Julinka679 Julinka679 komentáře u knih

Polibek v Římě Polibek v Římě Catherine Rider

Oddechová romantická jednohubka, která je jako dělaná na zimní večery.
Knížka navíc neoplývá mnoha stranami takže ji budete mít přečtenou opravdu za chvíli.
Není úplně moc co dodat, jedná se o typickou romanťárnu odehrávající se v Římě, která je vhodná i pro mladší čtenáře, řekněme tak kolem 15 let.
Za mě 3,5* takže dobrý průměr, bavila jsem se a rozhodně si přečtu i další díly z této série :-)

13.03.2022 3 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

(SPOILER) Tohle si nechám líbit!
Vítejte ve světě kde čarodějnice patří na hranici, kde se čarodějnice loví a kde se najdou idioti, kteří čarodějnici nepoznají ani když si ji vezmou! :D
Hlavní hrdinka Louise, pardon Lou, je drzá čarodějnice, která pro sarkasmus, ironii a sprostá slova nechodí daleko a z jejího slovníku by se mnozí styděli.
Reid je její protiklad, upjatý lovec čarodějnic, který snad ani nezná slovo zábava a Lou ho dohání k šílenství... Neměl si ji brát ale co měl dělat že?!
Lou samozřejmě svému manželovi neřekla kdo nebo čím je takže když se to Reid dozví tak se zachová jako naprostý kretén ale nakonec se vzpamatuje a půjde ji osvobodit ze spárů její fanatické matky, která svou dceru chce obětovat, tak jak ji chtěla obětovat už před mnoha lety než Lou od ní utekla.

Skvělé fantasy, které je vtipné, má pomalou romantickou linku a buď knížku budete milovat nebo nenávidět. Já jsem samozřejmě první tým.

Hodnotím 4,5* a naprosto doporučuji :-)

26.02.2022 4 z 5

Lov stínu Lov stínu AdriAnne Strickland

Tak já nevím co si o knize myslet... Doufala jsem, že to bude menší kříženec Illuminae a Nyxie ale bohužel...
Začátkem jsem se hodně prokousávala a nakonec jsem přeskakovala kapitoly a skočila až na konec. Hodně se v knize popisují vesmírné lodě, jak fungují apod., děj se strašně vleče a já se absolutně nemohla začíst.
Anotace zněla dobře ale bohužel ji příběh nenaplnil...

Hodnotím 1* za snahu a doufám, že si kniha najde své čtenáře.

26.02.2022 1 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Kniha, která má velmi vysoká hodnocení, velká spousta lidí na ni nedá dopustit... a já upřímně nechápu proč :-/
Hlavní hrdinka Jude mi zpočátku byla sympatická, lidská dívka, která se svými dvěma sestrami žije ve světě víl a chce se stát jednou z nich...
Ještě bych pochopila tu nenávist vůči jejímu otčímovi jelikož jim zabil rodiče, pochopila bych kdyby se mu prostě jednoho dne chtěla pomstít ale nepochopím tu náhlou změnu povahy hlavní hrdinky... Její chování po této proměně mi absolutně nesedělo, nedokázala jsem najít důvod této změny a tím chováním se mi Jude spíš zhnusila než abych si ji ještě víc oblíbila.
Krutý princ Cardan je podlý, krutý možná trošku ale to bych zkousla...
Autorka píše poutavě, svět mi dokázala dobře přiblížit takže jsem se v něm jednoduše orientovala a dokonce mi ani nedělal problém se zorientovat v postavách.
I když má autorka zajímavý a rychle čtivý typ psaní tak mám z knížky rozporuplné pocity.

Hodnotím slabšími 3* a budu doufat, že druhý díl bude lepší než tento.

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Další skvělá knížka od mé oblíbené autorky!
Tady není co dodat, je to romantické, dojemné, hlavní hrdinka dřív mluví než myslí a tím se dostává do trapných a někdy až nepříjemných situací, což je většinu času hodně vtipné.
Dopisy, které nalezne ve své kabelce jsou naprosto dojemné, nádherné a mrzí mě, že lásce těchto dvou lidí nebylo přáno. I když je kniha romantická tak jedna její část/linka končí hořkosladce... ale nemůžeme mít všechno.

