KACABAK KACABAK komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Doporučuji:) Kniha je velmi čtivá a napínavá, celou dobu nevíte, co dcera Bohdana neví. S jejím příšerným a despotickým otcem Svatoplukem, by nikdo nechtěl žít, ona to vydržela více jak 30 let. Kniha mohla mít alespoň o 1 kapitolu více...změnil se pak otec?

15.05.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Při pohledu na obrázek přebalu knihy, jsem si říkala, proč je k tomuto tématu namalován právě věneček?...kupodivu je to hlavní bod celého příběhu. Setkáte se tu se vzpomínkami malé 9-leté holčičky a její velké židovské rodiny v 50-tých letech, holčička nám postupně dospěje v ženu. V příběhu se dozvíme, proč má její teta Hana důvod vypadat tak podivínsky a zda může být tak necitlivá, jak na první pohled vypadá? Autorka otevírá pokličku a nechává nás trochu vplout do historie židů během 2. světové války, kdy nikdo z nich nevěřil, že může být někdy hůře.

26.01.2019 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Naprosto úžasná kniha, napsaná lehkým perem a navíc i poutavě. Od knihy se mi nechtělo odejít. Všechny postavy jsou velmi barvitě popsány, takže si je můžete i živě představovat. Téměř celou knihu tam je naštvaná Barbora. Její 3 dcery nás mile a nemile překvapí. A kdo je ten Ludwig? Dámy čtěte????

07.02.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Při čtení knihy mi občas běhal mráz po zádech.Sama jsem 17.listopad zažila (jako dítě), ale tento scénář bych opravdu nechtěla. Obdivuji představivost spisovatelky, ale kniha je spíše depresivní. Hlavní hrdinka, dcera je bohužel celým režimem poškozena nejvíce. A její matka prožívá svá nejlepší léta bohužel ve vězení. Myslíte si, že se jim nakonec podaří setkat?

19.02.2022 4 z 5

Olive Kitteridgeová Olive Kitteridgeová Elizabeth Strout

Většinou se těmto “oceněným” knihám vyhýbám, neboť jsou psány příliš strojeným jazykem. Ale tato kniha je jiná, je psána lehkým jazykem a pořád Vás nutí číst dál. Kniha se skládá z krátkých povídek, které popisují život v městečku v Americe. Hlavní hrdinka, Olive, bývalá učitelka matematiky, musí lidi odpuzovat již svým zjevem, a rozhodně tak většinou učiní, když promluví. Asi by to má kamarádka nebyla, ale jak bude pokračovat její život, Vás prostě zajímá. Už jsem si objednala druhý díl

17.02.2022 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Úžasná kniha.Nemám ráda knihy o válce,ale přesto mě kniha nalákala a chtěla jsem zjistit,jak může slepá holčička přežít válku.Kniha je čtivá, neobsahuje kruté scény a odkryje Vám tajemství drahokamu.Co by jste dělali,kdyby byla válka?Doporučuji.

15.03.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Říkáte si ta vypravěčka je úplně bláznivá, ale stejně Vás to láká, jak to ta "bláznivá" dovypráví. Dlouho nebudete ani tušit, kdo je ten viník, pro lepší orientaci v příběhu sledujte čas před začátkem článku. Nová manželka mne opravdu překvapila svým konečným činem ke svému milému. Velmi napínavé...jezděte vlakem a sledujte své okolí..

08.01.2016 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nejlepší aristokratka. Nad knihou se opravdu zasmějete. Budete ji mít přečtenou za víkend. Nejlepší pasáž je výlet malých dětí. Ráda se ke knize zase vrátím.

