Hlubina

Něco prastarého se probudilo ze spánku… V Timbers všichni vědí, že před Tichou zátokou je potřeba se mít na pozoru. Objevuje se tam hrůzostrašná Bestie a s ní jsou spojeny další podobně děsivé příběhy. Když ale do ledových vod Tiché zátoky spadne kvůli šikaně dvanáctiletý Nico Holland, tak se ho kamarádi Tyler a Emma – a dokonce i Opal Walshová, která jinak tráví čas hlavně s oblíbenými dětmi – vydají zachránit… a v neprostupné mlze objeví tajemný ostrov. I když se ostrov zdá být neobydlený, nemůžou se děti zbavit dojmu, že na něm něco nehraje. Podezření zesílí, když najdou opuštěný hausbót plný nejrůznějších prapodivných věcí jako jsou starodávné zbraně, zneklidňující portréty, mapy neznámých území nebo skleněná láhev, ve které plave něco neidentifikovatelného. A ve sklepení hausbótu číhá temné a hluboké tajemství. V nové tajuplné klubovně se životy kamarádů začnou podivuhodně a nebezpečně proplétat. Něco prastarého se totiž probudilo ze spánku… a dokáže to rozpoznat nejen jejich přání a sny, ale i nejhlubší a nejtemnější obavy. Zvládnou se postavit děsům, které se skrývají v jejich srdci? Příběh, ve kterém se střídají vypravěči, vytvořili Ally Condie a Brendan Reichs jako začátek napínavé série o přátelství a sebedůvěře – i o důvěře druhým....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475050/big_hlubina-Ilk-475050.jpg 3.827

Hlubina 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Drobek

The Darkdeep, 2018

Kniha Hlubina

babicka_amalka
26.10.2022

celkem dobré, ale rozhodně ne pro nejmladší čtenáře :-)

Julinka679
15.07.2022

Skvělá fantasy knížka určená převážně pro mladší čtenáře ale i starší čtenáři si zde najdou to své.
Četlo se to dobře, jasně, nebylo to úplně děsivé (přeci jen se nebavíme o hororu), každopádně tajemstvími opředená "Hlubina" mě svým způsobem učarovala a já se nemůžu dočkat dalšího dílu.
Pokud hledáte lehce tajemnou oddechovku tak tady nešlápnete vedle.
Za mě 4,5* a naprosto všem doporučuji :-)

Šárka88
30.10.2021

Pro děti od 10 let je to dobré čtení, ale pro dospěláka je to celkem nuda. Nebyl to špatný příběh, i malá zápletka se konala. Pro děti doporučuji

tessie_m
12.10.2021

Krásná obálka. Příběh je spíše pro mladší čtenáře, čekala jsem více děsivých momentů, ale i tak byla kniha velmi čtivá a byl to příjemný oddych od hororů a thrilerů, které čtu běžně. Uvažuji nad druhým dílem, tedy až vyjde, protože tento skončil velice otevřeně.

Varjohukka
06.10.2021

I když mi už dlouho není -náct, tak takové strašidelné a tajemstvím opředené příběhy mě stále hodně baví.