Julinka679 Julinka679 komentáře u knih

Tři dny do pekla Tři dny do pekla Heather Chavez

Thriller, co neurazí ale ani nenadchne... Četlo se to dobře, rychle, většina věcí měla hlavu a patu takže propadák to nebyl ale chybělo mi tam něco víc, takové to wow.
Mám už trošku načteno takže mě jen tak něco hned neuchvátí a tahle knížka nebyla výjimkou, je to takové "oddechové" čtení, které má příjemnou atmosféru a sympatickou hlavní hrdinku.
Pokud thriller běžně nečtete a chcete něco "lehčího" tak věřím, že se vám knížka může líbit.
Za mě to je 3,5* a jsem zvědavá na další knížky od autorky.

30.01.2023 3 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

(SPOILER) "On nemá minulost...", no to nemá a hlavně ji v tomto díle ani mít nebude. Pořád jsem čekala, kdy na mě autorky nachrlí tu jeho minulost nebo aspoň její střípek abych měla důvod se těšit na druhý díl ale ono pořád nic.
Děj spíše pokulhává a hlavní hrdinka Roxy mi moc sympatická nebyla, Shaw už na tom byl o poznání lépe ale ani tak to nestačilo na záchranu.
Zkusím si dát v budoucnu ještě re-reading, třeba jsem to četla ve špatnou dobu :-/
Zatím hodnotím průměrem, takže 3*.

30.01.2023 3 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Průměrný thriller, u něhož vcelku rychle odhalíte zápletku a který neurazí ale ani nenadchne.
Od autorky to je moje první kniha takže nevím jestli její další knihy nejsou lepší ale zatím mě autorčin styl neoslovil natolik abych si je chtěla přečíst.
Příběh čtivý, myšlenka zajímavá ale nešťastně zpracována.
Hodnotím 3* s přimhouřenýma očima.

12.01.2023 3 z 5

Geiger Geiger Gustaf Skördeman

Achjo, já tu politiku v knihách prostě nemusím a Geiger není výjimkou...
Tohle téma pro mě není to pravé ořechové a i když jsem věděla, že to v knize bude, chtěla jsem tomu dát šanci. Bohužel to nevyšlo a další díl z této série si už určitě nepřečtu.
Za mě slabé 2*.

18.11.2022 2 z 5

Mýtné Mýtné Cherie Priest

Na knížku jsem se těšila, horory mám ráda a anotace zněla dobře. Bohužel to pro mě postrádalo správnou atmosféru a postavy byli takové nemastné neslané.
Nedokázala jsem knížku dočíst, přeskakovala jsem mezi kapitolami až na konec a i když jsem se snažila knize dát šanci tak si mě bohužel nezískala.
Dávám 1* a doufám, že aspoň někdo si k Mýtnému najde cestu.

18.11.2022 1 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Zajímavé fantasy, které mě bavilo a nemohla jsem se od něj odtrhnout.
Hlavní hrdinka Galadriel mi povahově celkem sedla a její všudypřítomný humor byl osvěžující. Ostatní postavy mají také své kouzlo a musím říct, že všechny mi tam seděli naprosto dokonale.
Smrtící vzdělání je mojí první knížkou od autorky a rozhodně nebude poslední protože tohle byla skvělá jízda! Už se těším na další díly!
Za mě 4* a doporučuji :-)

18.11.2022 4 z 5

Výměna Výměna Robyn Harding

Jeden psychopat vedle druhého, nemohla jsem soucítit ani s jednou postavou protože mi všechny lezly příšerně na nervy... Kapitolami jsem přeskakovala až na konec a jsem bohužel zklamaná.
Někoho možná knížky s psychopaty baví, nic proti samozřejmě, já se mezi ně ale neřadím.
Za mě naprosto promarněný potenciál a hodnotím 1* :-/

18.11.2022 1 z 5

Na kraj světa Na kraj světa Theo Addair (p)

Od Thea mám ráda sérii Muffin a čaj takže když jsem zjistila, že napsal fantasy tak jsem byla zvědavá.
Knížka je napsána čtivě a prostředí jako takové je velice slibné ale postavy a ani děj knihy mou pozornost neudrželi.
Možná v budoucnu zkusím přečíst znovu ale bohužel končím při nedočteno :-(

