Jůšo Jůšo komentáře u knih

Učedník a pyramida Orků Učedník a pyramida Orků Taran Matharu

Rozhodně lepší než první díl. Mnohem víc akce, napětí a když už zbývalo jen posledních pár kapitol, příběh začal nabírat obrátky a nedalo se od něho odtrhnout. A opět to skončilo tak otevřeně! Prosím prosím, já nutně potřebuji pokračování! :D

28.12.2016 5 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Tak tohle bylo krásné! :) Ještě nikdy jsem nečetla knížku, která by byla složená jen z dopisů, mailů a vzkazů, ale moc mě to zaujalo. Navíc to je praktické v tom, že když potřebujete na chvilku od knížky odejít, nemusíte dočítat celou dlouhou kapitolu. Alex i Rosie mi byli moc sympatičtí a dokázala jsem se do nich vžít. Navíc se mi líbilo, že dopisy si neposílali jen ti dva, ale byla do toho zaplnetená i rodina a přátelé. Jsem vážně ráda, že jsem po téhle knížce stáhla, protože poslední dobou jsem narážela jen na samé průměrné příběhy, ale tenhle mi opravdu zvednul náladu. Vřele ho doporučuji!!! ;)

06.11.2016 5 z 5

Eragon: Průvodce po Alagaësii Eragon: Průvodce po Alagaësii Christopher Paolini

Kresby elfů, trpaslíků a dalších tvorů z Alagaësie jsou úžasné, ale přece jen mě zklamala jedna věc - z malé kapsičky, kde měl být černý okvětní plátek Aryiny nejoblíbenější květiny, kterou pro ni stvořil Faölin, na mě vykoukl kvítek z té nejobyčejnější umělé květiny, kterou jen v obchodě seženete. Tady to chtělo o kapku větší fantazii.

06.11.2016

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Příběh je velmi čtivý a líbí se mi autorčin styl psaní. Příběh měl spád a zanechal ve mě silný pocit. Mrazivý a smutný. Byla to moje první kniha s válečnou tematikou a děsí mě, že takové věci se děly teprve před sto lety, a že se s lidmi zacházelo hůř než se zvířaty! Myslím, že bude nějaký čas trvat, než opět sáhnu po podobné knize, protože musím dojmy z tohohle příběhu teprve vstřebat.

06.11.2016 5 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Milý příběh, který mě dokázal rozesmát a moc jsem si ho užila. Tyhle kouzelnosti já můžu a když se k nim přidá ještě dobrý nápad, tak vznikne něco skvělého. Tohle je přesně ten případ. ;)

28.09.2016 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Na tuto knihu jsem slyšela spoustu chvály, tak jsem se nechala zlákat. Bohužel, čekalo mě zklamání. Například Hirčino rozhodování ohledně Obřadu se velmi táhlo a nakonec se nerozhodla zrovna nejlíp. Navíc slovo ,,havran" se vyskytovalo snad na každé stránce a to mě dost iritovalo. Příběh mi taky přišel dost inspirovaný Hrou o trůny. Ale abych jen nekritizovala: Líbil se mi nápad ætlingů, neboli bytostí s ocásky. I Rimeho postava mě dost oslovila, zvláště jeho vlčí oči. Celkově knihu hodnotím jako průměrnou, ale další díly si přečtu, protože jsem zvědavá jak se soudy hrdinů budou dál vyvíjet.

16.09.2016 3 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Ani si nedovedete představit, kolik práce mi dalo hledání téhle knihy v pevných deskách. Nakonec jsem ale vyštrachala poslední v jednom malém knihkupectví a mohla jsem se vrhnout do víru času. :) Vysvětlení Gideonova chování mě mile překvapilo a neprodleně chci chrliče!!! :') Propletená síť cestování do minulosti a řešení problémů, které se už před lety nadělaly mě naprosto zaujala a s celým zakončením jsem byla absolutně spokojená. Najde se spousta knih s nepovedeným koncem, u kterých nadávám a proklínám autora, ale tady není co vytknout. Kerstin Gierové smekám a srším nedočkavostí na její další příběhy. ♡

09.08.2016 5 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

POZOR BUDOU TU SPOILERY!!!
Stránky mi jen utíkaly pod rukama a já jsem nemohla uvěřit tomu, že z Warnera se stal takový něžný kluk a z Adama hádavý uřvanec. Tím se můj názor na ně prohodil, ale co, hlavně že si Jul vybrala toho správného. V celé knize nechyběla akce ani postupné odhalování tajemství. Akorát ten konec!! Vždyť zůstalo tolik nezodpověděných věcí a žádný další díl, ve kterém bychom se mohli dozvědět kdo přežil bitvu; jak James zareaguje na to, že Warner je jeho bratr a jak se Juliett ujme svého vůdcovského postavení. Moje zvědavost zůstala neuspokojena. :(

27.07.2016 4 z 5

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

John Flanagan opět nezklamal! :)

