Kaca24 Kaca24 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvěle napsaná kniha, která tak lehce plyne, ale příběh se nečte zrovna snadno. Mráz mi při čtení běhal po zádech a četla jsem se zadrženým dechem. Moc doporučuji, ke knize se určitě budu vracet.

04.08.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nemůžu ani najít vhodná slova.. Strhující příběh, ačkoli zpočátku jsem se nedokázala začíst, od druhé poloviny dočteno jedním dechem, posledních 50 stránek mám úplně skrabacené od slz. Energetická Louisa mi přirostla k srdci a Will.. Jeho smysl pro humor a charisma.. Asi bych se zamilovala úplně stejně jako Lou. Určitě doporučuji.

15.07.2016 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Za mě super! Hezky se četla, možná jen postav mohlo být trochu méně :). Krásné vykreslení postav, jejich vývoj, historické vyobrazení.. Místy mě "emočně vycucala".. Více takových autorů!

20.05.2018 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Mě bavila moc!! Pohled z "obou" stran, posmrtný život, cynická Bára-všechno super. Jen humor mi přišel místy až moc přitažený za vlasy.

20.05.2018 4 z 5

Kniha je napsaná skvěle. Čte se lehce, všechno zapadá, příjemná ironie a nadsázka a úžasná hlavní postava Nombeko, kterou si musí každý zamilovat. Jediné, co se mi na příběhu tak úplně nelíbilo, bylo až moc neuvěřitelných náhod , příběh pak působí nereálně.

28.11.2016 4 z 5

Láska, vztahy a přátelství Láska, vztahy a přátelství Don Miguel Ruiz (p)

Po přečtení této knihy mám pocit, že jsem tak nějak lepším člověkem. Člověkem, který zná svou cenu, už vím, že k lásce je nejprve potřeba sebelásky.. Kniha mi otevřela oči a taky emoční rány, po kterých už zbyly jen jizvy :)

05.10.2016 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Ačkoli to má být vtipná kniha, tak jsem tak půlku probrečela :).. Místy situace hodně přitažené za vlasy a jen těžko uvěřitelné. Díky knize jsem ztratila všechny představy o pravé lásce, kde jsi jsou partneři věrní :). Ale četla se krásně, lehce plynula, v postavách jsem se občas našla a plně jim rozuměla.. Ocenila jsem i nastínění komunistického režimu. Za mě hodně povedené, ale sama bych ji neoznačila nijak zvlášť humornou.

18.07.2018 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Takové úžasné pohlazení! Krásné ilustrace, myšlenky, rady, skvělý náhled na život :)..

20.05.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Jak tady většina lidí píše, kniha je opravdu čtivá, dostanete se na konec ani nevíte jak.. Vlastně tedy na začátek. Líbilo se mi krásné vykreslení postav, jasná charakteristika, každý z nich je tak trochu "blázen". To mi trochu vadilo, že mi žádná postava nebyla sympatická (jedině Bruno :D), Míšu jsem na začátku měla ráda, ale čím víc člověk čte, tím víc to opadá až z toho nezůstane nic. Dále mi trochu vadilo psaní ve stylu "volný tok myšlenek". Přeházení časových úseků mi přišlo zajímavé, čtenář pak musí furt tak trochu přemýšlet, co s čím souvisí atd. Knihu tedy hodnotím kladně a určitě stojí za přečtení, ale celkově na mě příběh nepůsobil uvěřitelně.

29.06.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

V první řadě bych chtěla velice kladně ohodnotit formu knihy, tedy dva příběhy, dva úhly pohledu, příběhy, které do sebe nakonec krásně zapadají. Je to strašně zajímavý nápad. Další super věc je na knížce to, že vás dokonale vtáhne do děje a vy se nemůžete odtrhnout, je napsaná velice lehce, srozumitelně, řekla bych, že se v ní krásně ukazuje skvělá povaha pana Hartla. Jen mi to místy připadalo spíš jako reklama na smůlu, sama bych být Veronikou v Bohnicích skončila mnohem dřív, ale o to pak byly ty "okamžiky štěstí" intenzivnější. Jen těch nevěr na mě bylo nějak moc.. Jinak kniha na mě udělala skvělý dojem a určitě stojí za přečtení!

07.12.2016 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Skvěle napsaná kniha doplněna výbornými ilustracemi. Autor dokáže s lehkostí a zároveň velice humorně s trochou ironie popsat svou dalekou cestu. Inspirativní kniha, Ladislav musí být skvělý muž.

28.09.2016 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Příjemná oddechovka. Někdy mi přišlo, že se myšlenky dost opakovaly, takže se musí číst po částech :).

19.05.2016 4 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Úžasná kniha, která nám pootevře pohled na vnitřní svět autistů. Kniha je takové příjemné pohlazení a člověk se až musí zamyslet, jaké malichernosti mnohdy řeší a to, co je opravdu důležité mu uniká.

04.08.2017 5 z 5

Zajímavá kniha, člověk se v ní tak trochu najde.. Jen mi trochu vadilo popisování chodu firmy a firemní problémy, tyto pasáže jsem přeskakovala.

29.06.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha se mi vcelku líbila. Postavy nebyly nijak zvlášť sympatické, a ti, které jsem si oblíbila na začátku se pak pěkně vyloupli a naopak :D. Pro mě osobně napínavé až do konce. Avšak konec jsem vnímala velmi nereálně. Manžel řekne manželce, že někoho zabil a ona téměř ani nehne brvou, to jako fakt?! Dále mi vadily časové posuny. K Rachel jsem cítila takovou lítost a soucit, že kdybych ji znala, asi bych ji zamkla doma, aby už nic nevyváděla. Kniha byla čtivá, hodnotím ji kladně.

25.10.2016 4 z 5

Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Pavel Walek

Dobře napsaná kniha, kterou pochopí i úplní začátečníci ve světě fitness. Vyvrací mnoho mýtů a vysvětluje nejasnosti a jako bonus nechybějí menší vtípky :)

15.07.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Skvělá kniha, ve které se člověk víceméně najde. Osudy někdy až neskutečně propletené, všechno do sebe zapadá, čtenář se občas musí zamyslet nad propojeností toho všeho. Kniha je skvěle napsaná, čtivá, nechybí ani humor a ironie.

19.05.2016 5 z 5

Milá oddechovka ve které nechybí kapka humoru a poučení :)

07.12.2015 4 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

Moc pěkná a čtivá kniha, kterou by si měl přečíst každý, kdo chce spokojený vztah..

07.12.2015 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Skvělá kniha, která vám nažene slzy do očí. Hlavní hrdinka se Vám svou osobitou povahu vryje do srdce, ani nebudete vědět jak. Vřele doporučuji

12.06.2015 5 z 5