JustWomen JustWomen komentáře u knih

Krvavé právo Krvavé právo Phillip Margolin

Skvěle napsané, zajímavé, logické, nepřekombinované, žádné zbytečné natahování, postava Amandy sympatická, plusem je znalost právního prostředí, prostě radost číst.

14.01.2018 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Pokud je to opravdu příběh inspirovaný skutečnou události, jde z toho jde mráz po zádech. Příběh čtyř děti vězněných na půdě mě naprosto vtáhl do děje, možná byly jejich rozhovory trochu přitažené za vlasy, jejich chování někdy nepochopitelné, protože starší sourozenci měli příležitost přivést pomoc, ale bylo to čtivé a poutavě napsané. Bohužel i takové jsou matky ...

10.01.2018 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Milé čtení, ano, každý by asi měl někdy vidět ducha minulých, současných i budoucích vánoc.

06.01.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Ploché postavy a každá z nich měla hned několik jmen, těžko se v tom pak vyznat. Začátek docela ušel, pak nuda, umírají označení lidi jeden za druhým a policie je zcela neschopná, konec slabší, nedotažený, nevysvětlený. Další bestseller, který za mě byl sotva průměr.

06.01.2018 3 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Úžasná kniha, bylo to náročnější čtení, ale tak propracované, tajemné, pohlcující, nepředvídatelné. Cítila jsem tu krásu, ten smutek, tu beznaděj, četla jsem celou noc, zapomněla jsem slavit nový rok, rozhodně doporučuji.

01.01.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Docela slátanina, mnoho povyku pro nic.

25.12.2017 2 z 5

Dva krůčky po mokrém písku Dva krůčky po mokrém písku Anne-Dauphine Julliand

Ach, to bylo smutné, dojemné a přesto krásné čtení. Neuvěřitelné, co všechno je člověk schopen zvládnout. A obdivuji spisovatelku, že to dokázala napsat.

20.12.2017 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Zlý sen, mít děti a najednou tu nejsou ... a co s tím, když za tím jsou ti, co mají pomáhat a chránit? Trochu mi nesedl styl psaní, ale kniha určitě stojí za přečtení.

15.12.2017 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Úžasná kniha, něco takového jsem teď před vánocemi potřebovala. Silný příběh, boj o přežití, sympatické postavy, emoce, závěr mi vyrazil dech. Wow.

12.12.2017 5 z 5

Horká krev Horká krev Lisa Jackson

Takový průměr, něco tomu chybělo a něco nadbývalo. Sakra sexy nadrženého vraha bych asi více ocenila, kdybych měla zájem o sekci červená knihovna. Sbohem Liso Jackson.

06.12.2017 3 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Knihu jsem přečetla ve vlaku za jeden den, úžasný psychothriller, působivé a děsivé. Kdo by nechtěl mít taková krásná jednovaječná dvojčátka, holčičky s blond vlásky a modrýma očima… Skvělé čtení, trochu jako Kingovy horory.

04.12.2017 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Velmi brutální a drsné čtení, vše zajímavě obestřeno tajemnými keltskými rituály a vyvoláváním čarodějnic. Kniha mě vtáhla, ale mám pocit, že ty popisované brutální scény jsou za hranicí zvrácenosti. Trochu překombinované, neuvěřitelný závěr knihy - co autor udělal z pachatele …

04.12.2017 4 z 5

Z lásky k vám Z lásky k vám Amanda Prowse

Nedovedu si představit, že by tohle nějaká žena trpěla tolik let, že by nikdo nic nepoznal, děti nic nezaslechly... Líbily se mi skoky v čase a moc jsem si užila pomstu Kate.

27.11.2017 4 z 5

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Lisa Jackson

Přečteno jedním dechem, trochu čevená knihovna, ale proč ne? Sedm smrtelných hříchů, masový vrah, neobvyklé vraždy, vztahy, doporučuji.

25.11.2017 5 z 5

Křik Křik Nicolas Beuglet

Šílené čtení, kombinace psychiatrická léčebna - thriller - skutečná událost. Kniha inspirovaná skutečným projektem MK Ultra vyvolává otázku, zda existuje možnost reálné existence takových experimentů. Asi ani nechci znát odpověď…

20.11.2017 5 z 5

Nejskrytější přání Nejskrytější přání Marybeth Mayhew Whalen

Skvělá kniha, na počátku zmatek v postavách, ale pak to bylo krásné, úžasné postavy, jednoduché a přitom dechberoucí vztahy, ta atmosféra letního koupaliště, naprostá spokojenost.

12.11.2017 5 z 5

Budu vším, čím mě chceš mít Budu vším, čím mě chceš mít Mindy Mejia

Srdcovka, skvěle napsané, nepřekombinované, úžasné postavy, čtivé, pochopitelné, doporučuji.

06.11.2017 5 z 5

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Tak nějak nečekaně příjemné čtení, milé, vtipné, lidské, začaĺa jsem číst s nedůvěrou, ale prostě se mi to líbilo, a to hodně.

28.10.2017 4 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Myslela jsem, že půjde o jinou turbulenci. Šílené kecy, neskutečné chování hajzla Jacka k ženám, ale dočetla jsem to, takže něco na tom hajzlovi asi bylo...

26.10.2017 2 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Vtipy o Chucku Norrisovi by se skvěle hodily i na Lisbeth Salanderovou. Dlouhé vysvětlující pasáže, divné nové postavy a situace, které nedávají smysl. Od poloviny kniha dostala spád, osobně se mi líbilo téma vlivu dědičnosti a prostředí na vývoj člověka. Rozporuplné pocity.

13.10.2017 3 z 5