Julinka679 Julinka679 komentáře u knih

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Zajímavé fantasy, které ve mě zanechalo rozporuplné pocity.
Líbí se mi autorčina myšlenka světa ve kterém se čas získává z krve a proměňuje v mince, hlavní hrdinka také není úplně špatná ale některé scény a dialogy mi přišly až stupidní a mohli být o dost lepší.
Nejedná se o špatné fantasy, to vůbec ne, autorčin styl a zde vytvořený svět si mě vcelku získali a knížka se také nečetla nijak špatně ale... není to úplně ono, bohužel :-/
Za mě prozatím 3,5* a pravděpodobně si dám ještě re-reading.

11.06.2022 3 z 5

Rebelové vln Rebelové vln Sara Raasch

Doufala jsem, že po tom průseru s knihou Sníh nebo popel mě aspoň tahle knížka zaujme ale bohužel se tak nestalo, došla jsem do cca 100 strany a přeskočila hned na konec protože jsem se vyloženě nudila.
Knížka si určitě najde své fanoušky, mě ale neoslovila. Do dalších knih od autorky se pravděpodobně již pouštět nebudu, její styl mi bohužel nesedl.
Za mě 1* a snad se bude líbit alespoň někomu.

11.06.2022 1 z 5

Rebuilt Rebuilt Alex Scarrow

Hořkosladký konec jsem tedy nečekala ale musím uznat, že vzhledem k vývoji děje dává smysl.
Opět skvělý díl skvělé série, kterou jsem si i přes veškeré nechutnosti užila a můžu jen doporučit.
Je pravda, že předchozí dva díly byly o malinko lepší ale nijak výrazně takže série si stále zachovává svou laťku, kterou nasadila už na začátku.
Není co dodat, skvělá jízda, která si ode mě vysloužila 4,5* a naprosto ji doporučuji!

11.06.2022 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Co dodat k mojí milované sérii? Snad jen to, že každý další díl je lepší než ten předchozí i když si myslím, že víc už to nejde.
Opět skvělý díl z pera mého oblíbeného spisovatele a já bych si opravdu přála aby tato série nikdy neskončila!
Vše podstatné již v komentářích bylo řečeno takže pojďme hodnotit.
Za mě opět 4,5* a naprosto doporučuji! :-)

Dospělí a ti druzí Dospělí a ti druzí Caroline Hulse

Tohle byl pro mě průser na všech frontách... Ani ten králík to nezachránil.
Začátek vypadal slibně ale nedokázala jsem si najít cestu ani k jedné postavě, kniha mě kolem 80 strany už vyloženě začala nudit takže jsem přeskočila až na konec, který mě taky nijak nenadchnul. Je to škoda ale chápu, že se to někomu líbí, můj šálek kávy to bohužel není :-/
Hodnotím tedy jen 1* a knížka bohužel půjde z domu! :-(

14.05.2022 1 z 5

Čekání na Toma Hankse Čekání na Toma Hankse Kerry Winfrey

Oddechová jednohubka, která je taková nemastná, neslaná...
Když odhlédnu od té praštěnosti hlavní hrdinky tak se to četlo rychle a jako romantická oddechovka to není špatné. Už jsem ale četla mnohem lepší knihy...
Hodnotím 3* a snad další kniha od autorky již bude lepší :-)

14.05.2022 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

(SPOILER) Není tajemstvím, že thrillery od Roberta Bryndzy prostě miluju a jsou mou srdcovkou!
Hlavní hrdinku Eriku Foster jsem si zamilovala vcelku okamžitě a přála bych si aby série s ní nikdy neskončila!
V tomto díle tu máme hodně starý případ, který má hodně zajímavé rozuzlení. Co na první pohled vypadá jako vražda je vlastně nakonec jen nehoda, ovšem v rodině, která má příliš mnoho tajemství.
A teď pro ty kdo jako já čekali, že Erika bude s Petersonem, nečekali jsme marně! Sice je to mezi nimi komplikované ale je to tam! Uf, už jsem ani nedoufala :D

Hodnotím 4,5* a jako obvykle naprosto doporučuji! :-)

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

(SPOILER) Našli jste na základě DNA v poslední době svou spřízněnou duši? Gratuluji. Bohužel spárování bylo chybné... A co teď s tím, že?!

Hodně dobrý thriller se zajímavým námětem a spoustou zvratů.
Není úplně co dodat protože většina již byla řečena, knížka mě až na pár pasáží velmi bavila a konec byl uspokojivý, hlavně ten s Christopherem, kdy jej jeho "spřízněná duše" zabila stejným stylem jakým on zabíjel své oběti. Tam jsem si říkala, že si o to vyloženě koledoval. Velmi zajímavou dějovou linkou je i ta se zakladatelkou Spřízněných duší a tady nám na scénu přichází psychopat č. 2 (psychopat č. 1 - pro nás známý jako Christopher), který si s ní hraje již od začátku ale na první pohled byste to do něj neřekli a mysleli si, že je to milující přítel. To bohužel ani náhodou a není překvapením, že za celou věcí s chybným spárováním stojí on.
Zbytek dějových linek pro mě nebyl natolik zajímavý jako výše zmíněné ale rozhodně se nečetli špatně a mají hodně co říct.