Hodnotím 5* a naprosto doporučuji! :-)

26.02.2022 5 z 5

Cyberpunk Znovuzrození Cyberpunk Znovuzrození Andrzej Ziemiański

Zajímavé sci-fi, které má dost akce a ještě víc vtipných momentů, narážek a dialogů.
Hlavní hrdinka je sympatická, drzá a poté, co jí do hlavy dají Kityho tak není nouze o vtipné dialogy mezi ní a tímto čipem.
Místy mi děj přišel pomalejší oproti tomu kolik akčních pasáží se v knize nachází a jak již někdo psal tak i mě chybí detailnější popis Zakázaného města, nějak jsem se v něm nedokázala zorientovat.

Nečetlo se to špatně, konec je otevřenější než bych u stand-alonu očekávala ale třeba se někdy dočkáme pokračování... No co, dívka přece může snít :D

Zatím hodnotím 3,5*, tedy jako lepší průměr.

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

(SPOILER) Od autorky jsem již četla Noci běsů a musím říct, že si mě naprosto získala, dokázala mě okamžitě vtáhnout do příběhu a já se jen vezla.
Jedná se o mrazivý, místy až děsivý příběh dvojčat, z nichž jedna v metru prostě zmizela a druhá, která má nepříliš hodného "pasažéra" (což se čtenář dozvídá mnohem později) ji jde hledat.
Abych pravdu řekla tak odhalení, že nejlepší kamarádka Klaudie je vlastně oním "pasažérem" a dělí se s ní o jedno tělo jsem nečekala ale jakmile jsem se to dozvěděla tak mi některé věci začali dávat mnohem větší smysl.

Klaudie je jinak normální holka, která sice za sebou má ne příliš dobrou minulost ale i tak se jí daří normálně fungovat... Až do té doby než zjistí, že její sestra (dvojče - jak se později dozvídáme) jen tak z ničeho nic zmizela v metru. Okolnosti jejího zmizení jsou zvláštní a nikdo netuší, co se děje. Podobných případů ale bylo, je a bude více...

Co pro mě mělo opravdu mrazivou atmosféru tak je samozřejmě samotné metro ale to, že se v Sářině těle vrátila jiná "duše" mělo taky své kouzlo a musím se přiznat, že jsem to vůbec nečekala.

Zmizení Sáry Lindertové je příběh, který je originální, zajímavý, s hořkosladkým koncem... ale rozhodně to není na škodu.

Za mě 4,5*, naprosto doporučuji a už se těším na další knížky od této skvělé spisovatelky! :-)

26.02.2022 4 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

(SPOILER) Nečetlo se to špatně ale nějaké velké wow to pro mě nebylo a temné to nebylo už vůbec. Rozhodně bych si to dokázala představit drsnější, tím, že se jedná o příběh trojčat, která spolu soupeří (na život a na smrt) o korunu tak si děj přímo žádá aby to bylo drsnější a mnohem temnější.
Když jsem v anotaci četla, že se má mezi těmito trojčaty odehrát souboj tak jsem byla hodně zvědavá jak jej autorka vytvořila, bohužel žádný mega souboj nenastal a já jen můžu doufat, že snad bude alespoň v druhém díle...

Nápad Tří temných korun není vůbec špatný a rozhodně má do budoucna potenciál, u prvního dílu jej zatím autorka nevyužila ale vcelku dobře nám alespoň přiblížila Fennbrin a celou atmosféru.

SPOILER na konci, kdy zjistíme, že všehovšudy nemáme jednu ale rovnou dvě Travičky, mě moc nepřekvapil ale pokládá to dobrý základ druhému dílu, tak uvidíme.

Za mě momentálně 3,5* a doufám, že druhý díl bude lepší :-)

Vox Vox Christina Dalcher

Nečetlo se to úplně špatně ale podobné téma tu již bylo a Příběh služebnice je jen jeden, Margaret Atwood to dokázala zpracovat prostě mnohem lépe.
Některé věty jsem musela číst několikrát a i tak jsem občas měla problém s tím, co tím autorka chtěla říct či naznačit. Do hlavní postavy jsem se nedokázala vcítit, přílišné řešení politických věcí mi ani trochu nesedlo a abych pravdu řekla tak s většinou názorů hlavní hrdinky (autorky) jsem se nedokázala ztotožnit. Bohužel se autorce nepodařilo téma lépe zpracovat, hodnotila bych lépe.
Na druhou stranu to bylo svižné a čtivé takže za mě 2*.