25.07.2016 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

POZOR, BUDOU TU SPOILERY!!! Píseň ledu a ohně je bezesporu výjimečná série. Moc se mi líbily do detailu promyšlené šlechtické rody a charakter jednotlivých postav. Některé mi hned přirostly k srdci, ale jiným jsem měla sto chutí srdce probodnout. Byla jsem z příběhu nadšená, ale na konci mě čekalo zklamání. Autora snad omrzelo psát o některých z nich a proto se jich prostě zbavil. Při smrti lorda Eddarda se mi chtělo brečet, protože právě jeho jsem si oblíbila a taky mi bylo líto Jona, protože mu už nikdo nemůže říct pravdu o jeho matce. Skoro se bojím kdo příběh opustí v dalších dílech, ale stejně po nich sáhnu a přečtu si je.

17.07.2016 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Nádherné pokračování. Gideon mě sice trošku rozčiloval, ale Xemerius to všechno napravil. Je úžasný. :)

04.07.2016 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Je to velmi čtivý příběh a úplně vás to vytáhne do děje. Je to už pár let, co knížka vyšla a proto mi přišlo legrační jak se tam hodně používala slova, která v té době mezi teenagery frčela. :') Každopádně plynule přecházím na další díl a už se nemůžu dočkat dalších dobrodružství, která Gwendolyn v minulosti čekají. :)

03.07.2016 5 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Kniha mě přilákala hodnocením Christophera Paoliniho. Je to jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů a proto jsem si byla jistá, že se mi bude líbit. Opak byl ale pravdou. Nemohla jsem se do příběhu začíst a hlavní hrdinka se někdy chovala opravdu nepochopitelně. Navíc první polovinu knihy se nedělo nic moc zajímavého a všechna akce byla nehrnutá až na konec.

28.05.2016 1 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Musím se přiznat, že ze začátku mi kniha připadala dost divná, ale jakmile se cesty Árie a Peregrina spojily, nemohla jsem ani přestat číst. Příběh je velmi čtivý a stránky ubíhaly stokilometrovou rychlostí. Bylo krásné sledovat, jak se vztah Árie a Perryho pozvolna mění. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. :) ;)

08.05.2016 5 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Autorka mě nepřestává udivovat svou fantazií. Její přirovnání jsou opravdu originální a já se jenom divím, kde se jí to v hlavě všechno bere. :') Dostal mě hlavně konce knihy a už se nemůžu dočkat, až ce dozvím jak celý Juliettin příběh dopadne. :)

04.05.2016 5 z 5

Turnaj na Gorlanu Turnaj na Gorlanu John Flanagan

Když mi knížka konečně přišla museli jsme se se strejdou dohadovat, kdo bude číst jako první. :D Dopadlo to tak, že jakmile jeden odešel, druhý si hned knížku vzal. :))) Ale teď už k samotnému příběhu. John Flanagan má výborný styl psaní. Těžké chvíle dokáže odlehčit dobře mířeným vtipem a stránky vám pod rukama jen mizí. Celé to skončilo dost otevřeně, a i když už z Hraničářova učně trochu tuším co bude následovat, moc se těším na pokračování.

24.04.2016 5 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Miluju draky a tak jsem po téhle knížce hned sáhla.Je to pěkný příběh a trvalo mi jen chvilku než jsem ho přečetla.Akorá ten konec mě zkalamal. :o

13.04.2016 3 z 5

Moje nejmilejší kočičí historky Moje nejmilejší kočičí historky James Herriot (p)

Kočičky miluju a tak jsem se do téhle knihy s radostí pustila.U některých příběhů jsem se musela od srdce zasmát,ale u jiných jsem brečela jako želva.Zjistila jsem,že život zvěrolékaře není lehký a já bych na sebe nemohla vzít tak velkou zodpovědnost.Byla to moje první knížka od Jamese Herriota, a protože jeho styl vyprávění,plný humoru se mi moc líbil hned jsem sáhla po další knížce.

03.04.2016 5 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Kniha mi že začátku přišla taková jednoduchá.Snad to bylo tím,že jsem nedávno dočetla Odkaz dračích Jezdců,který je nabitý spoustou názvů a jmen.Ale nemohu říct,že se mi nelíbila,to ne.Když se blížil konec nemohla jsem ani přestat číst,protože jsem byla moc zvědavá jak to všechno dopadne.Už se moc těším na další díly.

02.04.2016 3 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Z celé série Odkaz dračích Jezdců mám takový krásný pocit.Připadá mi, jako bych celý ten úžasný příběh sama prožila a teď je mi smutno,že končí. Poslední díl byl samozřejmě dokonalý jako všechny předešlé,akorát na konci se mi chtělo trochu brečet. Vážně doufám,že Christopher Paolini napíše ještě jeden díl jak v závěru sliboval. ♡♡♡

25.03.2016 5 z 5