Je to moje prvotina od tohoto autora ale jsem velmi mile překvapena a doufám, že i další knihy budou stejně tak dobré.

Za mě 4,5* a naprosto doporučuji! :-)

Zákon jednoho Zákon jednoho Ashley Saunders

(SPOILER) Nápad hodně zajímavý, trochu mi to připomíná film What happened to Monday (7 životů) s Noomi Rapace, kde je 7 sester, které se jmenují podle dne v týdnu a které chodí ven jen v tom dni podle kterého se jmenují.
Bohužel mi přijde, že Zákon jednoho tento nápad nevyužil tak dobře jako zmíněný film. Nebylo to špatné, příběh dvou sester Avy a Miry se četl dobře ale spíše bych uvítala kdyby se po nějaké době holky rozdělili a tak to vydrželo až do konce abych mohla sledovat dva příběhy než jeden příběh ze dvou pohledů.
Uvidíme jaký bude druhý díl, snad bude lepší.
Zatím hodnotím jako dobrý průměr, tedy 3* :-)

05.05.2022 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Přiznám se, že jsem opravdu na rozpacích. Kniha je opravdu čtivá a máte ji přečtenou za chvíli takže v tom problém není ale jak píše Mishak tak je to nemastné, neslané a většinou až nelogické. Wow moment se nekonal ani jeden a konec byl hodně předvídatelný takže mě neoslnil.

Pro nenáročné čtenáře asi dobré ale já potřebuju něco víc, takže končím na 2* :-)

11.04.2022 2 z 5

Sestra Sestra Louise Jensen

(SPOILER) Psychologický thriller, který má předvídatelného "záporáka" a nepříliš uspokojivý konec.
Grace je hodná a nebojím se říct, že příliš naivní dívka, která věří snad všemu a všem, což mi při čtení vcelku vadilo. To, že nepoznala podobu mezi Annou a Charlie jsem nepochopila ale budiž.
Že se z Anny vyklube psychopat jsem tušila od začátku takže mě to opravdu nepřekvapilo, každopádně celou scénu s uvězněním v domě a připoutáním k posteli si autorka mohla odpustit.

Nečetlo se to špatně ale už jsem četla lepší knihy, takže hodnotím 3,5* :-)

11.04.2022 3 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Adame, já smekám! Český sci-fi román, který by ale klidně mohl být zahraničním.

Druhá šance je zajímavá kniha, která nám ukazuje jak "odporný" živočišný druh jsme a že nám nestačí "zmrvit" jeden svět ale potřebujeme další... Bohužel je to tak a při čtení této knihy to dojde většině z nás...

Pokud jste zvyklí číst Kinga tak se tady neztratíte. Ne, že by se jednalo o horor, to vůbec ne, ale vzhledem k většímu počtu postav a přeskakování mezi dobami a časem vám to ušetří zpětné otáčení stránek a spoustu nervů.

Je pravda, že zpočátku jsem se příliš nechytala ale jak jsem četla dál tak vše zapadlo naprosto dokonale a já se jen vezla.
V knize je všeho dost, přesně akorát vyváženo aby i ten, kdo obvykle nečte sci-fi si přišel na své. Nejednou jsem při čtení uronila slzu, třeba ve scéně s medvědem, která byla opravdu dojemná.

Hodnotím 4,5*, naprosto doporučuji protože tohle si musíte přečíst! :-)

11.04.2022 4 z 5

Helix - I ty budeš nahrazen Helix - I ty budeš nahrazen Marc Elsberg (p)

Helix aneb geneticky upravené děti... Moje první kniha od autora a i já jsem z toho, jako někteří, celkem rozpačitá.
Námět není vůbec špatný ale jelikož se jedná o děti, které si opravdu s ničím neberou servítky a jsou schopné pomalu čehokoliv tak se to spíše podobalo noční můře, která nebere a hlavně ani nebude brát konce. Kvůli tomu se mi to nečetlo moc dobře, téma dětí, ať už geneticky upravených nebo třeba jako oběti vražd atd. je pro mě silné a je mi z toho fyzicky úzko takže čtení mi zabralo delší dobu než je u mě zvykem.
Děj jinak dobře odsýpá a konec je sice předvídatelný ale ničemu to nevadí.

