JustWomen Online JustWomen komentáře u knih

Tajnůstkáři Tajnůstkáři Sandra Brown

Čtivé, ale spousta podivných zápletek, např. ohledně těhotenství Arden, vztahu Ledgeho s Crystal, účasti osob na loupeži. Za mě byl závěr překroucený a nevěrohodný, proč by to tam nechala?

16.03.2023 4 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Nechci být zlá, ale toto čtení mě nepotěšilo, nebyl to thriller a bylo to nudné a neskutečně se to vleklo. Dočíst knihu mě stálo spoustu sil a stejně i konec nebyl o ničem.

13.03.2023 2 z 5

Lepší krev Lepší krev Michael Bennett

Utu není pomsta, je to povinnost. Lepší krev nevinných než žádná. Dluh zmizí tehdy, když je obnovena rovnováha.
Kniha mě překvapila originalitou motivu, popisem maorských dějin a zvyků. Chtělo by to další díl.

08.03.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Josie Quinn mám načtenou a mám ji ráda, je to složitá postava a to se mi líbí. Tento díl, přes čtivost a výborný konec, ale nebyl z nejlepších, postava Lucy a celá motýlí a kolotočová zápletka mi přišla naprosto nevěrohodná... A postava Amy byla schizofrenní a její obviňující narážky na manžela na pár facek.

02.03.2023 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Hledala jsem zajímavý příběh, ale byl to v podstatě jednoduchý děj a rádoby matematických propočtů tam bylo prostě moc. Ačkoliv to je mistrovské dílo, ztrácela jsem pozornost a dvě hvězdičky dávám jen za vtipné hlášky hlavního hrdiny.

28.02.2023 2 z 5

Zavři oči Zavři oči Michael Robotham

Tak toto byl úžasný životní příběh rodiny klinického psychologa Joa O'Loughlina, v němž se na pozadí vyšetřovala série vražd. Pozvolný začátek, ale o to lepší, neočekávaný a dojemný konec. Tolik pokory, tolik lásky, tolik utrpení. Jsem zvědavá na další díl, tentokrát už doufám i s Charlie.

27.02.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Čtivá kniha s perfektním názvem... musím přiznat, že takovou temnotu, zlo a nelidskost jsem zatím nečetla. Konec nečekaný, ale logicky zdůvodněný. Hvězdíčku dolů za překombinovanost a šílené detaily vražd, stačilo naznačit.

21.02.2023 4 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Čtivá kniha, i když trochu opakující se téma, kdy se agentka/ vyšetřovatelka po letech vrací domů řešit případ spojený s jejím dětstvím. Ale pletení copů a indiánské motivy, to tu ještě nebylo...

17.02.2023 5 z 5

Deník mého mizení Deník mého mizení Camilla Grebe

Depresivní prostředí, bída, škaredé počasí, chudí lidé, nesympatické postavy... Nečekaně mě to pohltilo a bylo to čtivé a napínavé a nepředvídatelné.

16.02.2023 5 z 5

Ďáblův stůl Ďáblův stůl Lincoln Child

Začátek super, Nora a vykopávky, moc mě to navnadilo, ale pak se to jen hemžilo konspiračními teoriemi a začalo to být překombinované. A konec, ten byl opravdu laciný. Tak sotva za tři.

12.02.2023 3 z 5

Záblesk ve tmě Záblesk ve tmě Stacy Willingham

Psycholožka, která potřebuje terapii víc, než její pacienti... dost časté téma. Začátek nezáživný, ale druhá polovina a neočekávaný konec stál za přečtení.

10.02.2023 3 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Začátek nic moc, Risk a Hesk se pomalu rozkoukávají a spoustu času řeší problémy se svými ženami, které se chovají jako fúrie. Pak to ale byla jízda .... až na tu poslední scénu, Dunja alias armáda spásy, bez té bych se obešla.

05.02.2023 4 z 5

Uvězněna, popravena, zemřela ... těžká doba, těžký život ženy, která neporodí syna. Četlo se to skvěle.

03.02.2023 5 z 5

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

Strašně smutné čtení, celé to bylo temné a šíleně propojené, spousta podivných postav a zápletek. Pozitivní byl snad jen Huldar a překvapivě i vztahy vyšetřovatelů. Konec mě překvapil a konečně osvětlil tu záhadu 11 letých děvčat a jejich sester, adopcí, přátelství, záměn a smrti.

29.01.2023 4 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Wow, to bylo prostě úžasné čtení, šílené, napínavé a originální. V hlavní roli policistka Jessica a její kouzelnické zkušenosti použité při vyšetřování série temných zázraků nebo vražd šíleného vraha? Přečteno jedním dechem, kde je druhý díl?

24.01.2023 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Tým vyšetřovatelů, včetně inspektorky Lottie, byl neskutečně nesympatický, jejich rozhovory a dialogy přihlouplé a plné urážek a hloupého popichování. Navíc byli neschopní a skoro až do konce knihy netušili, kdo za zneužíváním a vraždami je.
Nečetlo se mi to dobře a i ten konec mi přišel překombinovaný.

21.01.2023 2 z 5

Kámen, nůžky, papír Kámen, nůžky, papír Alice Feeney

Dočetla jsem to z posledních sil, styl psaní, postavy, zápletky, nic mě neoslovilo, sáhodlouhé vysvětlovací pasáže formou dopisů jsem musela přeskakovat. Jen ten jediný zvrat v ději byl trošku zajímavý a přinutil mě popřemýšlet o ději a přehodnotit vše, co v knize dosud bylo. Tak za to ty dvě hvězdy.

17.01.2023 2 z 5

Drž se blízko Drž se blízko Harlan Coben

Začátek mě moc nechytl, prostředek se trochu vlekl, ale bylo to originální a příjemně zamotané a nakonec logicky ukončené. Tak za ten překvapivý konec 4 hvězdy.

13.01.2023 4 z 5

Tajný přítel Tajný přítel Chris Mooney

Rozporuplné pocity, něco mi na tom nesedlo, nepochopila jsem, jak se propojil ten starý případ s novým. A bylo to docela smutné, i ten konec.

08.01.2023 4 z 5

Silueta Silueta Christina Larsson

Čtivé, napínavé, dobře se to četlo. Jestli jsou ostatní knihy autorky ještě lepší, jdu na to!

03.01.2023 5 z 5