně, je to čtivý, má to spád, zajímavou myšlenku, napínavej průběh. Jistě si dám i další díly! :)

29.08.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nevím, která z těch tří ženskejch mi lezla na nervy víc. Jestli věčně vožralá Rachel, pošahaná Anna nebo psychotická Megan. Všechny. Každá jinak. A možná kvůli tomu, že mě ta knížka vždycky tak vytočila, nemůžu jí upřít to, že by mě nezaujala a nakonec i nebavila. Asi budu taky nějak drcnutá, když dám tolik hvězd. Zachránil to ten konec. Posledních pár stran, díky.

09.04.2017 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Kniha je výborná, postavy, nápad, děj - naprosto parádní! ...ale ten konec? Achjo.

10.06.2015 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Je to divný, a taky přehnaný. Ale mělo to spád a napínavý to občas taky bylo. Celkem to navíc odsejpalo, takže za mě OK.

05.12.2021 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Po Stalkerovi slabší rozjezd, ale nakonec se příběh rozběhl správným směrem, a Joona měl zase o zábavu postaráno. Zajímavé rozuzlení zápletky. Ale co ten konec...?! Brzo budu muset sáhnout po dalším dílu, achjo.

24.01.2021 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Adler-Olsen bude patřit mezi mé oblíbence, po Ženě v kleci další dobrej případ. Hodně mě to bavilo a těším se na další. Až se mi přestalo stýskat po Harrym a Joonovi. :)

18.10.2018 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Eh, tak tady vůbec nevím. První polovina byla fakt docela teror. Hlavní postava si rozhodně mohla odpustit ty svoje chvástavý-honící-ego-kecy. V půlce to začalo docela držet nějakej směr, i když na mě to asi bylo moc překombinovaný a přepohádkovaný. Prakticky to dobře dopadlo jen proto, že měli věčnou extrémní zprdelekliku.
Celkově docela fajn, ale rozhodně bych se nepřipojila k těm jásavým recenzím pod mým komentářem. Každopádně zajímavý to bylo, jiný to bylo, a číst se to taky dalo. Slušný. :)

05.10.2017 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Přemýšlím, která z těch pěti byla nejlepší, ale tahle asi ne. Písečný muž byl lepší. Navíc mě hrozně rozčilovala ta těhotná Margotka. Celou dobu jsem si přála, ať už porodí a nechá to na Joonovi.
Ale celkově mi celej Kepler sednul, takže proto tolik hvězd, bavilo mě to velice. :)

18.03.2017 5 z 5

Tak jsem se těšila a tak jsem zklamaná. Dle zdejších hodnocení jsem měla velká očekávání, ale nudila jsem se. Hodně. Zkrátka jsme si asi nepadly do noty.

10.04.2016 2 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Sice složitější příběh než v předchozích dvou dílech, ale o to zajímavější. Osobně se mi zde líbí propojení s minulostí a tématem druhé světové války. ;)

14.07.2015 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Asi jsem očekávala kriminálku typu Nesbo nebo Kepler, zdálo se mi to ale v porovnání s nimi táhlejší a složitější. Navíc mi tam chybí ten sympatickej hlavní hrdina. Příběh jako takový napínavý byl. Určitě se pustím do dalšího dílu.

31.03.2022 3 z 5