k.m.h k.m.h komentáře u knih

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Jako maminka chlapečka nemůžu retrospektivní scénu Heather v nemocničním bufetu dostat z hlavy.

23.06.2021 5 z 5

Co Alice neřekla Co Alice neřekla T. A. Cotterell

I přes četné negativní komentáře zde se mi knížka moc líbila a dobře četla, ale ten konec...

SPOILER
jednak jsem nepochopila, proč Alice o všem chtěla říct svým dětem, proč jim chtěla takto zničit dětství? Manžela odsoudit k x letům vězení? Asi to bylo všechno jen kvůli tomu, ze nedokázala prekousnout jednu nevěru, která se vlastně ani nestala. Ale co bylo totálně nad moje chápání, proč se nakonec přiznala ona sama? Jakoze potrebovala, aby někdo - kdokoliv - zaplatil za ten čin, a obětovala se? Nevím, normální člověk na prvním místě chrání především svou rodinu.

21.08.2020 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

(SPOILER) Třebaže knížka se mi moc líbila, musím přiznat, že Kate mi moc sympatická nebyla. Jako maminka malého synka prostě nedokážu pochopit její jednání... Kvůli chlastu vidět svého syna jen jednou týdně přes Skype. Už se těším zpátky na Eriku :-)

27.07.2020 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Kim nikdy nezklame :-) ke konci jsem ani nedýchala. Hlavního pachatele jsem ale tušila už dopředu. Líbilo se mi, že jsme se dozvěděli tentokrát i něco ze života Stacy. Prostě opět perfektní.

27.07.2020 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Do vody Do vody Paula Hawkins

Knihu jsem hodně dlouho odkládala kvůli jejím špatným recenzím. Nakonec jsem si řekla, že bych jí přece jen měla dát šanci a ještě, že jsem to udělala. Je pravda, že na začátku máte trochu problém zorientovat se ve velkém množství postav, ale já brzy už věděla, kdo je kdo. Kniha se mi opravdu líbila, zajímavá zápletka, netušíte do poslední chvíle, kdo je vrah a i zakomponovaná mysteriózní legenda byla super.

*SPOILER*
Jen si nejsem úplně jistá, zda Lena opravdu zabila Marka? Kloním se spíš k tomu, že ano ("... dostal, co si zasloužil"), ale zvládla by to 15letá holka jen s pomocí hřebíku?

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Do knihy se mi popravdě moc nejdříve nechtělo, ale nakonec předčila má očekávání. Neskutečně napínavě vyprávěno, dokud jsem knihu nedočetla, tak se mi o ní zdálo i v noci. Pachatele jsem až do pronesení té jedné věty netušila, pak mi to došlo.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tato kniha nevypráví o ničem, co by již mnohokrát v jiných knihách vyprávěno nebylo, nepopisuje nic, co bych už neznala - a přesto mě zasáhla tak, jako žádná dlouho ne. Na Hanu nemůžu přestat myslet, na ty její krajíce chleba. Kniha o odvaze na straně jedné a zbabělosti na straně druhé, o lásce a odpuštění, o naději i zoufalství. A hlavně o tom, jak jedno špatné rozhodnutí změní osud mnoha lidí. Kéž by ten dopis do knížky neschovávala...

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Jedna z mála knih od Kinga, kde byl film stejně dobrý, ne-li ještě lepší, než kniha.

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Mikuláš je moje dětství :-) Tlustý a stále se krmící Vendelín, nepříliš chytrý Kryšpín, šprt Celestýn, vejtaha Augustýn... Tyto příhody jsem milovala a četla je stále dokola.

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Kniha skvělá, stejně tak i film (což bývá u Kingových knih bohužel málokdy).

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Moje poslední Kim, dočtená před pár dny. Rozhodně nezklamala, ale ostatní se mi líbily více.

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Kim opět nezklamala. Zajímavá zápletka.

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Četla jsem na dovolené, Kim opět nezklamala. Na konci jsem musela číst dlouho do noci, abych konečně věděla, co a jak. Vraha jsem vůbec netušila do poslední chvíle.

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

První Kim, kterou jsem četla a doposud (po přečtení 4 dalších) i ta nejlepší. Příběh děvčátek byl napínavý, věrohodný a hodně se mě dotkl.

*SPOILER*
Ten závěr s třetí holčičkou byl doják! :-)

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Jedna z nejlepších knih, Healy se mi opravdu dostal pod kůži a to tak, že se mi o knížce zdálo i v noci.

09.10.2018 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nechápu ten boom ohledně knihy. Mě vůbec nezaujala, nudná, rozhovory plytké, o ničem.

08.10.2018 2 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Skvělá knížka! Přišla mi hodně podobná Ostrovu Duma Key - Smějící se Sára x Velký Růžák, spisovatel x malíř, ztráta manželky x ztráta končetiny i manželky, Max Devore x Elizabeth Eastlakeová a jejich tajemná minulost. Čas strávený s Mikem byl fajn, moc fajn... A potěšilo mě setkání se starými známými z Nezbytných věcí, byť jen velice krátké. Jen to nemuselo končit tak strašně smutně.

02.11.2014 5 z 5