juleska juleska komentáře u knih

Nikdy se nevzdávej! Nikdy se nevzdávej! Benjamin Ferencz

Tahle kniha mate obálkou. Vypadá jako nějaká motivační literatura, ale není.

12.01.2022 5 z 5

Tajemství karet Tajemství karet Jostein Gaarder

Jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec je Sofiin svět stejného autora. O pár dekád později se mi dostala do ruky tahle a zase to byla radost číst.

16.11.2021 5 z 5

Myslím, že se spousta věcí (a vtipu) bohužel ztratila v překladu. Ale já jsem si to ráda domyslela zpátky Kdybych byla schopná číst tohle anglicky, hned se na to vrhnu. No, možná someday, someday, maybe to udělám i tak...
Soudě dle knihy se Lauren podobá Lorelai víc, než jsem doufala. Pro fanoušky Gilmorek je to must read. Já ji zhltla za den.

16.07.2021 4 z 5

Dějiny světa v 50 psech Dějiny světa v 50 psech Mackenzi Lee

Stylem humoru mi přišla určená spíš mladším čtenářům. Přesto je určitě zajímavá pro všechny. Doporučuju číst tak dvě tři kapitoly před spaním.

10.03.2021 4 z 5

Falešní přátelé obyčejných lidí Falešní přátelé obyčejných lidí Robert Misik

Zajímavá esej, čtivě napsaná.

24.02.2021 5 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Diana Norman

Toto je letos první kniha, kterou jsem koupila někomu jako dárek pod stromeček, ale zaujala mě tak, že jsem si ji dřív přečetla sama. Já vím, ale co nadělám...

Asi bych ji úplně nedoporučila skalním fanouškům doby Jindřicha II. Platageneta a středověku obecně, protože obsahuje řadu momentů, kdy i mě, jako naprostého laika, trklo, že “tohle je v tý době trochu blbost”.

Pokud ale nejste na dobové reálie příliš citliví a chcete si odpočinout u napínavé detektivky, přečtěte si ji.

17.12.2020 4 z 5

J SS Bach J SS Bach Martin J. Goodman

Jedna z mála knih, co jsem odložila nedočtené. Do cca druhé třetiny se mi líbila, zbytek snad ani nemohl napsat stejný autor. Fakt se to nedalo.

02.10.2020 2 z 5

Stručná teorie cestování a poušť Stručná teorie cestování a poušť Cristian Crusat

Zamilovala jsem se do té knížky dřív, než jsem ji vůbec začala číst. Proto, jak je udělaná (klobouk dolů, Větrné mlýny). Text je jeden z těch, nad kterým budu přemýšlet ještě nějakou dobu po přečtení.

22.05.2020 5 z 5

Nový Prostor. 20 let spolu Nový Prostor. 20 let spolu kolektiv autorů

Jsem řekla bych fanynka NP, kupuji ho (a čtu) od prvního čísla (ještě pod názvem Patron). Takže kniha mě nemohla minout.

25.09.2019 5 z 5

Psí hvězdy Psí hvězdy Peter Heller

Vůbec nevím, proč jsem si tuhle knihu koupila (v Levných knihách). Asi kvůli “psům” v názvu. Ale velmi (velmi!) příjemně mě překvapila. To zvláštní psaní přímé řeči mi nevadilo. On hlavní hrdina stejně v drtivé většině případů mluví spíš sám k sobě (a čtenáři).

05.09.2019 5 z 5

Schroder Schroder Amity Gaige

Já ji dala a jeden zátah. Čte se velmi lehce. I když téma lehké není. Mj. se mi líbilo vykreslení hlavní mužské postavy. V životě si s prominutím posere všechno, co může a ještě se diví, jak se mu to mohlo stát. Což jsem nedávno někde četla, že je u chlapů obvyklý postup ????

20.08.2019 4 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Jedna z knih, kterou byste si rozhodně měli přečíst.

29.04.2019 5 z 5

Dobrodružství pana Wellingtona Dobrodružství pana Wellingtona Hana Bergmannová Klímová

Koupila jsem ji neteři pod stromeček a už ji čtu podruhé (je půlka prosince). A brečím u toho jak želva. Takže dobrý ???? Moc hezky udělaná knížka nejen pro děti.

14.12.2018 5 z 5

Blázni a Pythagoras Blázni a Pythagoras Hermína Franková

Já tu knížku našla před domem na lavičce (nutno přiznat, že v naší kolonii si takhle se sousedy předáváme knihy aj. docela běžně), zaujaly mě hlavně ilustrace, posléze i text. Asi si ji nechám už navždy ????

Teplé škvarky Teplé škvarky Marian Palla

Za mě geniální!

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

6* za příběh, tohle jsem před patnácti lety měla udělat taky ????

Příběh skříně Příběh skříně Veronika Blabla Hubková

Tohle by si měl přečíst každý.

30.08.2018 5 z 5

Milostný listář Milostný listář Jaroslav Hašek

Budu se k ní vracet, až budu mít zase pocit, že jsou všichni lidi zlí :-)

10.04.2018 4 z 5

Měsíční kámen Měsíční kámen Bourbon Kid

Zezačátku jsem čekala pěknou hovadinu a pak mě to začalo dost bavit. Celkově pro mě nezařaditelné, nejdřív jako by šlo o nějaký western z předminulého století, akorát v něm jezdí auta, pak z pár zmínek o současné kinematografii etc. člověk zjistí, že jde o jen velmi nedávnou minulost. Trochu jako by se Terry Pratchett potkal s Robertem Rodriguezem. Přemýšlela jsem, komu po přečtení knihu pošlu dál. Nakonec jsem si řekla, že nejvíc by ji ocenil některý z potomků mých přátel, cca mezi třinácti a šestnácti lety. Ale zase je to dost sprostý, tak aby mi rodiče nevynadali....

31.03.2018 5 z 5

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Mám všechny díly. I všechny díly seriálu na DVD. Dokonce bych ještě někde doma vyhrabala VHS s bonusovým materiálem, filmem o seriálu etc. Celkem pravidelně se ke knížce vracím (třeba když jsem nemocná a válím se x-tý den v posteli). Nejvíc mě asi potěšilo, jak doplňuje seriál: některé vtipy fungují líp na obrazovce, jiné vyzní na papíře... Dávám šest hvězdiček z pěti. V tomhle nedokážu být kritická.

30.11.2017 5 z 5