19.11.2016 5 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Chcete se zasmát, čtěte!! Autorka má velký smysl pro humor a rozhodně měla pevné nervy s nevšedním dědečkem. Poznáte blíže život na Kubě a odhalíte, jak se dá přežít dovolená 2 odlišných generací, dědečka (komunisty) a vnučky:)

19.02.2023 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Klasicky čtivá kniha od této autorky. Hlavním dějem jsou přítomny válečné události ve Francii, krutý německý důstojník, krásná a naivní Sophie a OBRAZ. Určitě Vás překvapí, jaký osud může mít obraz, snad zachránil i život, rozhodně ale život někomu zkomplikoval. Sophie je pracovitá žena, která vaří ve své restauraci ve Francii, bohužel za války, musela krmit německé vojáky. Ale, co by člověk neudělal, aby přežil

17.02.2022 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Krásná kniha o nezdolné touze, žít normálním životem, v moderní době. Knihou Vás samozřejmě provede mladá a drzá slečna, která nejen, že miluje koně, ale umí se o ně starat, i na nich jezdit. Lásku ke koním ji určitě předal dědeček, který ji vychovává, a který má zkušenosti s drezurou koní. Co z té holky vyroste? Tak čtěte

17.02.2022 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Další zajímavá kniha od Moriarty pro ženy (muži by asi číst nevydrželi). Tři sestry, které se narodily ve stejný den Vás budou po celou knihu neustále překvapovat. Začátek Vás seznámí s událostí, o které si povídá celé město, najednou se však vrátíte do minulosti a musíte zjistit, proč se ta "událost" stala.

20.11.2016 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Doporučuji, oddechová kniha, která Vás jistě pobaví. Co tak asi mohou mít za problém na zámku Kostka? Ráda bych tam také jela alespoň na víkend.

19.11.2016 5 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Od této autorky asi nejslabší kniha. Chvílemi jsem se i nudila. A bývalá milenka, která hlavně příběh vypráví, mě celou knihu štvala.

19.11.2016 1 z 5

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Kniha je velmi čtivá, myslím především pro ženy. Detailně a velmi zajímavě, popisuje nejistoty mladé a pravděpodobně i velmi hezké dívky Giovanny v dospívání, a to v Neapoli. Celou knihu provází hledání odpovědi, na tajemství, týkající se její tety Vittorie a náramku. Dívka je zajisté poznamenána i rozpadem manželství jejích rodičů. Konec knihy mě překvapil a spíše i rozčílil.

03.01.2021 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

příjemné letní čtení

09.07.2019 4 z 5

Noční vlak do Lisabonu Noční vlak do Lisabonu Pascal Mercier (p)

Kniha mě vůbec nebavila, nedonutila jsem se ji ani dočíst. Hlavní hrdina je plný chmur a zmatků, i když byl váženým profesorem, své zaměstnání ze dne na den opustil a dále tápal, co se svým životem.

24.03.2019 1 z 5

Dny opuštění Dny opuštění Elena Ferrante

Úžasná kniha, pokud autorka popisované opuštění Olgy neprožila a jen událost vymyslela, je to geniální spisovatelka.Velmi silně popsané emoce až do úplné hloubky, kniha je občas obscénní, ale bez toho by událost popsat nešla.

21.06.2018 5 z 5

Voľba Voľba Nicholas Sparks

Velmi zajímavá kniha, která popisuje zvláštně začínající vztah 2 lidí, kteří jsou náhodou i.... Knihu jsem přečetla jedním dechem, přišla mi velmi napínavá a nápaditá, než došlo k "nehodě"...potom byla kniha příliš předvídatelná. Autor umí velmi poutavě popsat všední věci, určitě si přečtu i nějaké jiné jeho knihy.

02.05.2016 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Kniha mě pobavila. Bláznivá Bridget se snaží sama vychovávat 2 děti. Kniha je poutavě nabitá popisem každodenních situací s dětmi, které zná každá máma, ale Bridget se často vymknou z rukou:) Když vylezla na strom zachránit svého syna a u toho jí jako a potvoru vylezlo spodní prádlo z riflí a k tomu ji viděl ten příšerný morous ze školy a.... Dlouhé zápisky v deníku jsem občas ale přeskakovala. Nehledejte v knize žádná moudra, ale jistě Vás pobaví.

05.07.2015