JustWomen JustWomen komentáře u knih

Tajný přítel Tajný přítel Chris Mooney

Rozporuplné pocity, něco mi na tom nesedlo, nepochopila jsem, jak se propojil ten starý případ s novým. A bylo to docela smutné, i ten konec.

08.01.2023 4 z 5

Silueta Silueta Christina Larsson

Čtivé, napínavé, dobře se to četlo. Jestli jsou ostatní knihy autorky ještě lepší, jdu na to!

03.01.2023 5 z 5

Žena v ohni Žena v ohni Lisa Barr

Moje poslední přečtená kniha v tomto roce... a byla skvělá, čtivá, zajímavá, šokující, moc se mi líbila. Skloubení historických faktů se současností, úžasné postavy, krásné ženy, romantická linka, ohromující konec. Doporučuji.

31.12.2022 5 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

Špatně se to četlo, podivná úchylka, nesympatičtí vyšetřovatelé, podivně schopný rozpadající se únosce, nic pro mě. Brr... K dokonalé sérii to má daleko.

25.12.2022 3 z 5

Krvavé stíny Krvavé stíny Jérôme Loubry

Byl to spíš psychothriller, temný, depresivní, šílený, určitě originální. Nebyl to můj šálek kávy, ale přesto přečteno jedním dechem.

18.12.2022 4 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

Zase moc podařená kniha, čtivé, napínavé, lidské, krásné postavy, vztahy, napínavý případ vyšetřování, konec překvapivý, ale nepřekombinovaný.
Pro tuto autorku by měli přidat hodnocení 6 hvězdiček.

12.12.2022 5 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Nelíbilo... styl psaní, zápletky, postavy, prostě nic. Všechno bylo takové překroucené a depresívní a konec úplně překombinovaný. Po další knize autora už určitě nesáhnu.

10.12.2022 1 z 5

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

Tato kniha byla jako zlý sen. Začátek a úplný konec celkem dobrý, ale to mezi tím byla kupa nesmyslů, nesympatických postav a jejich úchylek a nereálných zápletek. Už jen pobyt na takové lodi, a to i bez jakýchkoliv vražd, únosů a prznění, by byl pro mě největší trest.
A nikdo nevysvětlil to mučení na začátku ...

01.12.2022 2 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Naprosté zklamání, slátanina, spousta zbytečných zápletek a vedlejších dějů, nesympatické postavy včetně Lucii, zbytečně podrobné popisy knih, obrazů, historie, nelogická obvinění a konec, který byl vykonstruován tak, aby šokoval. Druhá půlka knihy podstatně horší a konec naprosto nejhorší.

17.11.2022 1 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Bylo to šílené, možná i překombinované, ale maximálně nabité, čtivé a pohlcující. Styl psaní mi naprosto vyhovuje, ty zkratkovité popisy, jednoduché věty, které jsou přesto tak vystihující, že se ocitám v ději, vidím a cítím to, jako bych tam byla: prostředí, lidi, vůně, pachy, sex, strach, mravenčení...
Doporučuji.

12.11.2022 5 z 5

Noční brána Noční brána Peter May

Naprosto skvělé čtení za odměnu. Skloubení vyšetřování současné vraždy a vyšetřování starého případu, úžasný byl hlavně historický příběh portrétu Mony Lisy během 2. světové války. Doporučuji.

06.11.2022 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Zamotaný krimipříběh, originální zápletka, Eričin život není jednoduchý, proto jsem vděčná za ten konec. Možná tam bylo moc nesympatických postav, ale jinak super čtení.

31.10.2022 5 z 5

Pohled ze tmy Pohled ze tmy Gytha Lodge

Byla to detektivka se zajímavou zápletkou, spousta postav, spousta podezřelých, jen se to vleklo a bylo to zbytečně dlouhé. Konec mě překvapil, takže dobrý.

27.10.2022 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Drsný začátek a pak postupné odhalování možností, jak se to mohlo stát. Rodinné vztahy a chování rodičů a dětí navzájem šílené, všichni lžou, všichni myslí jen na sebe, všichni se podezírají, všichni jsou v podstatě schopni všeho. Moc se mi to líbilo.

20.10.2022 5 z 5

Dávný případ Dávný případ Judith A. Jance

Bylo to zdlouhavé a nudné. Celý popisný styl psaní mi moc nesedl a ani prolínání dvou případů vyšetřování a bohatá nabídka postav, včetně jejich šílených propojení, to nijak nevylepšilo.

15.10.2022 2 z 5

Dítě noci Dítě noci Karen McQuestion

Přečteno za jeden den, čtivé, srdce drásající, ukázka manipulace jedné osoby, kterou naučili, že sebevědomí je nejvíc, celou rodinou.

12.10.2022 4 z 5

Léto vlků Léto vlků Hans Rosenfeldt (p)

Začátek o skutečných vlcích mě navnadil, ale i další část knihy byla velmi čtivá a příjemně zamotaná, propojení případu s minulostí Hanny hodně zajímavé. Těším se na pokračování.

10.10.2022 5 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Prostě skvělé, od začátku do konce, jen jsem se zpočátku ztrácela v postavách: manželka, exmanželka, vlastní děti, nevlastní adoptované děti, přítelkyně minulé i současné ... Ale super, i ten konec mě potěšil.

03.10.2022 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Hodně dobré, zápletka spojená s hlavními hrdiny, jedna smrt rozpohybuje řetězovou reakci, čtivé a tajemné, závěr nečekaný. Jen Noah mi tady přišel jako debil, pořád to jeho omezování ... máma neměla tajemství ... nedovolil jsem ti vyslýchat otce ... to s tím nesouvisí.

03.10.2022 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Sotva průměr, jen střední část se dala číst, zbytek překombinovaný, nereálný, rambo scény, prostě autor moc tlačil na pilu.

25.09.2022 3 z 5