02.02.2022 2 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Úžasné české fantasy inspirované slovanskou mytologií!
Kateřina Šardická pro mě byla zprvu velkou neznámou a až loni/letos jsem objevila její druhou knihu, tedy Noci běsů a jsem naprosto nadšená!
Příběh Astrid, Dorky a Toma se četl rychle a já jej hltala jedním dechem.
Za mě není moc co dodat, 4,5*, naprosto doporučuji a pokud si chcete přečíst skvělé české fantasy tak nemůžete šlápnout vedle! :-)

13.01.2022 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Medvědín je pro mě velkým a hlavně milým překvapením. Když jsem zjistila, že se jedná o knihu pojednávající o hokejovém městečku, tak jsem kolem knihy spíše pár let "tancovala". Nejsem moc sportovní fanoušek ale je pravda, že pokud bych jím byla tak asi tím hokejovým. Když jsem byla v knihovně tak tahle knížka na mě jen tak vyskočila a já se nakonec podvolila a jsem ráda, že jsem tak udělala.
Pro mě je Medvědín jedním velkým wow, knížka je vtipná, drsná, smutná ale hlavně hokejová a to je tím nejlepším ale i nejhorším, co toto město potkalo.
Ti, co četli tak možná jako já byli při čtení naštvaní ale nakonec to v rámci možností dobře dopadlo.
Už se těším na další díl protože tohle bylo dokonalé! Za mě 5* a naprosto doporučuji!

13.01.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Kate a Tristan mají konečně svou detektivní kancelář! Ale že jim to teda trvalo!
Opět zajímavý případ, sice jsem ještě před odhalením vraha tušila, kdo by to mohl být ale ničemu to nevadilo.
Knížku jsem si naprosto užila a už se těším na další díl o mé oblíbené dvojici!
Není co dodat, za mě 5* a naprosto doporučuji! :-)

07.01.2022 5 z 5

Ďábel a temné vody Ďábel a temné vody Stuart Turton

Autorovu prvotinu Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové jsem si naprosto oblíbila a čtení mi nečinilo takový problém jako u této knihy. Historické knihy odehrávající se na lodi/moři mi k srdci nikdy nepřirostly a tak jsem s Ďáblem delší dobu zápasila, postupně jsem se ale propracovávala dál a nakonec jsem ráda, že jsem ji přečetla. Při čtení jsem byla skeptická, úplně mě kniha nenadchla ale čím víc jsem četla a čím víc jsem se dostávala ke konci, tím víc jsem si ji oblíbila.
Sedm smrtí E. H. je nesporně lepší, čtivější a zajímavější dílo, které jsem četla již několikrát a zatím zůstává autorovým nejlepším ale Ďábel je jen kousek za ním. Nebýt autorova talentu vše dokonale propracovat do nejmenšího detailu, držet se tajemna až do konce, kde se teprve odhalí Ďáblova identita tak bych z knihy neměla tak dobré pocity.
Ďábel a temné vody rozhodně stojí za přečtení, za mě tedy 4* a doporučuji :-)

07.01.2022 4 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Od Darcy jsem měla tu možnost toho přečíst více, ať už několik knih ze série Strašidelné domy nebo i její Kořist, která pro mě byla zatím nejlepší.
Hlasy v bouři jsou čtivé, zajímavé a jako začátek série to vůbec není špatné. Osobně to hororem nazvat nemůžu ale bylo to mrazivé, občas děsivé a v kůži hlavní hrdinky bych se opravdu octnout nechtěla.
Za mě zatím 3,5* a doufám, že druhý díl bude ještě lepší.