Za mě 4* (s odřenýma ušima) a doporučuji :-)

Hraj mrtvého Hraj mrtvého Julia Heaberlin

(SPOILER) Hlavní hrdinka sympatická, děj svižný ale za mě trochu překombinovaný, úplně mi neseděla příběhová linka s falešnou matkou (hrozná herečka), asi bych spíše ocenila kdyby na tom bylo něco pravdy a to by bylo asi více šokující než to, že v konečném důsledku se jen dovídáme, že otec Tommie je vlastně její nevlastní.
Rozhodně knížka není špatná, je plná napětí, četla se velmi svižně a já ji přečetla během chvilky takže si nestěžuji.

Nejnovější autorčina kniha si ode mě získala vyšší hodnocení ale tady končím jen o půl * méně, takže za mě 4* a doporučuji! :-)

Ve tmě jsme všichni stejní Ve tmě jsme všichni stejní Julia Heaberlin

(SPOILER) Postavy Odette a její sestřenice Maggie mi byli asi nejsympatičtější a nakonec jsem si i tu "Andělu" oblíbila... ale opravdu až ke konci, kdy nám konečně promluví! Taky si ale mohla něco říct už dřív že?! No nic...
Rozhodně zajímavý thriller ve kterém není o napětí nouze. Kniha se četla rychle a konec, kdy se dozvídáme, že strýc Odette zabil nejen svoji neteř, mě překvapil. Mými podezřelými byli samozřejmě Wyatt, Finn a Rusty ale nakonec to nebyl ani jeden z nich, i když u Wyatta a jeho psychickému zdraví by se to hodně nabízelo a autorka zprvu příběh vystavěla tímto směrem, což zmátlo nejen mě.

Za mě 4,5* a naprosto doporučuji! :-)

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

(SPOILER) Vážně nám autorka zakončila knížku tím, že nám odhalila totožnost toho psychopata?! A teď abych napjatě očekávala další díl že?! No už aby byl! :D
Jedním slovem geniální. Ano, vraha jsem sice odhadla skoro hned ale opět mi to čtení nijak nezkazilo a já si to zase užila.
Trochu mě mrzí, že když jsme se potkali se snoubencem Sayer tak nám ho zase zabili, to se prostě nedělá! Ale konečně někdo zatnul tipec Andersonovi a Holtová si povýšení prostě zasloužila.
Za mě 4,5*, naprosto doporučuji a sem s dalším dílem! :-)

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Není co dodat, další skvělý díl s mou oblíbenou hlavní hrdinkou Sayer. Opět jsem vraha odhadla už na začátku ale ničemu to nevadilo a já si čtení naprosto užila.
Za mě opět 4,5* a naprosto doporučuji! :-)

V kleci V kleci Ellison Cooper

Pokud jste jako já a milujete thrillery a detektivky tak se vám s největší pravděpodobností bude V kleci (a i celá série) líbit.
Jsem ráda, že hlavní hrdinkou je neuropsycholožka což je příjemná změna od všech těch agentů, policistů, kriminalistů apod.
Autorčin styl psaní mě hodně baví a i když jsem vraha odhadla už někde na začátku tak mi to čtenářský zážitek vůbec nezkazilo.
Sayer jsem si hned oblíbila a doufám, že se dočkáme dalších dílů (ty 3 jsou strašně málo :D).
Za mě 4,5* a naprosto doporučuji!

Dotek smrti Dotek smrti Gustav Tegby

Začátek mě bavil, četlo se to dobře ale jen asi prvních 100 stran a potom to mělo hodně sestupnou tendenci...
Kdyby kniha nebyla moc překombinovaná a vezla se na té "tajemné" vlně, kterou na začátku chytla tak by byla mnohem lepší. Hlavní hrdinka mi potom lezla šíleně na nervy a samotný dotek měl sice zajímavou myšlenku ale vůbec se ji nepovedlo naplnit. O ostatních postavách ani nemluvím...
Za mě bohužel s přivřenýma očima 2* a snad se někomu bude líbit :-)

28.03.2022 2 z 5

Dcera ztracených bohů Dcera ztracených bohů Alžběta Komrsková

Miluju fantasy a to české především!
Antická mytologie, labyrint, Mínotaur, polobohové, to a ještě víc na vás čeká v této úžasné fantasy jízdě!
Líbilo se mi, že kniha má jen velice lehkou romantickou linku, která příběhu dodává potřebný šmrnc a jinak vše ostatní utáhne hlavní hrdinka, akce a zajímavý příběh.
Měla jsem přečteno za chvíli, naprosto jsem si to užila, Arisbé jako hlavní hrdinka skvělá a klidně bych si dokázala představit další knihu o této hrdince.
Těším se na další knihy od autorky protože tohle bylo boží!
Hodnotím 4,5* a naprosto doporučuji! :-)

13.03.2022 4 z 5