28.09.2022 2 z 5

Bílá těla Bílá těla Jane Robins

Anotace skvělá, začátek dobrý... ale pak se to začne všechno sypat a konec je za mě absolutní zklamání, přitom se ten námět dal tak krásně využít... achjo!
Obě sestry jsou labilní, jedna šílenější než druhá a já jsem si k nim prostě nedokázala utvořit jakýkoliv vztah.
Je to škoda, kniha začala zajímavě ale bohužel měla sestupnou tendenci a ke konci to už nic nevylepšilo.
Za mě bohužel 1*.

Všechna ta těla Všechna ta těla Kendare Blake

(SPOILER) Kendare Blake není mojí nejoblíbenější autorkou ale série Temné koruny, kterou mám rozečtenou zatím není špatná a autorčin styl je celkem čtivý. To ale neplatí pro tuto knihu, sice jsem ji dočetla ale několikrát jsem měla nutkání ji zavřít a jelikož jsem pořád doufala v nějaký zvrat, akci, boom tak jsem četla dál. Bohužel jsem asi nemusela protože žádný boom se nekonal, děj se nudně vlekl dál a nakonec se z hromady nesmyslů stala slátanina. Údajný upír se zde jen tak na oko mihl ale žádná větší akce (či interakce) s ním nebyla takže na co tam byl teda zmíněný?!
Hlavní hrdina a ani Marie si mě nezískali, ostatně žádná z postav ve mně nedokázala vykřesat jakoukoliv emoci, což byl bohužel poslední hřebíček do pomyslné rakve.
1* a doufám, že se autorka ve své spisovatelské kariéře bude ubírat jiným směrem.

Nejdelší den Adama T. Nejdelší den Adama T. Patrick Ness

Moje druhá kniha od Patricka Nesse a opět bohužel velké zklamání.
Hlavní postava mi bohužel vůbec nesedla a proložení fantasy linkou také ne, je to škoda protože anotace opět zněla dobře ale knížka si mě nezískala.
Zkusím od autora v budoucnu ještě něco ale zatím mi jeho styl nesedl.
Za mě 1* a končím při nedočteno.

Černý Leopard, rudý Vlk Černý Leopard, rudý Vlk Marlon James

Když jsem si v anotaci přečetla, že se děj odehrává v: "...starobylé a temné Africe, která spíše než skutečné místo připomíná fantasy svět." byla jsem hodně zvědavá, celá anotace zněla prostě dobře ale to je bohužel tak všechno...
Na mě to bylo moc halucinogenní, sprostých slov tu je opravdu hodně a místy je to až nechutné, třeba hned na začátku v případě té staré babizny či co to vlastně bylo za postavu.
Při čtení jsem si připadala jako pozorovatel někoho kdo právě halucinuje po užití LSD (či jiné drogy) a to pravděpodobně po celou knihu.
Přiznám se, že jsem nedočetla, vůbec mi to nesedlo a po asi 50 stranách (plného m*dání, je*ání a nevím čeho všeho ještě) jsem knihu zavřela s otázkou "Co tím vlastně chtěl autor říct?".
Někomu se tento typ knihy asi bude líbit (každá kniha si zaslouží svého čtenáře) ale já na to neměla trpělivost a celých těch 50 stran jsem akorát tápala.
Za mě maximálně 1* a končím při nedočteno.

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

(SPOILER) Manželka mezi námi je spíše takový mix chaosu, zvláštních postav a mnohdy až moc divného chování.
Knížka se nečetla špatně, to je určitě jedním z pozitiv, rozhodně se mi líbil styl jakým byl příběh napsán, kdy do konce "nevíte", která žena je která. Schválně píšu uvozovky protože mi to "odhalení" došlo někde uprostřed, možná i dřív.
Úplně jsem nepochopila anebo mi prostě nesednul ten vztah bratr-sestra, kde se sestra chovala spíše jako milenka než sestra... No, nevím jak vám ale mě to přišlo divný...
S přivřenýma oběma očima 3*.