07.01.2022 3 z 5

Aurora plane Aurora plane Amie Kaufman

(SPOILER) Čekání na druhý díl bylo nekonečné a tak se ani nedivím, že jsem knížku zhltla na "posezení".
Auroru jsem si zamilovala už v prvním díle ale teď se k ní přidal i Kal, který sice všem lhal ale i tak si za ním stojím, na toho mi nesahejte! :D
V tomto díle se setkáváme s Ešvárci, kteří pomohou Auroře ovládat své schopnosti tak, aby mohla použít zbraň, kterou zde Ešvárci zanechali. Zbraň sice naše skupina najde ale bohužel nachází i další spoušť, kterou není nikdo jiný než Kalův otec, který zbraň využívá už poměrně dlouho a Auri bude mít hodně co dělat aby proti němu obstála.
To, co mě ale vytočilo doběla je fakt, že kniha končí zrovna v tom nejlepším a tak si všichni budeme muset počkat na to jak finální bitva Auri proti Kalovu otci a vlastně i Kalovi nakonec dopadne... Dejte mi další díl, nejlépe hned, děkuji! :D

Od těchto dvou autorů nelze čekat nic jiného než skvělou jízdu a kvůli nim (nebo možná díky nim) bych potřebovala na hodnocení víc než 5*. Takže hodnotím 5* možnými a 15* nemožnými a naprosto doporučuji protože tohle je jízda, kterou si ráda dávám jako rereading poměrně často i s ostatními knihami těchto autorů (Nikdynoc, Akta Illuminae) :-)

07.01.2022 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Opět další skvělý díl z pera mé oblíbené Mony Kasten! Pokud si chcete přečíst něco romantické a oddychnout si, je pro vás tahle série ta pravá.
Všechno tu má hlavu i patu a ještě se mi nestalo, že bych se "musela bít do hlavy" jednáním hlavních postav.
Vztah Jude a Blakea je jako na houpačce, ostatně jako všechny předchozí vztahy... ale herečka a sportovec mi přijde jako dobrá dvojka.
Jelikož se v komentářích pořád opakuji tak jdu rovnou hodnotit... 4,5* a naprosto doporučuji! :-))

07.01.2022 4 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Ač miluju thrillery a detektivky tak tady končím u nedočteno, kniha mě bohužel vůbec nedokázala vtáhnout do děje a já se při čtení spíše nudila. Možná v budoucnu se k této knížce vrátím nebo spíše k jiné knize od této spisovatelky ale pro mě zatím nic moc :-/
Hodně jsem se na DNA těšila, už jen tím hodnocením mě zaujala ale momentálně mi nesedla, tak možná příště.
Hodnotit zatím nebudu jelikož jsem knihu nedočetla a tak jí nechci nakládat.

04.12.2021 1 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Další díl v sérii Objekty touhy mě opět nezklamal a já si jej užila jako díly předchozí.
Lilith je sarkastická bytost, která sice není nejmilejší postavou ale hodně jsem se bavila.
Eroticko-humorná kniha, která je skvělou oddechovkou a která vás nezklame. Nechci se opakovat protože bych uváděla to, co u předchozích dílů takže skočím rovnou na hodnocení.
Jasné 4*, doporučuji a už se těším na další díl :-)

04.12.2021 4 z 5

Kosti Mraza Kosti Mraza Alžběta Bílková

Alžběta Bílková prostě umí psát a umí vás vtáhnout do děje!
Další skvělá kniha od této autorky, kterou jsem si naprosto užila a kterou s klidným srdcem můžu doporučit!
Z kouře a kamene se mi možná líbilo malinko víc ale i Kosti Mraza mají hodně co nabídnout a to v prvé řadě dvě skvěle propracované hlavní postavy, Sivu a Beleka/Bogobora. Jejich vztah se opravdu vyvíjel celou knihu a já jsem nakonec skoro až naštvaná jak to dopadlo! To se prostě nedělá postavám, které si zamilujete již od začátku! :-D
Slovanská mytologie v české fantasy byl dobrý nápad a já jsem ráda, že jsem se k tomuto počinu nakonec dostala!
Právoplatných 4,5* a naprosto doporučuji! :-)

04.12.2021 4 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

U knih od Mony Kasten mám jeden jediný problém, v komentářích se musím stále opakovat jak skvěle píše a jak jsou její knížky naprosto boží!
V tomto dílu máme pár Everly a Thora... teda pardon, Nolana, kterým sekundují postavy z předchozích dílů.
Tato dvojice pro mě bude asi druhou nejlepší, hned po Sawyer a Isaacovi ale dámy, ruku na srdce Nolana by chtěla snad každá! :D
Opět neskutečně čtivý díl, který jsem si naprosto užila!
Právoplatných 4,5* a už se těším na pátý díl! :-)

28.10.2021 4 z 5