Hlubina

Hlubina https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475050/bmid_hlubina-Ilk-475050.jpg 4 33 33

Hlubina série

1. díl

Něco prastarého se probudilo ze spánku… V Timbers všichni vědí, že před Tichou zátokou je potřeba se mít na pozoru. Objevuje se tam hrůzostrašná Bestie a s ní jsou spojeny další podobně děsivé příběhy. Když ale do ledových vod Tiché zátoky spadne kvůli šikaně dvanáctiletý Nico Holland, tak se ho kamarádi Tyler a Emma – a dokonce i Opal Walshová, která jinak tráví čas hlavně s oblíbenými dětmi – vydají zachránit… a v neprostupné mlze objeví tajemný ostrov. I když se ostrov zdá být neobydlený, nemůžou se děti zbavit dojmu, že na něm něco nehraje. Podezření zesílí, když najdou opuštěný hausbót plný nejrůznějších prapodivných věcí jako jsou starodávné zbraně, zneklidňující portréty, mapy neznámých území nebo skleněná láhev, ve které plave něco neidentifikovatelného. A ve sklepení hausbótu číhá temné a hluboké tajemství. V nové tajuplné klubovně se životy kamarádů začnou podivuhodně a nebezpečně proplétat. Něco prastarého se totiž probudilo ze spánku… a dokáže to rozpoznat nejen jejich přání a sny, ale i nejhlubší a nejtemnější obavy. Zvládnou se postavit děsům, které se skrývají v jejich srdci? Příběh, ve kterém se střídají vypravěči, vytvořili Ally Condie a Brendan Reichs jako začátek napínavé série o přátelství a sebedůvěře – i o důvěře druhým.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Drobek

The Darkdeep , 2018

babicka_amalka
26.10.2022 4 z 5

celkem dobré, ale rozhodně ne pro nejmladší čtenáře :-)

Julinka679
15.07.2022 4 z 5

Skvělá fantasy knížka určená převážně pro mladší čtenáře ale i starší čtenáři si zde najdou to své.
Četlo se to dobře, jasně, nebylo to úplně děsivé (přeci jen se nebavíme o hororu), každopádně tajemstvími opředená "Hlubina" mě svým způsobem učarovala a já se nemůžu dočkat dalšího dílu.
Pokud hledáte lehce tajemnou oddechovku tak tady nešlápnete vedle.
Za mě 4,5* a naprosto všem doporučuji :-)

Šárka88
30.10.2021 3 z 5

Pro děti od 10 let je to dobré čtení, ale pro dospěláka je to celkem nuda. Nebyl to špatný příběh, i malá zápletka se konala. Pro děti doporučuji

tessie_m
12.10.2021 3 z 5

Krásná obálka. Příběh je spíše pro mladší čtenáře, čekala jsem více děsivých momentů, ale i tak byla kniha velmi čtivá a byl to příjemný oddych od hororů a thrilerů, které čtu běžně. Uvažuji nad druhým dílem, tedy až vyjde, protože tento skončil velice otevřeně.

Varjohukka
06.10.2021 4 z 5

I když mi už dlouho není -náct, tak takové strašidelné a tajemstvím opředené příběhy mě stále hodně baví.