15.07.2022 3 z 5

Hlubina Hlubina Ally Condie

Skvělá fantasy knížka určená převážně pro mladší čtenáře ale i starší čtenáři si zde najdou to své.
Četlo se to dobře, jasně, nebylo to úplně děsivé (přeci jen se nebavíme o hororu), každopádně tajemstvími opředená "Hlubina" mě svým způsobem učarovala a já se nemůžu dočkat dalšího dílu.
Pokud hledáte lehce tajemnou oddechovku tak tady nešlápnete vedle.
Za mě 4,5* a naprosto všem doporučuji :-)

15.07.2022 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Ano, ano a ještě jednou ano!
Úžasné fantasy, které má skvěle vytvořený svět i postavy a i když je to tlustší bichle tak to opravdu stojí za to!
Vélina jsem si okamžitě "zamilovala" a jen jsem čekala co si na něj autor nachystal a jak se s tím vypořádá. Sice moc nemusím "bitevní fantasy", kde se odehrává nespočet soubojů ale tady mi to nevadilo a atmosféru knihy to skvěle dotvořilo.
Pokud jste fanoušky fantasy tak tohle si prostě musíte přečíst!
Plný počet 5* a naprosto doporučuji! :-)

27.06.2022 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Co dodat k mé oblíbené autorce?! Opět perfektní!
Je jasné, že většina autorčiných knih je napsána stejným stylem a Poslední výročí není výjimkou, jenže kde bysme jinde řekli že je to jak přes kopírák tak u Moriarty to prostě funguje a doufejme, že bude i nadále.
Knížku jsem si opět užila a už se těším na další knihu od této autorky.
Hodnotím 4,5* a naprosto doporučuji (tak jako ostatní knihy).

27.06.2022 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Dle hodnocení tady na databázi jsem očekávala thrillerovou pecku ze které si sednu na p*del ale...
Atmosféra vcelku nijaká, to samé postavy, odhalení vraha bylo prostě neuspokojivé a o tom, že jsem se většinu času ztrácela v postavách ani nemluvím.
Sice jsem dočetla ale nemůžu hodnotit moc kladně, už jsem četla mnohem lepší thrillery tak doufám, že další knížky od autorky budou někde jinde.
Za mě 2,5* s odřenýma ušima.

27.06.2022 2 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Sérii podzemí jsem objevila v mých přibližně 14 letech a i když se jedná o knihy s mužskými hlavními postavami tak si mě naprosto získala.
Po téměř 13 letech si dávám re-reading a musím říct, že i přes mé obavy jsem z toho stejně nadšená jako tenkrát a naprosto si čtení užívám.
První díl je skvělým začátkem série, která má hodně co nabídnout a jako rozjezd funguje dokonale.
Hodnotím 4,5* a už se těším na další díl :-)

11.06.2022 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Historickým románům se spíše vyhýbám ale tady jsem po tolika kladných recenzí neodolala... a udělala jsem dobře.
Tohle bylo takové pohlazení na duši - knižní prostředí, všudypřítomný humor, pomalá romantická linka a hlavně špičkování dvou hlavních postav.
Opravdu skvělá kniha s nádhernou atmosférou a hlavně skvělým koncem, kterou si hodlám přečíst znovu.
Za mě 5* a naprosto doporučuji! :-)

11.06.2022 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Thrillery jsou mým oblíbeným žánrem a Jáma zněla zajímavě takže jsem si myslela, že to bude sázka na jistotu ale bohužel nebyla.
Nečetlo se to špatně, autorčin styl je poutavý ale jak již bylo v komentářích zmíněno, je to nemastné, neslané, přeplácané a nedotažené. Opravdu jsem měla pocit jako by autorka psala jednu knihu a vzápětí se pustila do další protože se jí nepovedlo udržet myšlenky na jednom místě a plně s nimi pracovat tak aby vytvořili jeden jediný příběh.
Za mě si knížka vysloužila 2* a zkusím od autorky něco jiného.

11.06.2022 2 z 5